FINAL SIX LIGI MISTRZÓW

16 lipca 2016

Brazylia, Francja, Serbia i Włochy zagrają w sobotnich (16 lipca) półfinałach Final Six Ligi Światowej w TAURON Arenie Kraków. W piątek (15 lipca) Brazylia zapewniła sobie awans pokonując USA 3:2, a Francja Serbię 3:2. Z turniejem pożegnały się reprezentacje Polski i USA.

W pierwszym z sobotnich (16 lipca) półfinałów Serbia zmierzy się z Włochami (godz. 17:30), w drugim Francja z Brazylią (godz. 20:30).

Uwaga! Mamy jeszcze ostatnie bilety na mecze do Strefy VIP TAURON Areny Kraków. Dodatkowe informacje: tel. 733-376-080.

Ostatni test przed Rio

Z sześciu drużyn, które w środę (13 lipca) rozpoczęły rywalizację w Final Six Ligi Światowej w TAURON Arenie Kraków tylko Serbii zabraknie na rozpoczynających się 5 sierpnia w Rio de Janeiro Igrzyskach Olimpijskich. Krakowski turniej jest więc dla nich nie tylko okazją do rywalizacji o zwycięstwo w tegorocznej edycji LŚ, ale także ostatnią szansą na sprawdzenie formy przed występami w igrzyskach.

Siatkarska TAURON Arena Kraków

Co ciekawe, w TAURON Arenie Kraków w ciągu minionych dwóch lat oglądaliśmy już w akcji wszystkich uczestników Final Six 2016. 20 czerwca 2014 r. mecz Ligi Światowej Polska – Brazylia największa hala widowiskowo-sportowa w Polsce zainaugurowała swoją sportową działalność. Kilka tygodni później – od 31 sierpnia do 7 września – reprezentacje Francji, USA i Włoch (wraz z Iranem, Belgią i Portoryko) walczyły tutaj w fazie grupowej FIVB Mistrzostw Świata. Amerykanie pojawili się ponownie w podwawelskim grodzie na początku lipca 2015 r. na spotkaniach z Polakami w Lidze Światowej. Wreszcie, Serbowie nie tak dawno, od 17 do 19 maja tego roku, wystąpili w TAURON Arenie Kraków w 14. Memoriale Huberta Jerzego Wagnera.

Terminarz turnieju

16 lipca, sobota

17:30; Serbia – Włochy

20:30; Francja Brazylia

17 lipca, niedziela

17:30; mecz o 3. miejsce

20:30; mecz o 1. miejsce

Warto wiedzieć

Final Six Ligi Światowej w TAURON Arenie Kraków potrwa do 17 lipca 2016 r. Mecze są rozgrywane codziennie o godz. 17:30 i 20:30. Bramy TAURON Areny Kraków są otwierane każdego dnia o godz. 15:30.

Organizatorem wydarzenia jest Polski Związek Piłki Siatkowej w Polsce (www.pzps.pl).

Bilety można nabyć za pośrednictwem portalu eBilet.pl (pod linkiem www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/liga-swiatowa) oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży w salonach Empik.

Kasa nr 1 (Organizatora) będzie otwarta do 17 lipca w godz. 10:00-21:00.

Do dyspozycji gości będzie szatnia na poziomie A (płatna 2 zł).

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. Parkingi będą otwierane codziennie o godz. 14:00.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji podczas wydarzenia

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków w dniach 13-17 lipca (środa – niedziela) wydarzeniem Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, przed i po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.