MŁODZI I MIŁOSIERDZIE

8 marca 2016

Ojciec Święty pozdrowił młodzież zgromadzoną w TAURON Arenie Kraków

„Dziś w sposób szczególny jednoczę się duchowo z młodzieżą Krakowa, zgromadzoną w TAURON Arenie, aby razem przeżywać jubileuszowe wydarzenie: Młodzi i Miłosierdzie” – takie pozdrowienie Papież Franciszek przekazał podczas środowej (16 marca) audiencji generalnej młodym ludziom biorącym udział w projekcie M&M.

Spotkania w ramach projektu Młodzi i Miłosierdzie odbywały się w TAURON Arenie Kraków przez dwa dni. 15 marca gościliśmy uczniów szkół gimnazjalnych, a 16 marca uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Krakowa i okolic. Organizatorami wydarzenia związanego z ogłoszonym przez papieża Franciszka Nadzwyczajnym Jubileuszem Miłosierdzia była Archidiecezja Krakowska we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży.

Scenę w TAURON Arenie Kraków wypełnili performerzy, muzycy i aktorzy. W programie każdego dnia znalazły się widowiska muzyczno-taneczne, świadectwa i spotkania z gośćmi. Najważniejszym punktem programu było przejście przez Bramę Miłosierdzia, która na ten czas została specjalnie wybudowana wewnątrz TAURON Areny Kraków.

Młodzi ludzie mogli spotkać się m.in. z Arkadio – raperem z Nowego Sącza, który twierdzi, że człowiek może być szczęśliwy tylko wtedy, kiedy robi to, co kocha i sam jest tego najlepszym przykładem. O swojej trudnej przeszłości opowiadał młodym także Krzysztof Demczuk z Jaworzna, Lider Wspólnoty Metanoia, prezes Fundacji Aplica. To pedagog, psychoterapeuta, specjalista psychoterapii uzależnień, certyfikowany trener, interwent kryzysowy. Jego pasją jest prowadzenie warsztatów, treningów związanych z rozwojem osobistym.