Dzikie Tatry z Jaśkiem SabałąPrelekcja

Dzikie Tatry – górska prelekcja z Jaśkiem Sabałą

28 lutego 2024 r. (środa)

godz. 19:00

Sala Konferencyjna Zachodnia

Wstęp wolny – obowiązują wcześniejsze zapisy TUTAJ

 

Witajcie góromaniacy!

Zapraszamy na prelekcję pod tytułem ,,DZIKIE TATRY”, na której odkryjemy Tatry od nowa. Opowie o nich przewodnik tatrzański, autor książki Dzikie Tatry i prawdziwy człowiek gór – Jasiek Sabała.

Tym razem przeniesiemy się w nasze ukochane Tatry​,​ by poznać prawdziwe oblicze tatrzańskiej przyrody.
Wbrew powszechnej opinii o zadeptaniu Tatr przez miliony odwiedzających je co roku ludzi tatrzańska przyroda pod wieloma względami ma się znacznie lepiej niż 50, 100 czy jeszcze dawniej, gdy wędrowali tu Chałubiński z Sabałą.
Dopiero po II wojnie światowej, po utworzeniu parków narodowych, Tatry objęto kompleksową ochroną i od tego czasu naprawdę zdziczały – zwiększyła się znacznie powierzchnia lasów i kosodrzewiny, odbudowały się populacje kozic, świstaków i niedźwiedzi.

Jasiek pokaże nam nieco inną formę turystyki​,​ skoncentrowaną nie tylko na zdobywaniu szczytów i pokonywaniu trudności​,​ lecz także na bliższym kontakcie z naturą.

Jan Krzeptowski-Sabała – przewodnik i przyrodnik, twórca kanału TATROLOGIA, proponuje nieco inną formę turystyki, skoncentrowaną nie tylko na zdobywaniu szczytów i pokonywaniu trudności, lecz także na bliższym kontakcie z naturą.
Zamiast poprawiać swój rekord przejścia szlaku, spróbujcie się zatrzymać, pochylić, a nawet uklęknąć i przyjrzeć bliżej kamieniom albo starej kłodzie porośniętej mchem.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników Tatr i nie tylko.

Sale konferencyjne

tel.: +48 739 455 600Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!