7. Cracovia Półmaraton Królewski

17 października 2021 r.

godz. 10:30 – start biegu – ul. Stanisława Lema (przed TAURON Areną Kraków)

https://cracoviapolmaraton.pl/

7. Cracovia Półmaraton Królewski odbędzie się 17 października (niedziela) pod hasłem „Na dłuższą metę”, które znajdzie się na koszulkach. – Chcemy w ten sposób podkreślić relacje pomiędzy nami – organizatorami a biegaczami. Jesteśmy ze sobą na dobre i złe, właśnie na dłuższą metę. Mamy z naszymi biegaczami dłuższe i silne relacje pozwalające być razem. Zwłaszcza że w ubiegłym roku plany startowe storpedowała pandemia koronawirusa – mówią organizatorzy. – Chcemy też pokazać, że jako organizatorzy sportowego życia w mieście działamy systemowo „na dłuższą metę”, a nie jednorazowo. Organizujemy wydarzenia cykliczne dla biegaczy i mieszkańców, dbając o ich kondycje fizyczną – dodają.

Szczegóły dotyczące biegu

Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego i informacjami stanowiącymi uzupełnienie tego dokumentu.

Rekomendacje i zalecenia w zakresie zasad sanitarnych –sprawdź TUTAJ

Biuro zawodów (wejście nr 1)

15 października (piątek) – godz. 12:00 – 20:00

16 października (sobota) – godz. 10:00 – 20:00

17 października (niedziela) – godz. 8:00 – 9:30

Wejście dla kibiców

17 października (niedziela) kibice będą mogli wchodzić do obiektu wejściem nr 1. Obowiązuje nakaz zakrywania ust i nosa oraz dezynfekcja rąk przy wejściu.

Parking

15 i 16  października (piątek, sobota)

Wjazd na parking TAURON Areny Kraków będzie płatny 8 zł;

Walidacja biletów parkingowych dla uczestników biegu – po odebraniu  pakietów startowych w Biurze Zawodów.

17 października (niedziela)

UWAGA! w dniu wydarzenia wjazd na parkingi TAURON Areny Kraków będzie możliwy tylko do godz. 9:30, a wyjazd po godz. 15:00.

w godz. 7:00-17:00 dostępny będzie także parking przy Centrum Handlowym M1.

W niedzielę wjazd na miejsca postojowe przy arenie oraz M1 będzie możliwy za okazaniem karty parkingowej dostępnej na stronie internetowej https://cracoviapolmaraton.pl/. 

Komunikacja miejska

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej – sprawdź TUTAJ. 

Trasa 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

7. Cracovia Półmaraton Królewski stwarza szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa. Niewątpliwą atrakcją jest lokalizacją mety – na płycie TAURON Areny Kraków, gdzie biegacze będą finiszować w blasku świateł. Start nastąpi z ul. Stanisława Lema – przed największą halą widowiskowo-sportową w kraju, która ponownie będzie bazą imprezy.

Uczestnicy półmaratonu znów przebiegną przez krakowski Rynek Główny, na który dotrą Plantami i ul. Wiślną, a następnie podążą ul. Grodzką, św. Idziego i Bernardyńską.

Na trasie, prowadzącej m.in. przez wyżej wymienione ulice Starego Miasta, biegacze będą mieć w zasięgu wzroku najsłynniejsze krakowskie zabytki, takie jak: Wawel, Wieża Ratuszowa, Sukiennice oraz historyczne budowle sakralne – jak kościoły Mariacki czy Na Skałce.

Pokonując dystans 21 km i 97,5 m, uczestnicy biegu zobaczą również największe krakowskie obiekty sportowe – oprócz TAURON Areny Kraków, Stadiony Miejskie: im. Henryka Reymana i Cracovia, Halę 100-lecia KS Cracovia wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych, a także nowoczesne, charakterystyczne dla naszego miasta obiekty – jak Centrum Kongresowe ICE Kraków czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Trasa posiada atest Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, World Athletics (dawniej IAAF) oraz AIMS.

Mapa, opis i animacja trasy 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego

 

Dekoracje zwycięzców

godz. 12:10  – dekoracje najlepszych zawodników oraz zawodniczek 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego w kategorii OPEN;

godz. 12:30  – dekoracje zawodników w kategorii Mistrzostw Polski Leśników;

godz. 12:40  – dekoracje najlepszych zawodników w kategorii Mistrzostw Polski Fizjoterapeutów;

godz. 13:00 – dekoracje najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii niepełnosprawnych z tytułu narządu słuchu – osoby słabo słyszące i osoby z ubytkiem słuchu powyżej 55dB;

godz. 13:10 – dekoracje najlepszych zawodników w kategorii niepełnosprawnych z tytułu narządu wzroku – B1 i B2.

Gastronomia

15 października (piątek) 

Na poziomie A oraz przed wejściem nr 1 będą działać vendingi z przekąskami oraz vendingi kawowe.

Godziny działania strefy Arena Garden i Areny Coffee (w Małej Hali): 13:00- 21:00

16 października (sobota) 

Na poziomie A oraz przed wejściem nr 1 będą działać vendingi z przekąskami oraz vendingi kawowe.

Godziny działania strefy Arena Garden i Areny Coffee (w Małej Hali):: 13:00-22:00.

17 października (niedziela) 

Godziny działania strefy Arena Garden: 11:00- 21:00.

Godziny działania Areny Coffee (w Małej Hali): 8:00- 21:00.

Godziny działania punktu przy sektorze A1: 8:00-15:00.

Godziny działania rikszy kawowej przed wejściem nr 1: 8:00-15:00.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Partnerem wydarzenia jest Arena Kraków S.A.

 

Arena Główna

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600


Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!

Szatnie zlokalizowane są na poziomie „0” w TAURON Arenie Kraków – wejście przez Małą Halę.

Depozyt znajduje się w Małej Hali (poziom „0”). Depozyt przyjmuje rzeczy osobiste zawodników zapakowane do worków z naklejką z numerem startowym (worki i naklejki wydawane będą podczas weryfikacji w Biurze Zawodów).

Wydawanie worków z depozytu będzie odbywało się za okazaniem numeru startowego. Zagubienie numeru startowego przez zawodnika zwalnia Organizatora od odpowiedzialności za pobranie worka przez inną osobę za okazaniem tego numeru startowego.

Szatnie i depozyt będą czynne w dniu 17.10.2021 r. od godz. 8:30 do 14:30.

Uwaga! Prosimy o niepozostawianie w depozycie przedmiotów wartościowych oraz dokumentów. Organizator nie odpowiada za rzeczy uczestników pozostawione poza wyznaczonym depozytem.

Każdy uczestnik biegu będzie mógł po jego ukończeniu bezpłatnie skorzystać z pryszniców, które znajdują się  w TAURON Arenie Kraków na poziomie „0” w strefie szatni. Będą czynne w dniu 17.10.2021 r. od godz. 8:30 do 14:30.

17 października 2021 r. (niedziela) na drogach Miasta Krakowa odbędzie się 7. Cracovia Półmaraton Królewski. W związku z tym wydarzeniem sportowym wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu drogowego i w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Poniżej znajdują się kompleksowe informacje na ten temat.

MAPA, OPIS I ANIMACJA TRASY 7. CRACOVIA PÓŁMARATONU KRÓLEWSKIEGO

Start 7. Cracovia Półmaratonu Królewskiego nastąpi o godz.10:30 z ul. Lema (przed TAURON Areną Kraków).

Zamknięcia ulic lub ich odcinków w dniu 17.10.2021 r.:

Od godz. 0:00 do 18:00 ul. Lema w obu kierunkach (w związku z budową, a następnie demontażem infrastruktury biegu), z dopuszczeniem:

– od strony ul. Mogilskiej do godz.9:30 dojazdu dla organizatora oraz uczestników półmaratonu do parkingu przy TAURON Arenie Kraków i dojazdu do osiedla przy ul. Lema 5 i 5A);

– od strony al. Pokoju, dojazdu do osiedla przy ul. Lema 15A,15B,15C,15D,15E, pod nadzorem osób uprawnionych do kierowania ruchem.

Od godz. 9:00 do 13:30 zamknięte zostaną pozostałe ulice na trasie biegu, w tym:

 al. Pokoju (od ul. Fabrycznej do Ronda Dywizjonu 308) kierunek w stronę Nowej Huty oraz al. Pokoju (od Ronda Dywizjonu 308 do ul. Świtezianki) kierunek do Ronda Grzegórzeckiego;
 al. Krasińskiego zamknięta w obu kierunkach (od al. Focha w kierunku ul. Kościuszki dopuszczone wyłącznie pojazdy KMK po wydzielonym pasie);
 al. Mickiewicza zamknięta (od ul. Czarnowiejskiej w stronę Mostu Dębnickiego);
Wyjazd z (ul. Czarnowiejskiej oraz ul. Reymonta) do al. Mickiewicza tylko w kierunku Placu Inwalidów. Wyjazd z ul. Piłsudskiego (i ulic do niej dochodzących) w prawo w al. Mickiewicza w kierunku al. Słowackiego. Wyjazd z ulic: Olendry, Kadrówki, Ingardena będzie możliwy do al. Mickiewicza i dalej przełączką przy Bibliotece Jagiellońskiej na drugą jezdnię w kierunku Placu Inwalidów. Wyjazd z parkingu podziemnego przy Muzeum Narodowym będzie możliwy do al. Adama Mickiewicza po torowisku tramwajowym pod nadzorem osób uprawnionych do kierowania ruchem;
– Al. Focha – zamknięta od ul. Kałuży w kierunku al. Krasińskiego (wjazd z al. Focha w al. Krasińskiego tylko dla autobusów KMK);
– al. 3 Maja (wyjazd z ulic: ul. Oleandry, Kadrówki, Ingardena tylko do al. Mickiewicza);
 Plac Wszystkich Świętych, ul. Św. Idziego, ul. Podzamcze, ul. Powiśle (wyjazd z parkingu podziemnego w rejonie Placu Na Groblach wygrodzonym pasem w stronę ul. Zwierzynieckiej);
 ul. Konopnickiej, Most Dębnicki: zamknięta jezdnia w stronę centrum. Wyjazd z ul. Kościuszki tylko w prawo na Most Dębnicki;
Wyjazd z ul. Orawskiej do ul. Konopnickiej możliwy jedynie w stronę Ronda Matecznego. Dojazd do ul. Orawskiej tylko i wyłącznie ul. Długosza i ul. Kalwaryjską;
Wyjazd z ul. Zamkowej i ul. Sandomierskiej będzie możliwy wygrodzonym buspasem pod prąd do Ronda Grunwaldzkiego;
Wyjazd z parkingu przy dawnym Hotelu Forum korytarzem wyjazdowym w stronę Ronda Grunwaldzkiego;
 ul. Barska do ul. Ludwinowskiej, ul. Ludwinowska (wyjazd z ul. Zatorskiej, ul. Tureckiej i ul. Swoboda oraz z osiedla przy ul. Ludwinowskiej będzie możliwy wygrodzonym pasem w kierunku ul. Jana Długosza);
 ul. Stoczniowców, ul. Ofiar Dąbia – korytarz dojazdowy jedynie do ul. Bajecznej (dla mieszkańców części osiedla Na Dąbiu od strony ul. Bajecznej) od skrzyżowania ulic: Nowohucka – Stoczniowców;
 ul. Widok, korytarz wyjazdowy prowadzący Al. Pokoju w kierunku Ronda Dywizjonu 308.

„Rękawy”:

– ul. Powiśle, wyjazd z parkingu podziemnego przy Placu Na Groblach wygrodzonym pasem w stronę ul. Zwierzynieckiej;
– wyjazd z ul. Kościuszki tylko w prawo na Most Dębnicki w stronę Ronda Grzegórzeckiego;
– wyjazd z ul. Zamkowej będzie możliwy wygrodzonym buspasem pod prąd do Ronda Grunwaldzkiego;
– korytarz dojazdowy jedynie do ul. Bajecznej (dla mieszkańców części osiedla Na Dąbiu od strony ul. Bajecznej) od skrzyżowania ulic: Nowohucka – Stoczniowców;
– ul. Widok korytarz wyjazdowy prowadzący Al. Pokoju w kierunku Ronda Dywizjonu 308 (korytarz wyjazdowy wprowadzony zaraz po przebiegnięciu zawodników po starcie w kierunku centrum);
– osiedle przy ul. Ludwinowskiej oraz ul. Zatorska – korytarz wyjazdowy w stronę ul. Kalwaryjskiej;
– ul. Marii Konopnickiej – korytarz wyjazdowy z budynku Hotelu Forum w stronę Ronda Grunwaldzkiego.

Zalecane objazdy:

 dla zamkniętego ciągu: ul. M. Konopnickiej (kierunek od Wieliczki), al. Krasińskiego, al. Mickiewicza (od ul. Czarnowiejskiej do al. Focha) ulicami:
* od al. Słowackiego do ul. Kamieńskiego ulicami: al. 29 Listopada, Wita Stwosza, Lubomirskiego, Rondo Mogilskie, al. Powstania Warszawskiego, Rondo Grzegórzeckie, Kotlarska, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Powstańców Wielkopolskich, Powstańców Śląskich;
* od al. Słowackiego do Ronda Grunwaldzkiego oraz ul. Księcia Józefa ulicami: al. 29 Listopada, Wita Stwosza, Lubomirskiego, Rondo Mogilskie, al. Powstania Warszawskiego, Rondo Grzegórzeckie, Grzegórzecka, Dietla, Rondo Grunwaldzkie, Monte Cassino, Zielińskiego, Most Zwierzyniecki do ul. Księcia Józefa;
* od ul. Kamieńskiego do ul. Czarnowiejskiej ulicami: Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego, Herlinga-Grudzińskiego, Kotlarska, Rondo Grzegórzeckie, al. Powstania Warszawskiego, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego, Wita Stwosza, al. 29 Listopada, al. Słowackiego, Al. Mickiewicza;
* od ul. Zakopiańskiej do ul. Czarnowiejskiej ulicami: Tischnera, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego, Herlinga-Grudzińskiego, Kotlarska, Rondo Grzegórzeckie, al. Powstania Warszawskiego, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego, Wita Stwosza, al. 29 Listopada, al. Słowackiego, al. Mickiewicza;
* od ul. Kalwaryjskiej do ul. Czarnowiejskiej ulicami: Kamieńskiego, Powstańców Śląskich, Powstańców Wielkopolskich, Klimeckiego, Herlinga-Grudzińskiego, Kotlarska, Rondo Grzegórzeckie, al. Powstania Warszawskiego, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego, Wita Stwosza, al.29 Listopada, al. Słowackiego, al. Mickiewicza;
* od ul. Księcia Józefa do ul. Czarnowiejskiej ulicami: Zielińskiego, Monte Cassino, Rondo Grunwaldzkie, Dietla, Grzegórzecka, Rondo Grzegórzeckie, al. Powstania, Warszawskiego, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego, Wita Stwosza, al. 29 Listopada, al. Słowackiego, al. Mickiewicza;
* od ul. Królowej Jadwigi do Ronda Grunwaldzkiego ulicami: Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Monte Cassino, Rondo Grunwaldzkie;
* od ul. Królowej Jadwigi do ul. Kamieńskiego ulicami: Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Monte Cassino, Rondo Grunwaldzkie, Konopnickiej, Rondo Matecznego;
* od ul. Piastowskiej do ul. Kamieńskiego ulicami: Królowej Jadwigi, Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Monte Cassino, Rondo Grunwaldzkie, Konopnickiej, Rondo Matecznego;
* od Ronda Grunwaldzkiego (kierunek od ul. Dietla) do ul. Czarnowiejskiej ulicami: Rondo Grunwaldzkie (nawrotka), Dietla, Grzegórzecka, Rondo Grzegórzeckie,  al. Powstania Warszawskiego, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego, Wita Stwosza, al. 29 Listopada, al. Słowackiego, al. Mickiewicza;
* od ul. Reymonta oraz ul. Czarnowiejskiej do ul. Księcia Józefa, Ronda Grunwaldzkiego oraz ul. Kamieńskiego ulicami: Czarnowiejska, Nawojki, Piastowska, Królowej Jadwigi, Księcia Józefa, Most Zwierzyniecki, Zielińskiego, Monte Cassino, Rondo Grunwaldzkie, Konopnickiej, Rondo Matecznego, Kamieńskiego;
– dla zamkniętego ciągu: ul. Idziego, ul. Podzamcze, ul. Powiśle (w obu kierunkach):
* od ul. Św. Gertrudy do ul. Czarnowiejskiej ulicami: Św. Sebastiana, Dietla, Rondo Grunwaldzkie, Dietla, Grzegórzecka, Rondo Grzegórzeckie, al. Powstania Warszawskiego, Rondo Mogilskie, Lubomirskiego,  Wita Stwosza, al. 29 Listopada, al. Słowackiego, al. Mickiewicza;
 dla zamkniętego ciągu: ul. Stoczniowców, ul. Ofiar Dąbia:
* od ul. Nowohuckiej do Ronda Grzegórzeckiego ulicami: Nowohucka, Klimeckiego, Herlinga-Grudzińskiego, Kotlarska;
 dla zamkniętej al. Pokoju (od ul. Fabrycznej do Ronda Dywizjonu 308) kierunek w stronę Nowej Huty oraz al. Pokoju (od Ronda Dywizjonu 308 do ul. Świtezianki) kierunek do Ronda Grzegórzeckiego:
* od Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Dywizjonu 308 z al. Powstania Warszawskiego i z ul. Grzegórzeckiej ulicami: Rondo Grzegórzeckie, Kotlarska, Most Kotlarski, Herlinga-Grudzińskiego, Klimeckiego, Nowohucka;

* od Ronda Grzegórzeckiego do Ronda Dywizjonu 308 z ul. Kotlarskiej: Rondo Grzegórzeckie, al. Powstania Warszawskiego, Mogilska, al. Jana Pawła II, Nowohucka;

* od Ronda Mogilskiego, z Lubomirskiego, z Lubicz do Ronda Dywizjonu 308 ulicami: Mogilska, al. Jana Pawła II, Nowohucka;

* od Ronda Dywizjonu 308, z Ronda Czyżyńskiego, z Węzła Rayskiego do Ronda Grzegórzeckiego: al. Jana Pawła II, Mogilską, Rondem Mogilskim, al. Powstania Warszawskiego.

Mosty:

– Most Dębnicki: zamknięty, dopuszczony tylko wyjazd z ul. Kościuszki;
– Most Retmański: zamknięty, dopuszczony tylko wyjazd z ul. Ludwinowskiej;
– Most Powstańców Śląskich – przejezdny w obu kierunkach;
– Most Piłsudskiego – przejezdny w obu kierunkach;
– Most Kotlarski – przejezdny w obu kierunkach;
– Stopień Wodny Dąbie – zamknięty w obie strony. Zapewniony korytarz dojazdowy jedynie do ul. Bajecznej (dla mieszkańców części osiedla Na Dąbiu od strony ul. Bajecznej) od skrzyżowania ulic: Nowohucka – Stoczniowców.

Dodatkowe informacje:

– ruch pieszy na przecięciu z trasą będzie regulowany przez służby porządkowe;
– ul. Piastowska przejezdna w obie strony;
 na  trasie półmaratonu, do godz. 14:00, znakami B-36 wprowadzone będą zakazy zatrzymywania się, a na części ulic znakami B-36 + T-24 – gdzie pojazdy będą usuwane na koszt właściciela;
– w związku z ww. imprezą wyłączone zostaną drogi dla pieszych i rowerów: al. 3 Maja (od strony Błoń), na Bulwarach Wiślanych (od Stopnia Wodnego Dąbie do Wawelu oraz droga dla rowerów na ul. Lema (po stronie TAURON Areny Kraków);

W dniu 17.10.2021 r. zaopatrzenie firm zlokalizowanych wewnątrz pierwszej obwodnicy będzie możliwe do godz. 6:00. Nocne godziny zaopatrzenia pozostają bez zmian.

Zwracamy się z prośbą o zachowanie ostrożności, dostosowanie się do wprowadzonych zmian w organizacji ruchu oraz poleceń wydawanych przez funkcjonariuszy Policji, Straży Miejskiej i Służb Porządkowych.

W niniejszym komunikacie podano maksymalny czas zamknięcia ulic, na których ruch pojazdów będzie sukcesywnie przywracany po decyzji Policji bezpośrednio po przebiegnięciu ostatniego zawodnika.
Szczegółowy komunikat odnośnie zmian w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej w dniu 17 października 2021 r. znajduje się na stronie: https://ztp.krakow.pl/transport-publiczny/komunikacja-miejska/komunikaty/202-2021