W trakcie najbliższego wydarzenia, jakie odbędzie się w TAURON Arenie Kraków, czyli 11 kwietnia (czwartek) podczas „Wędrówek z dinozaurami”, w punktach gastronomicznych w TAURON Arenie Kraków zajdzie ważna zmiana. Od tego dnia firma Arena Catering będzie sprzedawała ciepłe i zimne napoje wyłącznie w biodegradowalnych kubkach. Z oferty znikną plastikowe opakowania oraz rurki do picia.

TAURON Arena Kraków będzie pierwszym obiektem, w którym w punktach gastronomicznych wymienione zostaną wszystkie jednorazowe plastikowe opakowania, w których gościom wydawane są napoje i jedzenie.

Kawa, herbata i napoje gazowane będą sprzedawane w kubkach wykonanych wyłącznie z surowców pochodzenia roślinnego w 100% odnawialnych – z trzciny cukrowej. Kubki będą dostępne w czterech pojemnościach: 100, 200, 300 i 400 ml.

Napoje gorące będzie także można kupić w jednowarstwowych biodegradowalnych kubkach papierowych powlekanych PLA (w pełni biodegradowalnym polimerem polikwasu mlekowego). Z kolei napoje zimne (piwo, napoje, soki) w kubkach w całości wykonanych z PLA.

W sprzedaży nie będzie plastikowych rurek, ale na kubki będzie można założyć ułatwiające picie wieczka „z dziubkiem” wykonane z trzciny cukrowej i bambusa oraz wieczka wykonane z PLA.

Gorące napoje będzie można pomieszać drewnianymi mieszadełkami. Jednorazowe sztućce będą wykonane z PLA, a opakowania, w których wydawane będą posiłki na wynos będą wykonane z trzciny cukrowej.