KARNAWAŁOWA ZABAWA Z GWIAZDAMI LAT 80.

25 stycznia 2016

Sandra, Thomas Anders & Modern Talking Band

6 lutego 2016, godz. 18:00

            „You’re My Heart, You’re My Soul”, “Cheri Cheri Lady”, “Maria Magdalena” – kto nie zna tych przebojów? Już 6 lutego 2016 roku będzie je można usłyszeć w TAURON Arenie Kraków! Na specjalnym koncercie wystąpią: Sandra oraz Thomas Anders & Modern Talking Band. Organizatorem wydarzenia jest Solaris Music.

            Zapraszamy na „Karnawałowe Ostatki z Gwiazdami lat 80.” 6 lutego (sobota) w TAURON Arenie Kraków wystąpią: Sandra oraz Thomas Anders & Modern Talking Band. Podczas koncertu artyści zaśpiewają swoje największe przeboje: “In the heat of the night”, “Maria Magdalena”, “You’re My Heart, You’re My Soul”, “Cheri Cheri Lady”, “Brother Louie”, “Atlantis Is Calling” i wiele innych.

            Koncert rozpocznie się o godz. 18:00 (otwarcie bram: godz. 17:00). Bilety są dostępne w sklepach Empik, Media Markt i Saturn oraz w internecie, na portalach: ticketpro.pl i eventim.pl. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.solarismusic.pl.

***

Thomas Anders i Modern Talking Band

            Pierwszy występ sceniczny artysta zaliczył jako siedmiolatek, a dziewięć lat później udało mu się zdobyć pierwszy kontrakt płytowy.  Jego debiutancki singiel ukazał się w 1980 r. i nosił tytuł “Judy”. W 1983 r. wiele się zmieniło – Thomas przeszedł pod producenckie skrzydła Dietera Bohlena, i na pozytywne efekty współpracy tego duetu nie trzeba było długo czekać.

            Na początku 1985 r. pierwszy wielki przebój Modern Talking trafił do radia i telewizji, a następnie podbił światowe listy przebojów. “You’re My Heart, You’re My Soul” otworzył Thomasowi drzwi do wielkiej kariery, a zespół Modern Talking stał się znaną na całym świecie marką. Wkrotce powstały kolejne hity “Cheri, Cheri Lady”, “Brother Louie” i inne.

            Po zawieszeniu działalności zespołu Thomas Anders rozpoczął prace nad pierwszym solowym albumem.”Different”, który ukazał się w 1989 r. i pokazał artystę zupełnie innego niż ten, którego fani znali z Modern Talking. To był nowy wizerunek i znacznie spokojniejsza muzyka.

            W 1994 r. odnowiony został kontakt z Dieterem Bohlenem i najpopularniejszy niemiecki duet wszechczasów wznowił działalność. W roku 1998 album “Back For Good” sprzedał się na całym świecie w 10-milionowym nakładzie i zasypał zespół lawiną złotych i platynowych płyt oraz różnych nagród muzycznych. Wsumie na całym świecie sprzedano ponad 125 milionów płyt.

            Drugi okres działalności Modern Talking trwał dłużej niż pierwszy – panowie występowali razem przez ponad 5 lat wydając co roku premierowy album. W czerwcu 2003 r. Dieter Bohlen nieoczekiwanie ogłosił koniec działalności grupy. Na fonograficzną aktywność Thomasa nie trzeba było tym razem długo czekać. Już w październiku 2003 r. Thomas wydał singiel “Independent Girl”, a kilka miesięcy później w sklepach pojawił się album “This Time”, “Songs Forever”.

            W ostatnich latach Thomas Anders współpracował m.in. z inną legenda lat 80. Sandrą. Odniósł też wielki sukces ze swoim albumem “Strong”.

Sandra

Niemiecka piosenkarka Sandra Cretu urodziła się w Saarbrücken jako Sandra Ann Lauer. Jej pierwszy singiel z 1974 r. nosił tytuł „Andy, mein Freud”. W latach 1979-1984 Sandra występowała w dziewczęcym trio Arabesque, który największą popularność zdobył w Japonii, gdzie wydał 13 albumów płytowych i 30 singli. Po opuszczeniu zespołu piosenkarka rozpoczęła karierę solową utworem „Japan ist weit” (1984) niemiecką wersją utworu „Big in Japan” zespołu Alphaville. Międzynarodowy sukces przyniósł jej kolejny utwór „Maria Magdalena” stworzony wspólnie z Hubertem Kahem.

W roku 1986 na festiwalu Tokyo Song Contest utworem „In the Heat of the Night” Sandra zdobyła drugie miejsce. W tym czasie nagrała też wiele utworów spółki Cretu/Kah, które stały się przebojami w Meksyku, Izraelu, Grecji i Szwecji. Sandrę można było także usłyszeć w wielu utworach zespołu Enigma, którego twórcą i głównym muzykiem był jej mąż Michael Cretu.

W samej Rosji rozeszło się ponad 300 tys. egzemplarzy płyty.