Kraków

Poznaj nasze miasto!

O Krakowie

Kraków to stolica regionu Małopolska, drugie pod względem wielkości i liczby mieszkańców miasto w Polsce. Dawna stolica kraju i siedziba królów Polski.

Miasto przez wieki słynęło ze swojej otwartości i wielokulturowości. Jednocześnie było symbolem polskiej tożsamości i duchowości. To w Krakowie założono pierwszy w kraju uniwersytet. Tu studiował Mikołaj Kopernik, tworzyli artyści tacy jak Wit Stwosz, Bartolomeo Berecci, Stanisław Wyspiański, Jan Matejko i Jacek Malczewski.

Z tym miastem związany był Karol Wojtyła, późniejszy papież Jan Paweł II, a także nobliści: Wisława Szymborska i Czesław Miłosz oraz wybitni twórcy filmowi m.in. Andrzej Wajda. Kraków to także kolebka polskiego sportu, tu powstał Polski Komitet Olimpijski i pierwsze polskie kluby sportowe.

Dziś Kraków jest czołowym polskim ośrodkiem akademickim, europejskim centrum outsourcingu i miastem, które na siedziby swoich oddziałów i centrów innowacji wybierają największe światowe firmy z branży IT. Jest też prężnie rozwijającym się ośrodkiem przemysłu spotkań przyciągającym organizatorów międzynarodowych kongresów i konferencji.

Więcej informacji o wydarzeniach odbywających się w mieście znajdziesz na stronie Krakow.pl

Wyjątkową historię i dziedzictwo Krakowa docenił Komitet Światowego Dziedzictwa UNESCO wpisując Wzgórze Wawelskie, Stare Miasto w obrębie Plant oraz dzielnicę Kazimierz ze Stradomiem na pierwszą listę światowego dziedzictwa, a także nadając Krakowowi tytuł Miasta Literatury UNESCO.

Kraków od lat jest głównym celem turystyki przyjazdowej w Polsce. Miasto kusi niezliczoną ilością zabytków, muzeów, galerii czy teatrów. Najlepszą wyszukiwarkę zabytków oferuje dedykowany portal Kraków Travel:

 

Kraków od lat jest głównym celem turystyki przyjazdowej w Polsce. Goście mogą skorzystać z rozbudowanej bazy noclegowej w ponad 600 obiektach, w tym w hotelach, hostelach, i prywatnych apartamentach.

Serdecznie polecamy hotele w Grupie Hotelarskiej Kraków Network – ich lista jest dostępna po kliknięciu w logotyp:

Goście odwiedzający Kraków mogą skorzystać z bogatej oferty restauracji, kawiarni, klubów czy pubów.

Serdecznie polecamy restauracje i lokale zrzeszone w Grupie Gastronomicznej Kraków Network – ich lista jest dostępna po kliknięciu w logotyp: