3. PZU CRACOVIA PÓŁMARATON KRÓLEWSKI

9 października 2016

16 października 2016 r.

Start: godz. 11:00

21 km i 97,5 m – taki dystans będą mieli do pokonania uczestnicy 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego, który odbędzie się w Krakowie 16 października 2016 r. Podobnie jak w ubiegłorocznej edycji imprezy, meta zlokalizowana będzie w TAURON Arenie Kraków!

Organizatorem wydarzenia jest Gmina Miejska Kraków reprezentowana przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Agencja Rozwoju Miasta S.A. zarządzająca TAURON Areną Kraków.

Tysiące zawodników

Do tej pory swój udział w półmaratonie zgłosiło ponad 8 800 uczestników (limit wynosi 10 000 osób). Zakończono już zbieranie zgłoszeń przez internet. Zapisy będą jeszcze możliwe w Biurze Zawodów w dniach 14 i 15 października (do wyczerpania limitu startujących). Tak jak w przypadku tegorocznego, 15. PZU Cracovia Maratonu, wprowadzona została możliwość zapisów drużynowych.

Pokonanie dystansu 21 km i 97,5 m w Krakowie będzie dla nich znakomitym zakończeniem sezonu biegowego i okazją do pokonania wyjątkowej trasy prowadzącej wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.

Początek trasy będzie się znajdował przy ul. Lema (obok TAURON Areny Kraków). Trasa będzie biegła m.in. przez al. Pokoju, Rondo Grzegórzeckie, Most Kotlarski w kierunku Zabłocia. Następnie zawodnicy pobiegną ulicami: Nadwiślańską, Bulwarem Podolskim, ul. Rollego, Ludwinowską i Konopnickiej na Most Dębnicki i dalej al. Krasińskiego na Błonia. Stąd ul. Piłsudskiego, Podwale, św. Anny na Rynek Główny. Następnie ul. Grodzką, Podzamcze, Bulwarami Wiślanymi, ul. Miedzianą, al. Pokoju i ul. Lema wrócą do TAURON Areny Kraków.

EXPO podczas półmaratonu

W ramach imprezy, w dniach 14-16 października, w TAURON Arenie Kraków odbędzie się także 3. EXPO 3. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego.

14 października (piątek), godz. 16:00-21:00

15października (sobota), godz. 10:00-20:00

16 października (niedziela) godz. 7:00-13:00

Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ

Warto wiedzieć

Szczegółowe informacje dotyczące wydarzenia są dostępne na stronie www.zis.krakow.pl.

Pełny opis oraz mapę trasy znajdziecie TUTAJ.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.