CAVALIADA Tour - kto wystartuje w Krakowie?

27 lutego 2023

147 zawodników z 10 krajów i 233 konie zobaczymy podczas zawodów CSI w ramach CAVALIADY w Krakowie. Przedstawiamy listę przyjętych zawodników.

Zawody międzynarodowe w skokach w randze trzech gwiazdek podporządkowane są dwóm finałom: Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata i CAVALIADA Tour 2022/23. Stąd na liście zgłoszeń dominują zawodnicy, którzy w obu tych rozgrywkach mają największe szanse na końcowy sukces.

W walce o finał Pucharu Świata prowadzi Andrius Petrovas z Litwy, który jest zawodnikiem bardzo doświadczonym, mającym na koncie 26 wygranych konkursów zaliczanych do światowego rankingu.

Wicelider Ligii Damian Cojocariu z Rumuni, którego podczas CAVALIADY gościć będziemy po raz pierwszy, to aktualny srebrny indywidualnie i złoty drużynowo mistrz krajów bałkańskich. W maju wygrał zawody kwalifikacyjne Pucharu Świata w Samorinie.

Jak pisaliśmy wcześniej, oprócz czołowej dwójki największe szanse na awans do finału Pucharu Świata w Omaha mają: Nerijus Sipaila, Donatas Janciauskas i Matas Petraitis (wszyscy Litwa). W przypadku udanego startu w krakowskim finale do gry mogą się też włączyć Polacy plasujący się w TOP 10 rankingu: Marek Wacławik, Natalia Palmowska, Adam Nicpoń, Hubert Polowczyk i najbardziej doświadczony w tym gronie, trzykrotny uczestnik Finału PŚ, Jarosław Skrzyczyński.

Polacy zdominowali w tym sezonie rozgrywki CAVALIADA Tour. Czołówka tabeli po zawodach w Sopocie to: Jarosław Skrzyczyński, Kamil Grzelczyk, Tomasz Miśkiewicz, Marek Wacławik i Dawid Skiba. Oczywiście całą tę piątkę będziemy oglądać w TAURON Arenie Kraków.

Wszystkie konkursy mają charakter otwarty stąd na liście zgłoszeń są również zawodnicy spoza naszej ligi. Najliczniejsza grupa – sześcioro – to reprezentanci Niemiec. Wśród nich w najtrudniejszych konkursach rolę mogą odgrywać ci, którzy w swojej karierze wygrywali już konkursy zaliczane do światowego rankingu: Sabrina Berger czy Leo Büscher. Podobny poziom reprezentuje Belg Pieter Kenis. Stawkę uzupełniają mniej doświadczeni zawodnicy kategorii jednej gwiazdki i CSI amatorów. Tu organizator dał szansę zdobywania doświadczenia na arenie CAVALIADY aż 113 parom.

Przyjęci zawodnicy

Kraków_CSI3,1,Am_masterlist_v22.02.2023 v2

Sponsorem głównym CAVALIADA Tour jest PKO Bank Polski. Organizatorem wydarzenia jest Grupa MTP. Partnerem strategicznym jest LOTTO, partnerem Polski Związek Jeździecki oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Na CAVALIADĘ w Krakowie zaprasza gospodarz: Miasto Kraków.

CAVALIADA Kraków
Data: 2-5.03.2023, Miejsce: TAURON ARENA KRAKÓW, Strona wydarzenia: www.krakow.cavaliada.pl,  bilety – sprawdź TUTAJ