Arena w ruchu

Ideą projektu „Arena w ruchu” jest tworzenie różnorodnej oferty zajęć sportowych dla mieszkańców Krakowa, która pozwoli im na aktywne spędzanie wolnego czasu.
TAURON Arena Kraków i otaczający ją teren zewnętrzny to doskonałe miejsce do uprawiania sportu i wypoczynku przez osoby w każdym wieku i o bardzo różnych pasjach.

Projekt cykliczny: Zimowa Arena - plenerowe lodowisko

W sezonie zimowym 2023/2024 przy TAURON Arenie Kraków, od strony Parku Lotników Polskich działało plenerowe lodowisko. Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ

Dzięki współpracy z Zarządem Infrastruktury Sportowej dzieci i młodzież szkolna z Krakowa, w wybranych godzinach, mogą skorzystać z lodowiska bezpłatnie.  Z akcji mogą również skorzystać przedszkolaki – pod okiem rodziców. Pozostałe zainteresowane osoby, w tym samym czasie, mogą kupić bilet na lodowisko.

Informacje o sezonie 2021/2022 są dostępne TUTAJ

Informacje o sezonie 2022/2023 są dostępne TUTAJ

Projekt cykliczny: curling w TAURON Arenie Kraków

W sezonie zimowym 2023/2024 na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków działają tory curlingowe przygotowane przez Krakowski Klub Curlingowy. Dodatkowe informacje są dostępne TUTAJ

Curling to sport, którego może spróbować każdy niezależnie od wieku, kondycji, płci, sprawności. Co więcej, jest świetną formą integracji i dobrej zabawy. Pozwala też spróbować czegoś nowego, zakosztować żyłki rywalizacji oraz cieszyć się ze wspólnych chwil spędzonych z bliskimi.

Informacje o sezonie 2022/2023 są dostępne TUTAJ

Informacje o sezonie 2021/2022 są dostępne TUTAJ

Akademia Przedszkolaka

Akademia Przedszkolaka to projekt realizowany od 2016 roku przez Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa i Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Kraków Zachód w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Mogą w nim brać udział wszystkie placówki przedszkolne znajdujące się na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Zajęcia są bezpłatne.

Głównym celem projektu jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, zapoznanie z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzenie sportowej pasji w dziecku, która może przerodzić się w miłość do sportu na całe życie.

W zajęciach biorą udział dzieci w wieku 5-6 lat z oddziałów przedszkoli publicznych i niepublicznych.
Dodatkowe informacje o projekcie są dostępne na stronie MOS Kraków Zachód.

Dojo przy Małej Hali

Od kwietnia 2017 roku przy Małej Hali TAURON Areny Kraków działa Dojo Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków. Zajęcia dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbywają się w trzech profesjonalnych salach treningowych. Treningi są organizowane od poniedziałku do soboty w godzinach popołudniowych i wieczornych. Klub co roku organizuje też letnie i zimowe obozy szkoleniowo-wypoczynkowe.

Zawodnicy AKT od lat należą do najlepszych zawodników w Polsce i na świecie. Każdego roku na zawodach krajowych i międzynarodowych osiągają bardzo dobre wyniki. Wielu spośród nich to aktualni mistrzowie świata. Dodatkowe informacje o ofercie są dostępne na stronie Akademii: www.karate4you.pl

Zajęcia Sekcji Narciarskiej

Celem programu jest systematyczne rozwijanie sprawności fizycznej dzieci i młodzieży podczas zajęć treningowych organizowanych przez MOS Kraków Zachód w TAURON Arenie Kraków. Treningi realizowane są w formie zajęć na rolkach. Mogą brać w nich udział uczniowie krakowskich szkół, zainteresowani narciarstwem alpejskim.

Program sekcji sportowej MOS ZACHÓD NARTY ma na celu propagowanie narciarstwa alpejskiego zarówno uprawianego w formie sportowej jak i rekreacyjnej.

Zajęcia odbywają się w poniedziałki. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.mos-zachod.pl/sekcje/mos-zachod-narty.

Projekt cykliczny: zajęcia na rolkach w TAURON Arenie Kraków

W TAURON Arenie Kraków regularnie odbywały się treningi jazdy na rolkach. Zajęcia organizowane były na parkingu podziemnym, we foyer areny oraz na terenach zewnętrznych.

W obiekcie ćwiczyli m.in. rolkarze z grupy Rollersi, Politechniki Krakowska, Pro-Sport, Agama Sport.

Projekt zrealizowany: Non-Stop Zdrowie, czyli sportowe soboty w Arenie Garden

Oferta zajęć pod hasłem „Non-Stop Zdrowie skierowana jest do dzieci i młodzieży. W 2023 r. Zajęcia odbywają się w każdą sobotę, od 1 lipca do końca wakacji, na terenach zielonych przy TAURON Arenie Kraków. Ćwiczyliśmy wspólnie z trenerami z AZS AWF Kraków, Klubu Forma na Lata, firmy Decathlon oraz ze Smykami z gimnastyki. Projekt wpisuje się w miejską kampanię promującą aktywne spędzanie wolnego czasu „Kraków w Formie”.

Informacje o zajęciach w lipcu 2023 r. są dostępne TUTAJ

Projekt zrealizowany: Arena w ruchu – oferta klubów sportowych dla dzieci i młodzieży

Podczas wakacji w 2021 roku w Arenie Garden odbywały się zajęcia i pokazy w ramach cyklu „Arena w ruchu – oferta klubów sportowych dla dzieci i młodzieży” organizowanego we współpracy z Wydziałem Sportu UMK i klubami sportowymi.

Cykl wpisał się w miejski projekt „Kraków w formie”, którego celem jest zachęcanie krakowian do ruchu i aktywności fizycznej po uciążliwych miesiącach pandemicznych.

Program zrealizowanych zajęć jest dostępny TUTAJ.

Projekt zrealizowany: Arena w ruchu z Decathlon

Od czerwca do sierpnia 2021 roku w Arenie Garden przy TAURON Arenie Kraków organizowane były zajęcia dla dzieci i dorosłych w ramach cyklu „Arena w ruchu z Decathlon”.

W ramach cyklu w miesiącach letnich w każdą niedzielę o godz. 11:00, w tym samym miejscu tj. na trawie przy strefie Arena Garden, odbywały się  zajęcia dla najmłodszych (m.in. „KidsoweLOVE”, „Namaste” – yoga dla dzieci, „LoveRuchowe”, „Bez przeszkód”, czyli bieg z przeszkodami.).

W każdą środę o godz. 19:00 odbywały się treningi biegowe dla dorosłych.

Zajęcia poprowadzili najlepsi trenerzy z Decathlon Kraków.

Projekt zrealizowany: Aktywne ferie online

w styczniu 2021 roku obostrzenia związane z pandemią koronawirusa sprawiły, że nie można było organizować otwartych zajęć sportowych w obiektach sportowych. W związku z tym zaprosiliśmy dzieci i młodzież do udziału w zajęciach online. 

Trenować można było z najlepszymi instruktorami AKT Niepołomice-Kraków, Fitness Platinium, Decathlon, Kraków Football Kings, Fit by Step i Grzegorzem Sudołem.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie: www.tauronarenakrakow.pl/aktywne-ferie-online/

Projekt zrealizowany: Kraków Street Park

Centrum Sportów Miejskich – Kraków Street Park to projekt, który był skierowany do osób jeżdżących na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach i deskorolkach.

Street Park działał w sezonie zimowym 2018/2019 i 2019/2020 oraz latem 2020 roku na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków. Przestrzeń była podzielona na kilka stref: najdłuższą w Polsce kryta pętlę rolkową (długość to: 273m); strefę dla początkujących; strefę przystosowaną do freestyle slalomu oraz mobilny skatepark.

Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd założyciel Fundacji Kultury Deskorolki.

O projekcie 2018/2019 przeczytacie TUTAJ

O projekcie 2019.2020 przeczytacie TUTAJ

O letniej odsłonie projektu w 2020 roku przeczytasz

TUTAJ.