FAITH NO MORE W TAURON ARENIE KRAKÓW

1 czerwca 2015

Błyskotliwi, niepokorni i nieprzewidywalni, jeden z ostatnich bastionów rocka, choć właściwie w wypadku tego zespołu nie można mówić o jednym tylko gatunku muzycznym. Faith No More, bo o nim mowa już w najbliższy poniedziałek (8 czerwca), o godz. 20:00, wystąpi w TAURON Arenie Kraków. Organizatorem wydarzenia jest Metal Mind Productions.

Członkowie zespołu Faith No More to jedni z największych muzycznych alchemików naszych czasów, którym Siła Wyższa nie poskąpiła ani geniuszu, ani wytrwałości, ani umiejętności łączenia tak wielu stylów muzycznych z pierwiastkiem doskonałości. To formacja, która od lat cieszy się uznaniem fanów i mediów. I wreszcie – to autorzy jednej z najbardziej wyczekiwanych płyt tego roku (albumu „Sol Invictus”, który trafił do sprzedaży w maju br.).

Początki Faith No More sięgają 1981 r., kiedy to Bill Gould i Mike Bordin z dwójką przyjaciół założyli formację Faith No Man, która wkrótce po dołączeniu do składu Roddy Bottuma przemianowała się na Faith No More. Grupa zadebiutowała w 1985 r. albumem „We Care a Lot”, a dwa lata później ukazał się kolejny krążek, „Introduce Yourself”.

Jednak wielki przełom nastąpił, kiedy w zespole zameldował się Mike Patton i wydany został trzeci w dorobku album, „The Real Thing”, na którym grupa osiągnęła mistrzostwo w łączeniu odmiennych gatunków muzycznych, co stało się ich znakiem firmowym. Kolejne płyty Faith No More „Angel Dust” (1992), „King for a Day… Fool for a Lifetime” (1995) i „Album of the Year” (1997) ugruntowały pozycję formacji oraz zapewniły grupie status żywej legendy i mistrzów muzycznego eklektyzmu. W 1998 r. zespół zakończył swoją działalność, ale 11 lat później ponownie został reaktywowany. Faith No More obecnie koncertuje w składzie: Mike Bordin, Roddy Bottum, Bill Gould, Jon Hudson oraz jedyny i niepowtarzalny Mike Patton.

Koncert w TAURON Arenie Kraków odbędzie się 8 czerwca (poniedziałek) o godz. 20:00. Otwarcie bram: godz. 18:30.