Spotkajmy się na luzie!AreNa Lato - Łap Oddech Festival

Sobota 07.09 16:30
TAURON Arena Kraków, Plener

Brzmienie, obraz, mowa, gest, psychologia = emocje

AreNa Lato – Łap Oddech Festival to wydarzenie jakiego w Krakowie jeszcze nie było! Projekt zakłada prezentację szeroko pojętej sztuki w ujęciu interdyscyplinarnym, a że sztuka to emocje – będziemy pracować m.in. w przestrzeni psychologii. Na liście artystów, którzy 7 września 2024 r. wystąpią na plenerowych scenach przy TAURON Arenie Kraków są: Artur Rojek, Vito Bambino, Avi, Karaś/Rogucki, Fisz Emade Soundsystem, Dziwna Wiosna, Lor, Matylda/ Łukasiewicz & Goście, Chłodno, Zuta.

Projekt AreNa Lato – Łap Oddech Festival powstaje po to, by pokazać, jak wielowymiarowa jest sztuka i twórczość – różnorodna, bogata, wielobarwna, o niezliczonych płaszczyznach. Co najważniejsze, jej istotą zawsze są emocje, dlatego koncerty, warsztaty, wernisaże, panele dyskusyjne i wszelkie artystyczne działania uzupełnimy treściami z zakresu psychologii, świadomości i rozwoju.

7 września 2024 roku festialowe wydarzenia wypełnią różne przestrzenie TAURON Areny Kraków. Na zewnątrz odbędą się m.in. koncerty plenerowe, a wewnątrz prowadzone będą różne działania artystyczne oraz warsztaty.

Strefa brzmienia – muzyka

Jak na festiwal przystało, przy arenie staną plenerowe sceny, na których zagrają zarówno artyści o ugruntowanej już pozycji, jak i młodzi muzycy rozpoczynający dopiero swoją koncertową przygodę.

Na głównej scenie wystapią Artur Rojek, Vito Bambino, Avi, Karaś/ Rogucki, Fisz Emade Soundsystem. Na scenie Agora Muzyka Live będziecie mogli Złapać Oddech na fali dźwięków artystów współpracujących z Wytwórnią Agora Muzyka. Na tej mniejszej scenie dla młodych i poszukujących pojawią się: Dziwna Wiosna, Lor, Matylda/ Łukasiewicz & Goście, Chłodno, Zuta.

Festiwalowa strefa muzyki to także warsztaty grania na instrumentach oraz warsztaty komponowania.

Strefa sztuki – obraz, mowa i gest

W festiwalowej strefie sztuki na gości czekać będą wystawy, wielopłaszczyznowe i interdyscyplinarne spotkania. W strefie mowy odbędą się wywiady otwarte z artystami, warsztaty pisania, warsztaty dziennikarstwa – pisania recenzji z koncertów oraz prowadzenia wywiadów. W strefie ruchu i gestów planowane są działania z pogranicza eksperymentów scenicznych i performance.

Świadoma strefa – psychologia

Łap Oddech Festival zakłada nie tylko prezentację szeroko pojętej sztuki, ale również podkreślenie jej interdyscyplinarności. Zakłada aktywizację środowisk studenckich oraz mieszkańców Krakowa. W warstwie muzycznej chcemy powołać projekty „tu i teraz”, które zostaną przedstawione szerokiej publiczności tylko raz i tylko tu.

Istotnym polem działań jest z pewnością psychologia, którą chcemy „obłaskawić” i przekonać publiczność o tym, że dbanie o kondycję zdrowia psychicznego jest bardzo istotne i nie powinno być tzw. „kwestią wstydliwą”. Rozmowy o zdrowiu psychicznym są zawsze trudne – chcemy w ramach festiwalu podjąć ten temat w lżejszej formule, w otoczeniu dźwięków, brzmień i obrazów, wykorzystując formułę szeroko pojętej kultury, która sama w sobie jest generatorem emocji.

W festiwalowej strefie psychologii odbędą się wywiady otwarte z artystami dotyczące zdrowia psychicznego, panele o dobrostanie i samoświadomości, samodbałości, zajęcia pracy z ciałem oraz nauka sztuki oddechu i ciałoddychania.

SPOTKAJMY SIĘ NA LUZIE!

AreNa Lato – Łap Oddech Festival

TAURON Arena Kraków/ Plener

7 września 2024 r. (sobota)

Organizator: Arena Kraków S.A.

https://www.tauronarenakrakow.pl/event/lap-oddech-festival/

Bilety na wydarzenie są dostępne na stronie ebilet.pl oraz w sklepie TAURON Areny Kraków – sklep.arenakrakow.pl

SPOTKAJMY SIĘ NA LUZIE!

AreNa Lato – Łap Oddech Festival

TAURON Arena Kraków

7 września 2024 r. (sobota)

Organizator: Arena Kraków S.A.

Regulamin: TUTAJ

***

„Spotkajmy się na luzie!” to wydarzenie organizowane w ramach obchodów 10-lecia TAURON Areny Kraków i jubileuszowego cyklu „Spotkajmy się w TAURON Arenie Kraków”.

TAURON Arena Kraków

Wynajmij przestrzeń na Twoje wydarzenie


tel.: +48 739 455 600


 


Skontaktuj się z Działem Sprzedaży!