Ulica FestivalArena Garden

34. ULICA Festival

Arena Garden przy TAURON Arenie Kraków

9-10 lipca 2021 r.

Wstęp wolny!

ULICA Festival to fenomenalne widowiska, spektakle teatralne, happeningi, improwizacje, a wreszcie kameralne i wielkoformatowe realizacje plenerowe. W ramach 34. edycji festiwalu jedna ze scen będzie zlokalizowana w strefie Arena Garden przy TAURON Arenie Kraków. 9 lipca zapraszamy na spektakl „Epidemia śmiechu” Teatru Pinezka, a 10 lipca Teatr Scena 96 zaprezentuje „Cmok. Smok”.

Piątek 9 lipca, godz. 18:00 – Cmok.Smok – Teatr Scena 96

Autorska wersja bajki o wawelskim smoku przygotowana z myślą o najmłodszych widzach. Kolorowe kostiumy, przyjazne postacie w stylu komedii dell’arte, wartka akcja – to wszystko prowadzi przez świat prostych i oczywistych wartości. Spektakl, entuzjastycznie przyjmowany przez widzów, cieszy pogodnym dowcipem i wzrusza ciepłym klimatem.

Dramaturgia: Maciej Dużyński
Scenografia: Urszula Kubicz-Fik

Muzyka: Marek Żurawski
Wykonawcy: Małgorzata Wolańska, Maciej Dużyński, Dariusz Jarosiński

Czas trwania: 60’

Teatr Scena 96 – Działa od 2018 roku w strukturach warszawskiego Stowarzyszenia Scena 96 skupiającego artystów, animatorów i menedżerów kultury, które od 1996 roku realizuje spektakle, festiwale i warsztaty edukacyjne. Jego sztandarowym projektem jest Międzynarodowy Festiwal Sztuka Ulicy.

Sobota 10 lipca, godz. 16:00 – Epidemia śmiechu, czyli Teatr Clouna Pinezki.

Uwaga! Śmiech jest zaraźliwy! Można śmiać się od ucha do ucha, a nawet umrzeć ze śmiechu. Nie zapominajmy jednak, że śmiech to najlepsze lekarstwo na wszelkie smutki!

Wykonawcy: Przemysław Grządziela, Maciej Słowik

Czas trwania: 50’

Teatr Pinezka – Teatr uliczny założony przez Przemysława Grządzielę w 1980 roku w Gdańsku. Specjalnością zespołu jest pantomima, clownada, żonglerka, akrobacje, taniec, sztuka szczudlarska i marionetkowa oraz tradycyjna komedia dell’arte.

Organizator: Teatr KTO w Krakowie

O festiwalu:

ULICA jest jednym z najstarszych festiwali teatru plenerowego w Europie Środkowej. Organizowana jest przez Teatr KTO od 1987 roku. Odbywa się w Krakowie.

Każdego roku, od 34 lat, ULICA Festival wprowadza inny motyw przewodni, kilkadziesiąt tematycznych spektakli, rozdając dzięki temu absolutnie nowe uniesienia, wzruszenia oraz wrażenia – całkowicie BEZPŁATNIE. Tutaj nie ma biletów ani rezerwacji miejsc. Wystarczy, że przyjdziesz… Poczujesz, jak zmienia się Twój nastrój, a szczęście coraz mocniej pulsuje w Twoim ciele. Zobaczysz jak bardzo – reżyserzy, twórcy, aktorzy, cyrkowcy i organizatorzy – starają się, by rozbudzić w Tobie spontaniczną radość istnienia. Zauważysz, jak w zadziwiający sposób bezpośredni kontakt z Teatrem odmieni Twoje życie. Odkryjesz, że wspólne chwile na ziemi mogą być cudownie oszałamiające i fascynujące.

Wynajem obiektu

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600


Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!