11 listopada (sobota)

godz. 17:00 – otwarcie bram

godz. 19:00 – rozpoczęcie koncertu

Uwaga! Dostępne są jeszcze ostatnie pakiety VIP TAURON Areny Kraków!
Szczegóły: goo.gl/xV5yoJ, tel : +48 739 455 725 i +48 733 376 080, e-mail: skybox@tauronarenakrakow.pl

Andrea Bocelli to artysta, który posiada wyjątkowy dar jakim jest głos płynący bezpośrednio do serca. Śpiewa uniwersalnym językiem serca i duszy, ponad wszelkimi niezrozumiałymi językami słowa mówionego. Tak z pewnością odbierają jego głos miliony słuchaczy. W sobotę (11 listopada) miłośnicy jego talentu będą mogli wziąć udział w koncercie, który odbędzie się w TAURON Arenie Kraków. Artyście towarzyszyć będzie Polska Orkiestra Muzyki Filmowej oraz Chór Uniwersytetu Śląskiego „Harmonia”. Organizatorem wydarzenia jest Makroconcert.

banner_bocelli_786x305

Podczas koncertu Andrea Bocelli zaprezentuje najbardziej znane operowe arie oraz swój wyjątkowy repertuar z płyty Cinema, która jest kolekcją najpiękniejszych tematów muzycznych z wielu kultowych już dziś filmów między innymi West Side StoryOjciec Chrzestny czy Gladiator. Na scenie Artyście będą towarzyszyć orkiestra symfoniczna, chór oraz wyjątkowi goście.

– To, na czym najbardziej mi zależy i co mam nadzieję osiągnąć, to specjalna więź ze słuchaczami. Chciałbym poruszyć ich tak samo jak mnie w dzieciństwie poruszyli moi ulubieni wykonawcy, którzy dotarli do mojego serca i dali mi natchnienie. Sprawili, że mogłem płakać i marzyć.- mówi artysta.

Siła huraganu

Sam Andrea Bocelli wolałby pewnie żeby o jego talencie mówiono w skromniejszych słowach, ale bezsprzecznie jest on jedynym i wyjątkowym wykonawcą, który dociera do tak szerokiej publiczności, mimo że śpiewa w języku, którego większość nie rozumie. Ten wyjątkowy i niesamowicie komunikatywny głos sprawił, że Andrea Bocelli jest zjawiskiem we współczesnym świecie muzyki i że zrobił przytłaczającą karierę zarówno w świecie muzyki poważnej, jak i rozrywkowej. Jego osiągnięcia są nieporównywalne z żadnymi innymi, a jego wpływ na przemysł muzyczny ma siłę huraganu.

Bezprecedensowemu sukcesowi i swojej karierze jako artysty muzyki poważnej Andrea Bocelli zawdzięcza to, że podstawowy repertuar klasyczny znalazł się na szczycie międzynarodowych list przebojów muzyki rozrywkowej, czyli w tych sferach kultury popularnej gdzie go wcześniej w ogóle nie spotykano.

Inny wymiar opery

Mimo że Bocelli sprawia, że opera wkracza w inny wymiar, to jego zamiarem nie jest wcale burzenie wszelkich granic. To rozgraniczenie między gatunkami jest bardzo ważne dla dobrego zrozumienia osiągnięć Bocelli`ego i jego miejsca w świecie muzyki. Dla Andrei „unowocześnienie” Pucciniego przez dodanie elektronicznego brzmienia funky, to czysta herezja, a sugestia, że można by przetłumaczyć tekst rockowego lub popowego utworu na włoski, dodać trochę smyczkowych aranżacji i zrobić z tego operę jest po prostu śmieszna. Niezależnie czy chodzi o repertuar klasyczny, czy rozrywkowy, Andrea podchodzi do tego z taką samą uczciwością i profesjonalizmem.

Warto wiedzieć

Andrea Bocelli wystąpi w TAURON Arenie Kraków 11 listopada 2017 r. Bramy zostaną otwarte o godz. 17:00. Koncert rozpocznie się o godz. 19:00. O godz. 19:50 zaplanowano przerwę. Wydarzenie ma się zakończyć o godz. 21:00.

Wejście do obiektu: wejścia nr 1, 2 i 3.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ.

Organizatorem wydarzenia jest Makroconcert.

Informacje o biletach: www.makrokoncert.plwww.ebilet.plwww.eventim.pl oraz w salonach Empik.

W dniu wydarzenia (11 listopada) kasa nr 1 (organizatora) będzie czynna od godz. 17:00, kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków oraz kasa organizatora) będzie czynna od godz. 17:00.

Catering podczas wydarzenia 

11 listopada (sobota) wszyscy uczestnicy wydarzenia będą mogli skorzystać z oferty restauracji zlokalizowanej na poziomie B (między sektorami B2 i B3). Aby dotrzeć do restauracji można skorzystać z wind nr 4 i 7. Restauracja będzie czynna od otwarcia bram (od godz. 17:00). Czynne będą także punkty gastronomiczne zlokalizowane na pozostałych poziomach.

Ofertę gastronomiczną w TAURON Arenie Kraków przygotowuje firma Arena Catering.

Parking i szatnie

W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł (samochody osobowe), 100 zł (autokary). Regulamin parkingów jest dostępny TUTAJ. W dniu wydarzenia parking będzie czynny od godz. 16:00, dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ .

W dniu wydarzenia w obiekcie czynne będą szatnie na poziomie A. Szatnia jest płatna 3 zł, przechowanie bagażu 10 zł. Zasady korzystania z szatni są dostępne TUTAJ.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Osobom biorącym udział w wydarzeniu przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.plInformacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.