Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Krakowie

28 maja 2024

W tym roku przypada 35. rocznica wyborów 4 czerwca 1989 r., które przyczyniły się do zmiany systemu politycznego w całej Europie Środkowej i zapoczątkowały w Polsce proces budowania państwa prawa. Obchody krakowskich Dni Wolności i Praw Obywatelskich rozpoczną się w niedzielę, 2 czerwca w Nowej Hucie i na Błoniach, ale nie zabraknie też wydarzeń na Rynku Głównym. We wtorek 4 czerwca TAURON Arena Kraków zaświeci się na biało-czerwono. Program wydarzeń jest dostępny na stronie www.krakow.pl. 

4 czerwca, w Dniu Wolności i Praw Obywatelskich budynki Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych zostaną udekorowane flagami państwową, miejską oraz Unii Europejskiej.

Flagi państwowe, miejskie i Unii Europejskiej pojawią się w Krakowie na budynkach Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Biało-czerwone i biało-niebieskie będą maszty przed Magistratem na placu Wszystkich Świętych oraz w tych barwach zostaną udekorowane budynki miejskich jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek komunalnych.

Kładka Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach należąca do firmy Emitel będą po zmroku podświetlone w biało-czerwonych barwach.

Miejskie tramwaje i autobusy wyjadą na ulice udekorowane biało-czerwonymi i biało-niebieskimi chorągiewkami.