Mistrzostwa Świata SuperEnduro

9 grudnia 2017 r. (sobota)

godz. 16:00 – otwarcie bram

godz. 18:00 – rozpoczęcie wydarzenia

Po sukcesie zeszłorocznej polskiej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro, najlepsi zawodnicy tej dyscypliny wracają do TAURON Areny Kraków. Już 9 grudnia aktualny Mistrz Świata – Colton Haaker, wraz z tegorocznym Mistrzem USA – Cody Webb’em, zmierzą się z doświadczonym w SuperEnduro Brytyjczykiem – Jonny Walker’em oraz Hiszpanem – Alfredo Gomez’em. Wraz z nimi na bramce startowej ponownie stanie nasz Mistrz, legenda światowego SuperEnduro – Tadeusz Błażusiak. Tego wieczoru Kraków będzie miejscem starcia, jakiego świat halowych, motocyklowych wyścigów jeszcze nie widział!

Polskie Grand Prix tradycyjnie rozpocznie nowy sezon zmagań o tytuł Mistrza Świata w tej wymagającej dyscyplinie. Tor zbudowany z ziemi, ogromnych opon, bali drewna i głazów zweryfikuje umiejętności zawodników, którzy staną na starcie tych ekstremalnych wyścigów. Patronem honorowym wydarzenia jest zwycięzca Rajdu Dakar 2015 – Rafał Sonik.

Powrót Mistrza!

To zdecydowanie najważniejszy motoryzacyjny news ostatnich tygodni – Tadeusz ‘Taddy’ Błażusiak wraca do zawodowego ścigania! Nasz eksportowy towar, legenda, wielokrotny Mistrz Świata dokładnie rok temu kończył karierę podczas inauguracyjnej rundy Mistrzostw Świata SuperEnduro w TAURON Arenie Kraków. Po roku emerytury sportowej świat obiega informacja o jego powrocie: Taddy is coming back!

Nasz bohater z Małopolski długo nie wytrzymał na sportowej emeryturze. Pierwsza runda Mistrzostw Świata FIM SuperEnduro będzie jednocześnie inauguracyjnym pojedynkiem Taddiego z rywalami, po zeszłorocznym zakończeniu kariery. Decyzja Polaka jest zaskakująca, jednak niesamowicie cieszy ona wszystkich jego fanów – to będzie powrót uwielbianego sportowca w wielkim stylu, a co najważniejsze – przed własną publicznością.

Imponująca obsada listy startowej

Wydawało się, że tegoroczna lista startowa klasy Prestiż wyglądała naprawdę imponująco. Powrót Polaka dokonał jednak niemożliwego – podniósł poprzeczkę jeszcze wyżej i sprawił, że lista zawodników pierwszej rundy sezonu z pewnością przejdzie do historii tego sportu. To będzie starcie starego kontynentu z zawodnikami z USA, rywalizacja wyjadaczy dyscypliny z młodymi wilkami klasy Prestige!

W zawodach udział weźmie 79 zawodników reprezentujących 22 kraje z całego świata. – Tak licznej obsady riderów jeszcze w historii nie było – mówi Tomasz Gagat, promotor Mistrzostw Świata Super Enduro w Polsce. Warto także nadmienić, że na liście startowej znalazły się wszystkie najważniejsze nazwiska z branży ekstremalnych wyścigów motocyklowych, co rzecz jasna gwarantuje emocje do samego końca i niesamowicie spektakularną jazdę – dodaje.

Oprócz Błażusiaka, na torze zobaczymy niesamowicie mocną, głodną zwycięstwa obsadę SuperEnduro, a wśród niej nazwiska takie jak Cody Webb – obecny Mistrz USA, Colton Haaker – aktualny Mistrza Świata SuperEnduro, Alfredo Gomez – plasujący się klasyfikacji generalnej tuż za Haakerem, Jonny Walker – drugi Wicemistrz Świata.

W rywalizacji na torze nie zabraknie również świeżej krwi w najwyżej klasie startowej jak  Blake Gutzeit – zeszłoroczny Mistrz Świata Juniorów, Billy Bolt – zawodnik wkraczający w halowe, motocyklowe Mistrzostw Świata prosto z ekstremalnego enduro, lub Alex Salvini – Mistrz Świata Enduro.

Klasa Junior i Puchar Europy

Powodów do kibicowanie biało-czerwonym będzie znacznie więcej. Na starcie w kategorii Junior zobaczymy Oskara KaczmarczykaGrzegorza Kargula oraz Emila Juszczaka.

Również rywalizacja w klasie Pucharu Europy zapowiada się ciekawie – wystąpi w niej aż pięciu Polaków, a wśród nich: Tomasz ZychKrzysztof NędzkaAdam ZychMariusz Stafaniak oraz Szymon Pohrebny.

Spoglądając na wszystkie nazwiska można być pewnym jednego – 9 grudnia będzie się działo, a wszystkie nasze wcześniejsze przewidywania i kalkulacje odnośnie czołówki stawki poszły w kąt – tak mocnej obsady Mistrzostw Świata SuperEnduro Kraków jeszcze nie widział!

Atrakcje dodatkowe

Wyścig pokazowy Kids Race. Podczas inauguracyjnej rundy Mistrzostwa Świata FIM SuperEnduro nie zabraknie jednego z najbardziej emocjonujących elementów: wyścigu najmłodszych. Dzieci zmierzą się w wyścigu pokazowym na specjalnie przygotowanym dla nich torze w trzech klasach startowych. Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ.

Konkurs PIT BIKE – dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ.

Warto wiedzieć

Mistrzostw Świata SuperEnduro odbędą się w TAURON Arenie Kraków 9 grudnia (sobota) o godz. 18:00. Bramy zostaną otwarte o godz. 16:00.

Wejścia do obiektu: wejście nr 1, 2 i 3

Organizatorem wydarzenia jest SportUp Agency.

Bilety na Mistrzostwa Świata SuperEnduro są w sprzedaży na www.eventim.pl.

Kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna w dniu wydarzenia od godz. 11:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) od godz. 16:00.

Strona wydarzeniawww.super-enduro.com.pl 

Facebook: http://www.facebook.com/SuperEnduro-GP-Poland-102107680414252

Harmonogram imprezy

16:00 – drzwi otwarte
17:30 – warm up – 1 finał klasy Europe
18:00 – opening ceremony
18:08 – riders presentation
18:15 – wyścig Super Pole
18:30 – pierwszy wyścig klasy Prestige
18:45 – pierwszy wyścig klasy Junior
18:55 – Kids Race
19:10 – finał klasa Europe
19:20 – 19:45 – Przerwa – Pokaz Pit Bike
19:40 – re-opening ceremony
19:45 – drugi finał klasy Prestige
20:00 – drugi finał klasy Junior
20:15 – pokaz cheerleaders
20:20 – trzeci finał klasy Junior
20:35 – dekoracja klasy junior
20:40 – 3 finał klasy prestige
20:55 – dekoracja klasy Prestige
21:00 – dekoracja klasy Europe
21:05 – dekoracja Kids Race
21:15 – sesja autografów

Catering podczas wydarzenia

W dniu wydarzenia wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. W obiekcie czynne będą również punkty gastronomiczne, w ofercie których znajdą się przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

Przed otwarciem bram, od godz. 14:30 zapraszamy także do kawiarni przy Małej Hali TAURON Areny Kraków (między wejściem nr 2 i 3).

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking zostanie otwarty o godz. 15:00.

W dniach wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk