Siatkówka łączy pokolenia

18 sierpnia 2022

Już w najbliższy piątek 19 sierpnia w Małej Hali TAURON Areny Kraków odbędzie się wyjątkowe spotkanie z gwiazdami polskiej siatkówki. Całe rodziny mogą wziąć udział we wspólnej rywalizacji sportowej, a później spotkać się z gwiazdami sprzed lat i powspominać największe chwile polskiej siatkówki. Spotkanie poprowadzi były reprezentant Polski Marcin Prus.

„Siatkówka łączy pokolenia” to cykl wyjątkowych spotkań międzypokoleniowych, skierowany do całych rodzin, mający na celu zachęcenie młodzieży i dzieci do aktywności sportowej oraz poznania wybitnych sportowców, którzy zdobywali dla Polski medale wielkich imprez międzynarodowych. Projekt zakłada promocję aktywności poprzez siatkówkę, ma zachęcić do jej uprawiania na poziomie amatorskim, jak i aktywnego kibicowania reprezentacji Polski. Ten ciekawy projekt realizuje Fundacja „Polska Siatkówka”, a finansowany jest ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki.

W ramach spotkań przeprowadzone zostaną działania w trzech głównych obszarach – aktywności sportowej, spotkań z mistrzem oraz spotkań Rodziny Siatkarskiej. W ramach pierwszego całe rodziny uczestniczące w zajęciach będą wspólnie wykonywać zadania ruchowe i sportowe. Po zakończeniu wspólnej zabawy uczestnicy będą mieli okazję spotkać się i porozmawiać z dawnymi gwiazdami sportu, poznają także sylwetki wybitnych postaci naszej siatkówki, jak Huberta Wagnera, Agaty Mróz, Arkadiusza Gołasia czy Andrzeja Niemczyka. Z kolei spotkanie Rodziny Siatkarskiej jest skierowane do seniorów.

W programie krakowskiego spotkania jest:

9.00 zbiórka, Mała Hala TAURON Arena Kraków, ul. Stanisława Lema 7

10.00 rozpoczęcie spotkania, rozgrzewka, konkurencje sportowe

12.15 spotkanie z mistrzami siatkówki

14.00 zwiedzanie muzeum siatkówki Volley Bajka w holu głównym TAURON Areny Kraków

Są jeszcze dostępne miejsca na to spotkanie, prosimy o wysyłanie zgłoszeń pod adres mailowy Fundacji. Liczba miejsc ograniczona: fundacja@pzps.pl