CAVALIADA Kraków 2021Wydarzenie nie odbędzie się w wyznaczonym terminie

CAVALIADA i Kraków muszą poczekać

Ze względu na decyzję Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej (FEI), spowodowaną rozprzestrzenianiem się wśród koni wirusa Equine Herpes Virus (EHV-1), CAVALIADA Kraków nie odbędzie się w terminie 11-14 marca 2021 roku. FEI ze skutkiem natychmiastowym odwołała zawody międzynarodowe w 10 krajach Europy, w tym w Polsce, do 28 marca 2021 roku.

Odwołanie zawodów w Europie nie było łatwą decyzją, szczególnie biorąc pod uwagę, jak bardzo kalendarz FEI został dotknięty przez pandemię COVID-19. Jest to prawdopodobnie najpoważniejszy wybuch epidemii, z jakim mieliśmy do czynienia w Europie na przestrzeni ostatnich dekad. Nasza decyzja opiera się na jasno określonych epidemiologicznych czynnikach ryzyka. Ten szczep wirusa jest wyjątkowo agresywny i już spowodował śmierć wśród koni oraz dużą liczbę ciężkich przypadków klinicznych. Musimy zapewnić naszym koniom bezpieczeństwo – mówi Sekretarz Generalna FEI, Sabrina Ibáñez.

Zawody zostały odwołane w następujących krajach: Francja, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Włochy, Austria, Polska, Holandia, Niemcy, Słowacja. To oznacza, że zaplanowane na 11-14 marca zawody CAVALIADA Kraków 2021 – finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata w skokach przez przeszkody nie odbędą się w tym terminie.

– Niestety, ze względu na obecną sytuację nie możemy zorganizować finału Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata, na który wszyscy czekaliśmy i do którego przygotowywaliśmy się od wielu miesięcy. Rozumiemy decyzję Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej i w pełni jednoczymy się z całym środowiskiem jeździeckim, mając nadzieję, że dzięki tym ograniczeniom szybko zahamujemy rozprzestrzenianie się wirusa. Zależy nam na tym, aby zawodnicy mogli jak najszybciej wrócić na areny międzynarodowych zmagań i przygotować się do startu w Igrzyskach Olimpijskich. Mamy również nadzieję, że już wkrótce wszyscy ponownie spotkamy się na Cavaliadzie – podkreśla Filip Bittner, wiceprezes Zarządu Grupy MTP, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego CAVALIADA Tour.

Pełne oświadczenie Międzynarodowej Federacji Jeździeckiej TUTAJ.

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


tel.: +48 733 376 080


Weronika Plata

Strefa VIP

Najem długoterminowy


tel.: +48 739 455 725


Marzena Sadowska

W dniach 11-14 marca 2021 w TAURON Arena Kraków odbędzie się CAVALIADA – międzynarodowe zawody w skokach przez przeszkody i wielki finał Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata.
Królewskie Miasto Kraków już po raz trzeci zamieni się w międzynarodową stolicę skoków przez przeszkody.
Zawody w randze CSI2*-W i CSI1* przyciągną na start najlepszych zawodników z Polski i Europy. W programie znajdą się:
Grand Prix Krakowa – finał LEC Pucharu Świata
CSI2* Duża Runda
CSI2* Średnia Runda
CSI1* Mała Runda
CSI1* Special Round
CSI2* Speed & Music
Pełny program jest dostępny na grafice organizatora: TUTAJ.
CAVALIADA Future

Podczas CAVALIADA Kraków 2021 rozegrany Finał CAVALIADA Future! 8 par z kategorii mini oraz 8 par z kategorii midi walczy w 5 konkursach kwalifikacyjnych oraz niedzielnym finale. Na prowadzeniu w kategorii mini jest Wiktoria Cwalina, w kategorii midi Martyna Grobelny. Aktualny ranking znajdziecie tu: https://cavaliada.pl/…/ranking-cavaliada-future-2020-2021/

W programie będą również konkurs Potęga Skoku, powożenie zaprzęgami dwukonnymi oraz specjalne pokazy.
Transmisje

Kibicuj swoim ulubionym zawodnikom i oglądaj transmisję online z zawodów CAVALIADA Kraków 2021. Zobacz, jak wygląda program i cennik transmisji: https://live.cavaliada.pl/

Dodatkowe informacje:
Organizatorem imprezy jest Grupa MTP. Miastem Gospodarzem jest Kraków.