Youth Krak Hack. O kulturę (się) proszę

11 maja 2019 r. (sobota)

godz. 9:00-22:00

Mała Hala TAURON Areny Kraków

Już po raz drugi Miasto Kraków otwiera się na młodych oraz ich pomysły i organizuje hackathon projektów społecznych YouthKrakHack! Tym razem impreza nosi tytuł „Youth Krak Hack. O kulturę (się) proszę” i dotyczy… kultury, a konkretniej obszaru „Kultury (dla) młodzieży”. Wydarzenie odbędzie się w sobotę (11 maja) w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Zapisy grup do 9 maja (czwartek) na www.youthkrakhack.pl.

Zadaniem uczestników Hackatonu będzie stworzenie projektów z zakresu polityki młodzieżowej, w obszarach takich jak:

Festiwal Kultury Młodzieżowej. Zadanie: opracowanie koncepcji wydarzenia kulturalnego – festiwalu, wystaw, pokazów, w ramach których będą się mogli zaprezentować młodzi twórcy.

Bon kulturalny. Zadanie: opracowanie koncepcji „Bonu kulturalnego” wspierające uczestnictwo młodzieży w kulturze, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży o utrudnionym dostępie do kultury.

Oferta instytucji kultury dla młodzieży. Zadanie: opracowanie sposobu na uatrakcyjnienie oferty instytucji kultury kierowanej do młodzieży;

Wolontariat w instytucjach kultury. Zadanie: opracowanie koncepcji wolontariatu młodzieży w instytucjach kultury.

Zgłoszenie udziału

Zbierz znajomych 3-5 osób, w wieku od 13 do 26 lat. Pomyślcie czego brakuje w Krakowie w obszarze kultury. Festiwalu? Bonów kulturowych? Miejsca do zajmowania się kulturą? Większego zaangażowania ludzi młodych w tworzenie kultury?

Zgłoście się do czynnego udziału w Hackathonie, do 9 maja za pośrednictwem strony: www.youthkrakhack.pl/#register.

Jeśli nie planujesz czynnego udziału w Hackathonie zaglądnij do TAURON Areny Kraków w jego trakcie i skorzystaj z strefy chillu i info. Sprawdź jakie organizacje działają w Krakowie dla Ciebie i co Ci oferują. Wyjazdy zagraniczne, doradztwo zawodowe, pobudzanie kreatywności, szkolenia – organizatorzy przygotowali dla Ciebie wiele atrakcji.

Informacje o dodatkowych atrakcjach są dostępne TUTAJ

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia „YouthKrakHack. O kulturę (się) proszę” jest Komisja Dialogu Obywatelskiego ds. Młodzieży oraz Urząd Miasta Krakowa.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.youthkrakhack.pl i www.facebook.com/events/1271829936300701

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Mała Hala

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: 12 349 11 90


Mała Hala