NOWY TERMIN KONCERTU LARY FABIAN W TAURON ARENIE KRAKÓW

8 sierpnia 2016

8 lutego 2017 r.

Fani Lary Fabian z niecierpliwością czekali na informację, kiedy będą mieli szansę zobaczyć swoją idolkę na żywo. Jedna z najbardziej utalentowanych belgijskich piosenkarek, znana między innymi z wyjątkowego głosu – sopranu obejmującego trzy oktawy, wystąpi w TAURON Arenie Kraków 8 lutego 2017 r.

Przypomnijmy, że koncerty Lary Fabian w Polsce (w Krakowie, Wrocławiu i Warszawie) były początkowo zaplanowane na maj 2016 r. Wydarzenie zostało przeniesione. Teraz artystka ogłosiła nowe terminy koncertów, podczas których fani będą mogli usłyszeć jej największe przeboje, ale także nowe utwory, nad którymi pracuje obecnie w USA.

Bilety na wydarzenie są dostępne na portalu www.eventim.pl. Bilety, które zostały zakupione na majowe koncerty zachowują swoją ważność na nowe terminy.

Zniewalający głos

Lara Fabian urodziła się w 1970 r. w Brukseli. Już w dzieciństwie wiedziała, że chce śpiewać. W wieku ośmiu lat zaczęła naukę w The Royal Conservatory of Brussels, gdzie uczyła się przez 10 lat. To tam dzięki lekcjom śpiewu klasycznego rozwinął się jej zniewalający głos. W wieku 14 lat miała już za sobą kilka występów i parę samodzielnie napisanych piosenek. Nie ograniczała się jednak tylko do muzyki klasycznej. Jako wykonawców, których twórczość ją inspiruje wymienia Barbarę Streisand i zespół Queen.

W 1988 r. artystka reprezentowała Luxemburg podczas konkursu piosenki Eurowizji, gdzie zajęła czwarte miejsce śpiewając piosenkę „Croire (Trust)”. Płyta z tym utworem została sprzedana w nakładzie pół miliona egzemplarzy.

20 milionów płyt

W 1990 r. Lara Fabian przeniosła się do Montrealu, gdzie założyła własną wytwórnię płytową i wspólnie z wieloletnim przyjacielem Rickiem Allisonem pracowała nad pierwszym albumem, który sprzedał się w 100 tys. egzemplarzy. Kolejny longplay „Carpe Diem” rozszedł się w nakładzie 800 tys. egzemplarzy, a album „Pure” już w dwóch milionach egzemplarzy. Tym samym Lara Fabian dołączyła do grona najlepszych wykonawców francuskojęzycznych, sprzedając sześć milionów płyt w ciągu niespełna dwóch lat.

W 2000 r. ukazał się jej pierwszy anglojęzyczny album „Lara Fabian”, zawierający piękne uczuciowe piosenki napisane przez samą artystkę. W ten sposób piosenkarka utwierdza swoją wielką międzynarodową pozycję – chociaż sama nie lubi gdy nazywa się ją gwiazdą. Wydaje kolejne osiem płyt, a także cztery albumy z koncertów na żywo. W sumie sprzedano 20 milionów jej płyt na całym świecie.

Na swoich koncertach artystka śpiewa z pasją i wprowadza niezwykle intymną atmosferę. Jej występy są pełne elegancji i wdzięku. Ma się wrażenie, że piosenkarka nawiązuje więź z każdą osobą wśród publiczności pozostającej całkowicie pod urokiem jej osobowości i wyjątkowego głosu. Z łatwością łączy różne style muzyczne od ballad do popowych piosenek, co w pełni daje szansę poznania wszechstronnych możliwości jej unikalnego wokalu.

Warto wiedzieć

Organizatorem wydarzenia, które 8 lutego 2017 r. odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, jest JVS Group (www.jvsgroup.cz).

Oprócz Krakowa artystka odwiedzi także Wrocław (6 lutego 2017 r.) i Warszawę (7 lutego 2017 r.). Bilety na koncert są dostępne na portalu: www.eventim.pl. Bilety, które zostały zakupione na majowe koncerty zachowują swoją ważność na nowe terminy.