Dziwna Wiosna wystąpi przed koncertem Kings of Leon!

26 czerwca 2024

Zagrali przed Kings of Leon na Tarczyńskim Arenie Wrocław dwa lata temu, ale z amerykańskimi rockmanami polubili się na tyle, że ponownie rozgrzeją publiczność, występując jako gość specjalny. Zespół Dziwna Wiosna, czyli „Christina Aguillera grunge” i „Wilki death metalu” zaśpiewa 17 lipca w TAURON Arenie Kraków, tuż przed Kings of Leon. 

Kosmonauci rock and rolla, nominowani do Fryderyka za wydany w 2021 roku debiutancki album „Dziwna Wiosna”, jesienią 2023 wrócili z nową, jeszcze bardziej „dziwnowiosenną” płytą pt. „DUCHY.DISCO”. Za pochodzący z albumu singiel „Płonę, płonę” zespół otrzymał statuetkę w kategorii przebój rocku na Gali Płyta Rocku Antyradia 2024.

Dziwna Wiosna okrzyknięta została jednym z najlepszych zespołów koncertowych w Polsce. To warszawskie trio, którego trzon tworzą gitarzysta, wokalista i lider Dawid Karpiuk (znany też z głośnego utworu „Nie zrozumie nas” – napisanego z Michałem Kushem do filmu „Johnny”) oraz basista Wojtek Traczyk (współpracował z Marią Peszek, Gabą Kulką i wieloma składami jazzowymi). Wraz z perkusistą Michałem Młyńcem grają piosenki o miłości i końcu świata, o nadziei i samotności, o bliskości i tym, że czasem chcesz podłożyć bombę pod wszystko i zrobić „w tył zwrot”. Dziwna Wiosna jest między ciszą i wrzaskiem, między pięknem i brudem, między przebojowymi refrenami i hipnotyzującymi improwizacjami. Zespół śpiewa o duchach i gra z duchami. Bliskie są im: grunge, rock and roll, impro, melodia, kosmos, smutek, duchy, nadzieja. I Jimi Hendrix.

– Kings Of Leon to jeden z najfajniejszych zespołów na świecie, jesteśmy bardzo szczęśliwi, że po raz kolejny przed nimi zagramy – mówią chłopaki z Dziwnej Wiosny i obiecują, że zagrają dla krakowskiej publiczności piękne melodie, a przy okazji zabiorą ją w kosmos.

Kings of Leon, a wcześniej Dziwna Wiosna wystąpią 17 lipca w TAURON Arenie Kraków.  Organizatorem wydarzenia jest agencja Prestige MJM.

Bilety na wydarzenie dostępne na www.biletserwis.pl.
Bilety na parking dostępne są na www.sklep.arenakrakow.pl