Targi Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”

10-11 maja 2022 r. (wtorek – środa)

godz. 9:00-16:00

Wstęp wolny

Chcesz dowiedzieć się jak otworzyć własny biznes i otrzymać 30 tysięcy złotych dotacji? Chcesz skorzystać z porad ZUS, Urzędu Skarbowego lub Państwowej Inspekcji Pracy? Jesteś zainteresowany zatrudnieniem cudzoziemca, ale nie wiesz jak to zrobić? A może szukasz nowej, ciekawej pracy lub chcesz skorzystać z darmowych szkoleń? Weź udział w Targach Pracy i Przedsiębiorczości „Majówka z pracą”, które odbędą się w dniach 10-11 maja w godz. 9.00-16.00 w hali widowiskowo-sportowej TAURON Arena Kraków!

Wydarzenie, które organizuje Grodzki Urząd Pracy w Krakowie oraz Wydział ds. Przedsiębiorczości i Innowacji Urzędu Miasta Krakowa spełni oczekiwania wszystkich osób aktywnych i chcących wrócić na rynek pracy. Uczestnictwo w Targach będzie okazją do zapoznania się z aktualną sytuacją panującą na krakowskim rynku pracy. W wydarzeniu weźmie udział ponad 80 wystawców oferujących zatrudnienie, a także podnoszenie kompetencji zawodowych.

– Targi to dla osób poszukujących zatrudnienia jeden ze skuteczniejszych sposobów na znalezienie wymarzonej pracy, a dla pracodawców doskonała okazja do pozyskania najlepszych kandydatów oraz zaprezentowania potencjalnym pracownikom oferty firmy, możliwości rozwoju zawodowego, zakresu obowiązków na różnych stanowiskach, czy też gwarantowanych przez pracodawców benefitów. – mówi Marek Cebulak, Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie i zaprasza do udziału w Targach Pracy i Przedsiębiorczości.

Dodatkowo podczas Targów Pracy będzie funkcjonować specjalna strefa przedsiębiorczości, w której swoją wiedzą i doświadczeniem będą dzielić się pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Urzędu Skarbowego, Urzędu Miasta Krakowa, a także innych instytucji otoczenia biznesu.

– Wydarzenie rozpocznie się o godz. 9.00 panelem dyskusyjnym na temat wyzwań, szans i zagrożeń dla miasta Krakowa i krakowskiego rynku pracy związanych z migracją uchodźców z Ukrainy. W konferencji prowadzonej przez red. Zbigniewa Bartusia weźmie udział przedstawiciel Władz Miasta Krakowa, dr Sławomir Dudek (Forum Obywatelskiego Rozwoju) oraz przedstawiciel społeczności Ukraińskiej w Krakowie. – mówi Marek Cebulak, Dyrektor Grodzkiego Urzędu Pracy w Krakowie

Po konferencji, która oficjalnie rozpocznie Targi Pracy i Przedsiębiorczości rozpocznie się cykl warsztatów tematycznych poświęconych działalności gospodarczej. Mogą wziąć w nich udział wszystkie zainteresowane osoby po wcześniejszym zgłoszeniu udziału. W tym celu należy uzupełnić formularz zgłoszeniowy, znajdujący się na stronie www.gupkrakow.pl, a następnie przesłać go do czwartku, 5 maja na adres: warsztaty_targi@gupkrakow.pl

Na poziomie VIP TAURON Areny Kraków zlokalizowana zostanie przestrzeń „Biznes & Innowacje”, do której zaproszeni zostali przedstawiciele Instytucji Otoczenia Biznesu (m.in. parki technologiczne, agencja rozwoju, klastry), środowiska akademickiego (centra karier, inkubatory przedsiębiorczości, organizacje studenckie) oraz start-upy.

Odbędzie się także prezentacja wyselekcjonowanych projektów start-upowych przed gronem zaproszonych inwestorów, ekspertów biznesowych i przedstawicieli IOB. Dodatkowo, Fundacja Kraków Miastem Startupów KMS przygotuje stoisko, na którym eksperci w obszarze doradztwa biznesowego będą udzielać wsparcia początkującym przedsiębiorcom oraz poprowadzi warsztaty biznesowe, w tym hackathon skierowany do uczniów krakowskich szkół średnich.

– W związku z trwającym konfliktem zbrojnym na Ukrainie coraz więcej obywateli tego kraju, przyjeżdżających do Polski, poszukuje stabilnego zatrudnienia. Uwzględniając te potrzeby uruchomione zostanie stanowisko pośrednictwa pracy, na którym pracownicy Urzędu będą udzielali informacji o aktualnych ofertach pracy skierowanych do uchodźców z Ukrainy. – dodaje Marek Cebulak.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie https://gupkrakow.praca.gov.pl i www.krakow.pl 

 

Wynajem obiektu

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600


Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!