Memoriał Władysława Bajorka w Zapasach

26 października 2019 r.

godz. 10:30 – uroczyste otwarcie

godz. 11:20 – walki eliminacyjne i finałowe

godz. 18:00 – dekoracja zawodników

Klub Sportowy Bieżanowianka zaprasza na kolejną edycję historycznego, jesiennego Memoriału Władysława Bajorka w Zapasach. Wydarzenie poświęcone pamięci Władysława Bajorka – wybitnego polskiego zapaśnika, pierwszego Mistrza Polski w Zapasach z Krakowa, odbędzie się 26 października (sobota) w Małej Hali TAURON Areny Kraków.

Młodzi zawodnicy tej olimpijskiej dyscypliny sportu będą walczyć na pięciu matach jednocześnie. O tytuły mistrzów Międzynarodowego Memoriału Władysława Bajorka 2019 rywalizować będą najlepsi zawodnicy w Polsce oraz ekipy zagraniczne. Organizatorzy spodziewają się nawet 300 uczestników – w tym gości z Białorusi, Ukrainy, Czech i Norwegii.

Zmagania odbędą się w trzech kategoriach wiekowych: dzieci (roczniki 2008-2010), młodzików (2005-2007) oraz kadetów (2002-2004). W każdej z nich młodzi adepci zapasów zmierzą się w aż 10 kategoriach wagowych.

Przed rokiem impreza po raz pierwszy zawitała do Małej Hali TAURON Areny Kraków. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się zawodnicy krakowskich klubów: zwycięstwa odnieśli Dominik Skowron i Maciej Rodzeń z KS Bieżanowianka, drugą lokatę wywalczył Harut Poghosjan z KS Prądniczanka, a na najniższym stopniu podium stawali Adrian Szopa z Bieżanowianki i Jakub Gębka z KS Gladiator.

Warto wiedzieć

Turniej jest organizowany we współpracy z Miastem Kraków – Zarządem Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski.

Komunikat organizacyjny jest dostępny TUTAJ

Strona klubu: www.biezanowianka.pl,

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1172489042901816/

Gastronomia

W dniu wydarzenia od godz. 9:30 czynna będzie  kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

Parking (płatny)

W związku z wydarzeniem, które odbywa się w tym samym dniu w Arenie Głównej TAURON Areny Kraków parking będzie płatny. Opłata wynosi 30 zł (płatność gotówką przy wjeździe).

Wjazd na parking zewnętrzny (płyta górna) będzie możliwy od godz. 8:00.

Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ.

Dojazd do TAURON Areny Kraków komunikacją miejską

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach są dostępne na stronie  www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

***

Historia Memoriału

Turniej zapaśniczy w stylu klasycznym, poświęcony pamięci Władysława Bajorka, wybitnego polskiego zapaśnika z Krakowa. Historia Turnieju sięga roku 1973 kiedy tuż po śmierci Mistrza, pierwszą jego edycję zorganizowano w Hali Wandy Kraków. Turniej ten zawsze organizowany był przez krakowskie środowisko zapaśnicze m.in. na obiektach krakowskiej Korony, AWF Kraków a także 125 metrów pod powierzchnią ziemi – w komorze „Warszawa” Kopalni Soli Wieliczka (1996). W latach 80 i 90 ubiegłego stulecia Memoriał Władysława Bajorka był najbardziej prestiżową imprezą zapaśniczą w kraju. Na przestrzeni lat, w kolejnych edycjach Memoriału udział brali niemal wszyscy najwięksi polscy zapaśnicy, w tym medaliści olimpijscy.

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala