Mała Armia Janosika

Sobota 06.09 17:00
Arena Główna

Mała Armia Janosika świętuje 10 lat!

6 września 2025 r. 

TAURON Arena Kraków

Największa góralska kapela w Polsce – Mała Armia Janosika – obchodzi swój jubileusz 10-lecia! Z tej okazji zespół wystąpi w krakowskiej TAURON Arenie już 6 września. Podczas koncertu pojawią się również wyjątkowi goście: Alicja Majewska i Ryszard Rynkowski, a w repertuarze takie utwory jak m.in. Wznieś serce nad zło”, Odkryjemy miłość nieznaną” i wiele innych. 

Góralska duma z Podhala

Mała Armia Janosika to projekt stworzony w 2015 roku przez Damiana Pałasza – skrzypka, muzyka i wizjonera, który postanowił powołać do życia zespół łączący pasję do muzyki, kultury i tradycji góralskiej. Kapela swój styl opiera na bogatym folklorze regionu Karpat, jednak czerpie inspiracje również z innych gatunków muzycznych, tworząc niepowtarzalne aranżacje, które porywają publiczność w każdym zakątku Polski.

– Od 10 lat niesiemy przesłanie rabiańskiej poetki Izabeli Zającówny: „Bądźcie góralami swojej własnej ziemi”. To apel, aby każdy z nas był strażnikiem swojej małej ojczyzny. Nie ma znaczenia, czy ktoś wywodzi się z Podhala, czy z innego zakątka Polski – każdy region jest równie cenny i wyjątkowy. Ważne, aby z szacunkiem odnosić się do swojego dziedzictwa i przekazywać kolejnym pokoleniom wartości, które stanowią fundament naszej tożsamości narodowej. Najważniejsze jest miejsce, w którym bije nasze serce i do którego pragniemy powracać: nasz dom – Damian Pałasz, założyciel i dyrygent Małej Armii Janosika, opowiada o misji zespołu i zaprasza na jubileuszowy koncert.

Prawdziwa „mała armia”

Choć w nazwie widnieje słowo „mała”, zespół liczy obecnie ponad 300 artystów, w tym dzieci, młodzież oraz dorosłych z południowej części kraju. Ich siedziba mieści się w Rabie Wyżnej na Podhalu, gdzie odbywają się regularne próby oraz przygotowania do licznych koncertów i tras muzycznych. W ciągu ostatnich dziesięciu lat Mała Armia Janosika zagrała przeszło 150 koncertów, prezentując repertuar o tematyce ludowej, świątecznej, papieskiej i patriotycznej.

Organizatorem koncertu jest agencja koncertowa Good Taste Production oraz Stowarzyszenie Mała Armia Janosika.

Regulamin wydarzenia.

Strefa VIP

Wynajmij lożę na pojedyncze wydarzenie


Monika Wilk

Strefa VIP

Najem długoterminowy


Marzena Sadowska