Nightwish

 17 listopada 2018 r. (sobota)

godz. 18:00 – otwarcie bram

godz. 19:40-20:30 – Beast In Black

godz. 21:00 – Nightwish

Nightwish w Krakowie! Fińska grupa metalowa wystąpi 17 listopada 2018 roku w TAURON Arenie Kraków. Supportem będzie zespół Beast In Black

W 1996 roku Tuomas Holopainen nagrał krótki materiał demo, który ostatecznie doprowadził do podpisania kontraktu pomiędzy wytwórnią, a jego nowo powstałym zespołem Nightwish. 20 lat i ponad 2000 zagranych koncertów później, zespół z dorobkiem ponad ośmiu milionów sprzedanych albumów jest obecnie jedną z najbardziej popularnych grup metalowych w całej Europie!

Nightwish świętuje swoje 20-lecie wydając z tej okazji dwupłytowy album kompilacyjny (płyta ukazała się w marcu 2018 roku nakładem Nuclear Blast Records) oraz organizując dziewięciomiesięczną trasę koncertową po całym świecie (zespół gwarantuje, że na koncertowej setliście znajdziemy wiele niespodzianek!).

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert zespołu Nightwish odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 17 listopada (sobota) 2018 r. Bramy zostaną otwarte o godz. 18:00. O godz. 19:40 rozpocznie się występ zespołu Beast In Black, a o godz. 21:00 Nightwish.

Organizatorzy proszą o wcześniejsze przyjście na koncert, aby uniknąć kolejek!

BILETY  można nabyć na https://sklep.knockoutprod.net  (bilety kolekcjonerskie) oraz www.eventim.pl

Bilety na koncert będzie można zakupić w kasie (przy głównych schodach od strony ul. Lema) od godz. 16:00.

Informacje o Pakietach VIP TAURON Areny Kraków są dostępne TUTAJ.

Organizator wydarzenia: Knock Out Productions

www.knockoutprod.net,

www.facebook.com/productions.knock.out

www.instagram.com/knockoutprod

Strona zespołu: http://nightwish.com.

WEJŚCIE DO OBIEKTU

Przy schodach głównych przed Areną, zarówno od ul. Lema jak i od Parku Lotników Polskich, organizatorzy proszą o pokazanie ochronie biletu wstępu na koncert.

Wejście na Arenę będzie się odbywało wszystkimi wejściami wokół hali i tam będą skanowane bilety:

– wejście nr 1 oraz nr 3 – dla posiadaczy biletów na miejsca siedzące,

– wejście nr 2 – dla posiadaczy biletów na płytę,

– wejście nr 4 – dla posiadaczy biletów na Golden Circle.

Po zakończonym koncercie zostanie uruchomione dodatkowe wyjście z poziomu płyty i Golden Circle, bramą nr 5 (duża brama z tyłu hali), które prowadzi bezpośrednio na zewnątrz hali. Zalecane dla osób, które nie zostawiły odzieży w szatni.

Pokaż swój bilet, skanowanie i opaskowanie

Przy głównych schodach od ul. Lema oraz od Parku Lotników Polskich organizatorzy proszą o pokazanie ochronie biletu wstępu na koncert. To jest jedynie kontrola bezpieczeństwa, aby w otoczeniu Areny znajdowały się wyłącznie osoby posiadające bilety. Za tą linię nie można wnosić niebezpiecznych przedmiotów oraz rzeczy wykluczonych w regulaminie (są one również wymienione poniżej). Szanuj decyzję ochrony jeśli nie pozwoli Ci wnieść określonego przedmiotu na teren imprezy. Obok kasy będzie działał depozyt – płatny 20 zł.

Wejście na otoki Areny będzie otwarte od 16:00 i dopiero wtedy będzie można podejść dalej pod wejścia główne do hali.

Organizatorzy proszą o zachowanie biletu do dalszego zeskanowania przy odpowiednim wejściu – posiadacze biletów na poszczególne sektory proszeni są o udawanie się do odpowiednio oznaczonych wejść.

Posiadacze biletów na Golden Circle oraz na płytę, po zeskanowaniu ważnego biletu, otrzymają opaskę na rękę uprawniającą do przebywania w określonym sektorze. Organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi na to, aby obsługa założyła Wam opaskę po zeskanowaniu biletu!

Zejście na płytę oraz Golden Circle

Zejście na Golden Circle będzie odbywało się schodami przy sektorach A11 oraz A20 (będą odpowiednio oznaczone) oraz klatkami przy sektorach A5 i A6.

Wejście na płytę będzie odbywało się schodami przy sektorach A2 oraz A9 (będą odpowiednio oznaczone) oraz klatkami przy sektorach A5 i A6.

Organizatorzy proszą o zwrócenie uwagi, iż dla osób z opaskami na płytę i GC, między 18:00 a 19:40, schody przy sektorach A2, A9, A11 oraz A20 będą działały tylko jednostronnie – wyłącznie w dół, tak aby bezpiecznie napełnić poziom płyty i GC. W tym czasie wyjście do góry z poziomu płyty i GC na poziom A będzie odbywał się wyłącznie klatkami A5 i A6 (z tyłu hali, za dużą bramą). Od 19:40 ruch A2, A9, A11 i A20 będzie dwustronny.

Organizatorzy proszą o zastosowanie się do instrukcji ochrony.

Na poziomie płyty znajdują się toalety, palarnia oraz stoiska gastronomiczne i będą odpowiednio oznaczone. Więcej toalet znajduje się na poziomie A.

Osoby poniżej 16 roku życia

Osoby, które w dniu koncertu nie ukończyły 16 roku życia mogą uczestniczyć w koncercie na poniższych zasadach:

– osoby, które w dniu koncertu ukończyły 13 lat, ale nie ukończyły 16 lat muszą przy wejściu przekazać obsłudze koncertu wypełnioną zgodę na udział w koncercie. Wzór zgody:

https://www.docdroid.net/Tl06ZJG/zgoda-powyzej-13-roku-zycia.doc.html

– osoby, które w dniu koncertu nie ukończyły 13 lat muszą być pod okiem opiekuna oraz na wejściu przekazać wypełnione oświadczenie. Wzór zgody:

https://www.docdroid.net/EBPk7fR/zgoda-do-13-roku-zycia.doc.html

Bezpieczeństwo

Na teren imprezy nie można wnosić dużych plecaków, organizator prosi o stosowanie się do zaleceń ochrony jeśli ta stwierdzi, iż plecak należy oddać do depozytu.

Na terenie imprezy obowiązuje zakaz wnoszenia i posiadania broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów, materiałów wybuchowych, wyrobów pirotechnicznych, materiałów pożarowo niebezpiecznych, napojów alkoholowych (za wyjątkiem zakupionych w TAURON Arenie Kraków), środków odurzających lub substancji psychotropowych, paralizatorów, miotaczy gazu, noży, pałek, łańcucha, petard, świec dymnych, laserów, wskaźników laserowych oraz przedmiotów, które mogłyby być wykorzystane jako pociski oraz wszelkich im podobnych, wszelkich opakowań szklanych, metalowych oraz plastikowych oraz wszelkich przedmiotów o ostrym zakończeniu, oraz bezwzględny zakaz wnoszenia i posiadania sprzętu nagrywającego audio i video oraz profesjonalnego sprzętu fotograficznego (dopuszczalne są telefony komórkowe oraz aparaty bez zmiennej optyki), a także wykonywania fotografii, nagrywania dźwięku i filmowania.

Depozyt

Depozyt będzie znajdował się przy schodach głównych do hali (od ul. Lema) i jest płatny 20 zł, otwarty od godz. 16:00.

RESTAURACJE I PUNKTY GASTRONOMICZNE

W dniu wydarzenia SERDECZNIE ZAPRASZAMY do skorzystania z oferty restauracji na poziomie B (między sektorami B2 i B3); windy nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram. Podczas koncertu  zapraszamy także do punktów gastronomicznych na poziomie A i C, w ofercie których są przekąski słone i słodkie, fast-food, napoje zimne, kawa i herbata.

W dniu wydarzenia, od godz. 16:00, czynna będzie również kawiarnia przy Małej Hali TAURON Areny Kraków oferująca m.in. przekąski oraz ciepłe i zimne napoje. Kawiarnia jest dostępna z poziomu promenady między wejściem nr 2 i 3. Ofertę gastronomiczną przygotowuje firma Arena Catering.

SZATNIE

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A i C.

Uwaga! Osoby z biletami na poziomie C proszone są o korzystanie z szatni na poziomie C.

Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Płatność wyłącznie gotówką.

PARKING

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Parking jest płatny gotówką przy wjeździe lub przez internet na stronie TAURON Areny Kraków. Ilość miejsc jest ograniczona.

Sprzedaż biletów przez internet kończy się minimum 2 godziny przed rozpoczęciem wydarzenia.

W dniu wydarzenia parking ogólnodostępny będzie czynny od godz. 16:00.

Parking dla osób z wjazdówkami na parking VIP będzie czynny od otwarcia bram.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

MERCH

Na koncercie będą dostępne oficjalne gadżety Nightwish oraz Beast in Black. Stoiska będą znajdowały się wewnątrz hali na poziomie A, przy wejściu nr 1 oraz wejściu nr 3. Organizatorzy proszą o wzięcie gotówki.

***

NIGHTWISH (Finlandia) symfoniczny metal, power metal.

Wszystko zaczęło się ponoć od nocnego posiedzenia przy ognisku latem 1996 roku. Ognisko rozpalono w fińskim miasteczku Kitee. Kto rozpalił ogień, jakie trunki spożywano (niewykluczone, że był to bimber, z którego miejscowość słynie), nie ma dziś większego znaczenia. Ma zaś to, że wśród biesiadników byli Tuomas Holopainen i Emppu Vuorinen, którzy odpowiedzialni są za powołanie do życia Nightwish. Oni namówili na współpracę koleżankę ze szkoły, świetnie śpiewającą Tarję Turunen. Zespół od lat jest głównym punktem odniesienia, jeśli tylko mówi lub pisze się o symfonicznym metalu.

Od 1996 roku minęły ponad dwie dekady, w których trakcie Nightwish stali się bogami w swojej ojczyźnie (każdy ich album jest tam platynowy) i jednym z najpopularniejszych zespołów metalowych na świecie. Blisko 10 mln sprzedanych płyt i singli, miliony fanów w każdym zakątku globu, spektakularne koncerty w wypełnionych do granic halach – to mikrowizytówka Nightwish. Zespołu powstałego w małym miasteczku, który miał okazję nagrywać z londyńskimi filharmonikami, rdzennym Amerykaninem Johnem Dwa Jastrzębie, słynnym naukowcem, profesorem Richardem Dawkinsem. Który rozwinął własny, rozpoznawalny styl, na który składają się melodyjny metal, power metal, muzyka klasyczna, filmowa, elementy folkowe, często epicki, pompatyczny, czasem baśniowy klimat.

Nightwish grał w Polsce nie raz i ma u nas pokaźną rzeszę fanów. Kilka albumów fińskiej kapeli pokryło się nad Wisłą złotem („Dark Passion Play”, „Imaginaerum”). Ostatnią regularną pozycją formacji, która obecnie ma charakter międzynarodowy (fantastyczna holenderska wokalistka Floor Jansen – prywatnie życiowa partnerka Hannesa Van Dahla z Sabaton, i Anglik Troy Donockley) jest album „Endless Forms Most Beautiful” z 2015 roku. Ale to nie z jego powodu Nightwish zjawi się w Polsce. Powodem będzie dwupłytowa kompilacja „Decades”, która pojawi się w marcu 2018 roku i będzie podsumowaniem wspaniałego dorobku formacji. W setliście z pewnością znajdą się więc numery z najwcześniejszych lat Nightwish. Warto też zaznaczyć, że rok 2018 to także 20-lecie premiery „Oceanborn”…

Sprawdź, jeśli lubisz: Within Temptation, Epica, Sirenia, muzyka filmowa, Edenbridge, Therion…

http://nightwish.com

https://www.facebook.com/nightwish

https://www.youtube.com/watch?v=zPonioDYnoY

Strefa VIP

Kontakt Strefy VIP TAURON

Areny Kraków


tel.: +48 733 376 080


Monika Wilk