DIVERSE NIGHT OF THE JUMPS

17 grudnia 2015

Mistrzowie lotów na motocyklach wracają do TAURON Areny Kraków

12 marca 2016 r., godz. 18:00

 Dziś (17 grudnia, czwartek) w TAURON Arenie Kraków, odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca polską rundę Mistrzostw Świata we Freestyle Motocrossie Diverse NIGHT of the JUMPs. Choć do tego wydarzenia pozostały jeszcze niemal trzy miesiące, to już teraz organizatorzy zapowiedzieli, że w marcu w TAURON Arenie Kraków widzów czekają niesamowite emocje i mnóstwo atrakcji. 

Licznie zgromadzonym dziennikarzom, o drugiej wizycie Mistrzostw Świata w TAURON Arenie Kraków i oczekiwaniach związanych z Diverse NIGHT of the JUMPs opowiedziała Małgorzata Marcińska Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta, zarządzającej obiektem. Jak zaznaczyła w największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w kraju nie mogło zabraknąć takiego wydarzenia. Dodała także, że po sukcesie 2015 roku, arena jest gotowa na ponowne przyjęcie najlepszych zawodników Freestyle Motocrossu świata, który będą wykonywać ewolucje na wysokości niemal trzeciego piętra.

Marcin Łukaszczyk reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata opowiedział o początkach swojej kariery i zaznaczył, że w jego przypadku „amerykański sen” się spełnił. Zapowiedział, że będzie intensywnie trenował, żeby w 12 marca pokazać się z jak najlepszej strony. Dodał także, że na ten rok planuje wykonanie podwójnego Backflipa.

Młodsze pokolenie zawodników reprezentowała Zuzia Piela, która nie tylko ścigała się z zawodnikami w wyścigu MX Kids, ale także prezentowała polską flagę podczas hymnu. W marcu Zuzia ponownie wystartuje i będzie czynić honory w TAURON Arenie Kraków. Jak powiedziała, nie zamierza chłopakom jadącym z nią w klasie 50 CC ułatwiać zadania.

Przemysław Szymański reprezentujący firmę Sportainment – promotora NIGHT of the JUMPs w Polsce podsumował mijający 2015 rok i dwie edycje Mistrzostw Świata na północy i na południu kraju. Podczas trzech polskich Grand Prix zmagania najlepszych zawodników na świecie obejrzało na żywo niemal 30 tysięcy widzów.

W przyszłym roku, ponownie pod egidą marki Diverse, Sportainment dostarczy fanom rozrywkę na najwyższym sportowym poziomie i wiele niezapomnianych wrażeń. Konkurs Freestyle, Race&Style, czyli połączenie Supercrossu z FMX’em, próba bicia rekordu świata w skoku wzwyż, kolejna odsłona konkursu MISS FMX, do którego już teraz zapraszamy mieszkanki Małopolski, oraz druga odsłona konkursu „Tandem Backflip Hero”, w którym wyłoniona osoba będzie miała szansę na wykręcenie salta w tył w TAURON Arenie Kraków z Mistrzem Europy Petrem Pilatem – to tylko niektóre z atrakcji zapowiedzianych przez organizatorów, o kolejnych będziemy informować w najbliższym czasie.

Odliczanie do polskiej rundy Mistrzostw Świata 2016 rozpoczęte. Bilety są już w sprzedaży. Tym razem organizatorzy nie planują w marcu dwóch rund, także nie zwlekajcie z zakupem – tego wydarzenia nie można przegapić!

Bilety do nabycia w Salonach EMPIK na terenie całego kraju oraz na stronie: www.eventim.pl

Oficjalna strona Mistrzostw Świata NIGHT of the JUMPs: www.nightofthejumps.com.

Oficjalny profil na Facebook’u: www.facebook.com/NIGHToftheJUMPs.

Link do wydarzenia: http://www.facebook.com/events/1646140902321453.

Oficjalna strona Sponsora DIVERSE ExtremeTeam: www.diverseextremeteam.com.

Promotor w Polsce: SPORTAINMENT.

Więcej informacji na: www.sportainment.pl