CO CZEKA FANÓW I KIBICÓW SPORTOWYCH W NAJBLIŻSZYCH MIESIĄCACH W TAURON ARENIE KRAKÓW?

Koncerty największych gwiazd takich jak Tool, Maroon 5, Kiss, Rod Stewart, Muse, Jamiroquai, Ariana Grande, Deep Purple. Imprezy sportowe z Memoriałem Huberta Jerzego Wagnera, Mistrzostwami Świata SuperEnduro i Mistrzostwa Europu U15 w zapasach na czele oraz wspólne świętowanie 5. Urodzin TAURON Areny Kraków – to wszystko czeka gości, którzy jeszcze w tym roku odwiedzą największą halę sportowo-widowiskową w Polsce.

O tym co będzie się działo w nadchodzących miesiącach w TAURON Arenie Kraków, podczas wtorkowej (9 kwietnia) konferencji prasowej mówili: Małgorzata Marcińska – Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie, zarządzającej areną, Krzysztof Kowal, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Anna Pietrzak z agencji Live Nation, Tomek Ochab z agencji KnockOut Productions oraz Piotr Ślusarek z firmy Arena Catering.

– Za nami trzy miesiące 2019 i już ponad 40 wydarzeń, które odbyły się w TAURON Arenie Kraków, przed nami kolejnych 60 i cały czas ogłaszane są kolejne – mówiła Małgorzata Marcińska, Prezes ARM S.A.

Co słychać w sporcie?

Krzysztof Kowal wspomniał tegoroczną Cavaliadę i zapowiedział kolejne edycje tej jeździeckiej imprezy w przyszłych latach. Przypomniał także, że na liście tegorocznych wydarzeń są m.in. Benefis Agnieszki Radwańskiej, Memoriał Huberta Jerzego Wagnera, 6. PZU Cracovia Półmaraton Królewski z metą na płycie areny, a także dwie imprezy związane z zapasami – czerwcowe Mistrzostwa Europy do lat 15 i październikowy Międzynarodowy Turniej Zapaśniczy im. Władysława Bajorka.

Do TAURON Areny Kraków wracają Mistrzostwa Świata SuperEnduro, podczas których po raz kolejny będziemy mogli kibicować naszemu sześciokrotnemu Mistrzowi Świata – Tadeuszowi Błażusiakowi. Poznaliśmy też datę rundy, która będzie rozegrana w Krakowie – 7 grudnia 2019 r.

Dyrektor Krzysztof Kowal zapowiedział również, że w kolejnych latach w TAURON Arenie Kraków mają odbyć się mecze Siatkarskiej Ligi Narodów (w 2020 i 2021 r.) oraz następne edycje Memoriału Huberta Jerzego Wagnera. Kraków ma być też gospodarzem FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Kobiet 2022, zamierza również aplikować o organizację meczów podczas IHF Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn 2023.

Koncert goni koncert

O koncertach, które w najbliższych miesiącach w arenie zorganizuje Live Nation mówiła Anna Pietrzak. Na liście są: Maroon 5, Impact Festival, Kiss, Rod Stewart, Muse, Mark Knopfler i Ariana Grande. Live Nation zaprasza również na spektakularne widowisko “Wędrówki z dinozaurami”, które odbędą się jeszcze w tym tygodniu (11-14 kwietnia). Po płycie areny wędrować będzie 18 dinozaurów w naturalnych rozmiarach, z których największy będzie miał 11 metrów wysokości i 17 długości.

Anna Pietrzak mówiła także o współpracy z takim obiektem jak TAURON Arena Kraków i tym jak ważna jest infrastruktura, którą do dyspozycji mają organizatorzy i artyści. Obiekt ma mocną pozycję w naszym kraju dzięki swojej wielkości i spełnia wymogi produkcyjne największych gwiazd. Wśród atutów wymieniła m.in. rozbudowany backstage, możliwość wjazdu ciężarówek na płycie, rigging, który może udźwignąć najwięcej sprzętu jeśli chodzi o obiekty w Polsce.

Trzy sceny i 28 artystów

Tomek Ochab przypomniał, że KnockOut Productions była pierwszą agencją, która postanowiła zorganizować w TAURON Arenie Kraków mniejsze koncerty wykorzystujących część Areny Głównej, bo taka opcja także doskonale się sprawdza. Przykładami były występy takich artystek jak Zaz czy Imany i podobnie będzie na tegorocznym koncercie Diany Krall.

Zupełnie inną produkcją będzie natomiast czerwcowy Mystic Festival – po raz pierwszy w historii areny podczas jednego wydarzenia zespoły będą grały na trzech scenach (jednej w arenie i dwóch plenerowych), a w ciągu dwóch dni będziemy gościć aż 28 wykonawców.

W kalendarzu areny pojawił się także kolejny koncert, który zorganizuje KnockOut Productions – 6 października w TAURON Arenie Kraków zagra zespół Behemoth – szczegóły tego koncertu powinniśmy poznać jeszcze w tym tygodniu.

Eko kubki w arenie

 

W trakcie najbliższego wydarzenia, jakie odbędzie się w arenie, czyli 11 kwietnia (czwartek) podczas „Wędrówek z dinozaurami”, w punktach gastronomicznych w TAURON Arenie Kraków zajdzie ważna zmiana. Od tego dnia firma Arena Catering będzie sprzedawała ciepłe i zimne napoje wyłącznie w biodegradowalnych kubkach. Z oferty znikną plastikowe opakowania oraz rurki do picia.

– TAURON Arena Kraków będzie pierwszym obiektem, w którym w punktach gastronomicznych wymienione zostaną wszystkie jednorazowe, plastikowe opakowania, w których gościom wydawane są napoje i jedzenie – powiedział Piotr Ślusarek.

Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ.

Największa domówka w historii!

Na zakończenie konferencji Małgorzata Marcińska zaprosiła mieszkańców Krakowa na jeszcze jedno wydarzenie – 5. Urodziny TAURON Areny Kraków. Jak przystało na największą halę w Polsce będzie to „Największa domówka w historii!”.

– Jak co roku szykujemy wiele atrakcji i niespodzianek. Szczególnie zależy nam na tym, aby goście poczuli się w arenie jak w domu, a dokładnie na największej w historii urodzinowej, domowej imprezie i tu spędzili swój wolny czas. Skupimy się wokół pięciu przewodnich haseł. Będą to: sport/ emocje/ zabawa/ kultura/ edukacja – zapowiedziała Małgorzata Marcińska.

Po raz pierwszy w arenie, na parkingu podziemnym, powstanie tor gokartowy, specjalnie na urodziny powróci Kraków Street Park, czyli idealne miejsce dla wszystkich osób jeżdżących na rolkach, hulajnogach oraz deskorolkach. Odbędą się otwarte treningi siatkarskie, koszykarskie, footballu amerykańskiego i karate. W arenie odbędą się również finały sezonu 2018/2019 Super Game e-sport. Na płycie areny powstanie specjalna strefa zabaw dla dzieci oraz kino w którym wyświetlane będą m.in. bajki dla najmłodszych. W plenerze odbędzie się piknik zorganizowany przez Policję. Tradycyjne zaprosimy także mieszkańców do zwiedzania areny.

9 czerwca w TAURON Arenie Kraków na pewno każdy znajdzie coś dla siebie! Dodatkowe informacje o wydarzeniu są dostępne TUTAJ.

Kalendarium wydarzeń w TAURON Arenie Kraków jest dostępne TUTAJ.