TAURON ARENA KRAKÓW W NARODOWYCH BARWACH

29 lipca 2019

W tym roku obchodzimy 75. rocznicę wybuchu powstania warszawskiego i akcji „Burza”. W czwartek, 1 sierpnia, o 17.00 w godzinie „W”, w całej Polsce, w tym Krakowie, zawyją syreny. Wieczorem TAURON Arena Kraków zaświeci się na biało-czerwono.

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski apeluje o udekorowanie w tym dniu domów biało-czerwonymi flagami. Pojazdy komunikacji miejskiej wyjadą na ulice ozdobione biało-czerwonymi chorągiewkami. W narodowych barwach oprócz TAURON Areny Kraków zaświecą się również: estakada tramwajowa Lipska-Wielicka oraz kładka o. Bernatka.

O godz. 17.00, czyli o godzinie „W”, w całym kraju, w tym Krakowie, zawyją syreny alarmowe. Każdy będzie mógł się zatrzymać na chwilę po to, aby uczcić pamięć bohaterów, którzy walczyli i zginęli podczas powstania warszawskiego.

O godzinie 19.00 rozpocznie się specjalna 72 1/75. edycja Lekcji Śpiewania (z ułamkowym liczebnikiem) przygotowana z okazji 75. rocznicy wybuchu powstania warszawskiego. Na koncert „Kraków w hołdzie powstańcom Warszawy”, którego głównymi wykonawcami są krakowianie, tradycyjnie zapraszają: prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, Teatr Loch Camelot i Biblioteka Polskiej Piosenki.

Dodatkowe informacje o obchodach są dostępne na stronie www.krakow.pl.