JESTEŚMY WŚRÓD NAJLEPSZYCH!

18 czerwca 2015

            The O2 w Londynie, Bercy Arena w Paryżu, O2 World w Berlinie… i TAURON Arena Kraków. Największy i najnowocześniejszy obiekt widowiskowo-sportowy w Polsce został przyjęty do European Arenas Association.

TAURON Arena Kraków to pierwszy obiekt w Polsce, który został przyjęty do stowarzyszenia i to już po pierwszym roku działalności. – To dla nas ogromne wyróżnienie i wyjątkowy urodzinowy prezent – mówi Zbigniew Rapciak, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej obiektem. – Dzięki członkostwu w EAA trafiamy do prestiżowego grona najlepszych aren w Europie, zyskujemy bezcenną szansę na wymianę doświadczeń i wzmacniamy naszą pozycję w rozmowach z organizatorami kolejnych wydarzeń.

European Arenas Association zrzesza największe obiekty widowiskowo-sportowe w Europie. TAURON Arena Kraków została 33 członkiem, a Polska 20 krajem, który ma swojego reprezentanta w stowarzyszeniu. Kandydaturę TAURON Areny Kraków zatwierdził zarząd stowarzyszenia, a następnie pozytywnie zaopiniowali ją wszyscy członkowie EAA. Dziś (18 czerwca, czwartek) Zarząd ARM S.A. otrzymał oficjalne potwierdzenie tej decyzji.

– Cieszę się, że moją pierwszą decyzją, pod którą mogłem się podpisać, jako nowy prezes EAA, była nasza zgoda na przyjęcie TAURON Areny Kraków do stowarzyszenia – mówi Brian Kabatznick, Prezes EAA oraz Wiceprezydent AEG Facilities, właściciela i operatora The O2 w Londynie. – Współpraca The O2 z naszymi kolegami z Krakowa trwa już od jakiegoś czasu i oceniam ją bardzo wysoko. Jestem przekonany, iż będzie ona równie efektywna w ramach EAA i przyniesie wymierne korzyści obu stronom.

European Arenas Association działa od 20 lat. Celem stowarzyszenia jest propagowanie najwyższych standardów i stałe podnoszenie poziomu obsługi klientów korzystających z aren (zarówno organizatorów wydarzeń jak i ich uczestników). Priorytetem dla członków EAA jest bezpieczeństwo gości oraz ich zadowolenie z udziału w wydarzeniach. Członkowie stowarzyszenia spotykają się dwa razy do roku by uczestniczyć w specjalnych panelach dyskusyjnych i wykładach prezentujących nowe treny i technologie, a przede wszystkim by wymieniać się doświadczeniami dotyczącymi funkcjonowania obiektów oraz metodami zarządzania nimi. Podczas tych spotkań organizatorzy i producenci przedstawiają również swoje nowe projekty.

– Zanim zostaliśmy przyjęci do EAA zaproszono nas do udziału w jednym z takich spotkań, mogliśmy więc przekonać się na czym w praktyce polega działalność stowarzyszenia i utwierdzić się w przekonaniu, że naprawdę warto być jego członkiem – mówi Jacek Gryzło, Wiceprezes Zarządu ARM S.A. – Działamy dopiero od roku i jak widać już wiele udało nam się osiągnąć, a nasza praca została zauważona i doceniona na arenie międzynarodowej. Będziemy robić wszystko aby było tak nadal.

W obiektach zrzeszonych w EAA goszczą największe gwiazdy muzyczne, sportowcy światowego formatu oraz kongresy o międzynarodowej randze. Członkowie EAA rocznie organizują ponad 2,5 tys. eventów, w których udział bierze ponad 20 mln osób. Informacje o EAA oraz arenach, które zrzesza stowarzyszenie są dostępne na stronie: www.europeanarenas.com.

Organizacja wydarzeń kulturalnych i sportowych o najwyższym międzynarodowym znaczeniu, to jeden z warunków, które musi spełnić każdy nowy kandydat. Kolejne to wielofunkcyjność obiektu i pojemność powyżej 10 tys. osób. Obiekt nie może działać krócej niż rok. Nowy członek musi liczyć się na europejskim rynku obiektów tego typu oraz swoją dzialalnością podnosić rangę samego stowarzyszenia. TAURON Arena Kraków spełnia wszystkie te warunki.

Katarzyna Fiedorowicz-Razmus

Rzecznik Prasowy, ARM S.A.

tel. 12 349 11 29

katarzyna.fiedorowicz@arenakrakow.pl