André Rieu

25 maja 2017 r. (czwartek), godz. 20:00

Prosimy o wcześniejsze przybycie. Ze względu na wzmożone kontrole na bramkach, wpuszczanie widowni może potrwać dłużej niż zwykle.

Otwarcie bram: godz. 18:30 

Otwarcie parkingów: godz. 16:00

Otwarcie kawiarni przy Małej Hali: godz. 15:30

Zakończenie koncertu:  godz. 22:30

Uwielbiany przez polską publiczność, światowej sławy artysta – André Rieu już 25 maja (czwartek) wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Występ Króla Walca i jego Orkiestry Johanna Straussa budzi ogromne zainteresowanie. Organizatorzy spodziewają się frekwencyjnego rekordu jeśli chodzi o występy André Rieu w Polsce. Bilety są dostępne na portalu www.eventim.pl.

Przekraczanie granic

Koncerty André Rieu są niezwykłe, gromadzą ogromną widownię, która wspólnie z nim śpiewa, wzrusza się, a nawet tańczy między rzędami krzeseł na widowni.

Dla André Rieu najważniejsza rzeczą na świecie są emocje! Tak o nich mówi: Powinniśmy starać się podejmować decyzje w naszym życiu, w naszych sercach, a nie w naszych głowach. Ludzie często pytają mnie, w jaki sposób wybieram muzykę, którą gram – to czysta intuicja. Kocham Johanna Straussa, ale Andrew Lloyd Webber i Bruce Springsteen pobudzają mnie także. Powinniśmy przestać ograniczać się w kategoriach i przekraczać granice – nie tylko pod względem muzycznym, ale także w naszym życiu.

Król Walca

40 milionów sprzedanych płyt, 600 tys. fanów na corocznych koncertach z największą orkiestrą na świecie: osiągnięcia André mówią same za siebie. André Rieu jest współczesnym Johannem Straussem, zwanym na całym świecie „Królem Walca” naszych czasów. Od 1994 roku podróżuje po świecie z własną orkiestrą, spełniając swoje marzenia.

Jego fani uwielbiają, ciekawy repertuar i jego wyjątkowość i niezwykle rozrywkowy styl koncertów. Swój największy koncert do tej pory zagrał w Melbourne przed tłumem 38 tys. fanów. Wszystkie kostiumy, instrumenty oraz konstrukcje sceniczne produkowane są cztery razy, tak aby zagwarantować dostępność ekstrawaganckiego wystroju podczas trasy między kontynentami.

Warto wiedzieć

W TAURON Arenie Kraków André Rieu wystąpił do tej pory dwa razy – w czerwcu 2016 r. i w maju 2015 r.

Koncert, który odbędzie się  25 maja (czwartek) rozpocznie się o godz. 20:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:30, na godz 21:00* zaplanowano przerwę, a na godz. 22:30* zakończenie koncertu.

*godziny orientacyjne mogą ulec zmianie

Uwaga! Apelujemy o przyjście lub przyjazd jak najwcześniej, czyli od godziny otwarcia bram i parkingu  (godz. 18:30 – otwarcie bram; godz. 17:30 – otwarcie parkingów). Informujemy, że od godziny 15:30 będzie można skorzystać z oferty kawiarni i ogródka przy Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie organizatora: www.andrerieu.com.

Bilety można kupić za pośrednictwem stron: www.andrerieu.com i www.eventim.pl.

W  dniu wydarzenia (25 maja) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 13:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 18:30.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary).

W TAURON Arenie Kraków w dniu wydarzenia czynna będzie szatnia na poziomie A (płatna 3 zł; przechowanie bagażu 10 zł).

Catering podczas wydarzenia 

Kawiarnia i ogródek przy Małej Hali

25 maja (czwartek), od godz. 15:30, zapraszamy do kawiarni i ogródka przy Małej Hali TAURON Areny Kraków (będą czynne do godziny po zakończeniu wydarzenia). Kawiarnia znajduje się w górnej części Małej Hali, a ogródek tuż obok – między wejściem nr 2 do TAURON Areny Kraków a Małą Halą. W ofercie kawiarni znajdują się m.in. aromatyczne kawy i herbaty oraz szeroki wachlarz deserów, wśród których będzie m.in. sernik wiedeński.

Restauracja dla gości koncertu

25 maja wszyscy uczestnicy koncertu będą także mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Osoby posiadające bilety na sektory na poziomie A i C aby dojść do restauracji, będą mogły skorzystać z klatek schodowych nr 4 i 7.

Cały czas czynne będą także punkty gastronomicznych zlokalizowanych na poziomie A i C.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering (www.arenacatering.pl).

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl.

Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk