ZAPRASZAMY DO ZIMOWEGO CENTRUM SPORTÓW MIEJSKICH!

Jeździsz na rolkach, deskorolce lub rowerze BMX? A może wolisz longboard lub hulajnogę? Jeśli tak, mamy dla Ciebie propozycję! Od 10 do 31 grudnia zapraszamy do odwiedzenia mobilnego skateparku oraz najdłuższej krytej pętli rolkowej w Polsce, które powstaną na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków! Dzień otwarty Kraków Street Park odbędzie się 10 grudnia (poniedziałek) w godz. 16:00-22:00. Wstęp na to wydarzenie jest wolny. Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd. Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz ARM S.A.

– Zawsze chciałem, aby Kraków posiadał miejsce, które w okresie zimowym, dawałoby możliwość uprawiania sportów miejskich. Bardzo się cieszę z tego, że moje starania przyniosły efekt i projekt uda zrealizować się w TAURON Arenie Kraków – mówi Łukasz Gawąd, pomysłodawca projektu i promotor sportów miejskich, który od 16 lat jest związany ze sceną deskorolki w Polsce.

Kraków Street Park to projekt skierowany do osób, które chcą zacząć swoją przygodę lub rozwijać swoje umiejętności w różnych dyscyplinach m.in. jeździe na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach.

– Teren TAURON Areny Kraków to idealne miejsce do aktywnego spędzania wolnego czasu. Codziennie widzimy tu osoby, które biegają, jeżdżą na rolkach, deskorolkach i uprawiają nordic walking. Pomysł wykorzystania obiektu także zimą bardzo nam się spodobał i jesteśmy przekonani, że spodoba się także krakowianom – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta.

Tor na parkingu

Kraków Street Park będzie działał na parkingu podziemnym TAURON Areny Kraków (na poziomie 0), w terminie od 10 do 31 grudnia 2018 roku (z wyjątkiem dni, w których w obiekcie odbywać się będą imprezy: 15, 16 grudnia i 18, 19 grudnia).

Z obiektu będzie można korzystać od poniedziałku do piątku w godz. 16:00-22:00 oraz w soboty i niedziele w godz. 11:00-22:00. Wyjątkiem będą: 24 grudnia i 31 grudnia, wtedy obiekt będzie otwarty w godz. 11:00-16:00.

Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

Cztery strefy

Przestrzeń Street Parku i będzie podzielona na kilka poszczególnych stref: najdłuższą w Polsce kryta pętlę rolkową (długość to: 273m); strefę dla początkujących; strefę przystosowaną do freestyle slalomu oraz mobilny skatepark.

Warunkiem korzystania z oferty, która jest skierowana dla osób w każdym wieku, będzie zakupienie biletu oraz podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku, który jest dostępny na stronie www.facebook.com/krakowstreetpark, TUTAJ oraz będzie dostępny na miejscu w TAURON Arenie Kraków.

Osoby niepełnoletnie mogą korzystać z obiektu pod nadzorem opiekunów prawnych lub samodzielnie, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody swoich opiekunów prawnych. Wzór zgody będzie załączony do regulaminu. Osoby niepełnoletnie mają obowiązek używania kasków oraz ochraniaczy, chyba że ich opiekunowie prawni wyrażą odpowiednią zgodę.

Ceny biletów od poniedziałku do piątku: 12 zł – bilet normalny; 9 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 6 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Ceny biletów w sobotę i niedzielę: 15 zł – bilet normalny; 12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat); 8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca). Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Planowane są także bezpłatne warsztaty z nauki jazdy na deskorolce, rolkach, bmx i hulajnodze. Obowiązują na nie wcześniejsze zapisy, które rozpoczęły się  6 grudnia (czwartek). Szczegóły w informacji poniżej.

Dzień otwarty

10 grudnia (poniedziałek), od godz. 16:00 do 22:00 zapraszamy na Dzień Otwarty Kraków Street Park w TAURON Arenie Kraków. Wstęp wolny.

Dodatkowe informacje o programie Dnia Otwartego są dostępne TUTAJ.

Osoby niepełnoletnie mogą wziąć udział w wydarzeniu pod nadzorem opiekunów prawnych lub samodzielnie, pod warunkiem dostarczenia pisemnej zgody swoich opiekunów prawnych, która jest załącznikiem do regulaminu.

Warto wiedzieć

Za realizację projektu odpowiada Łukasz Gawąd.

Partnerami projektu są: Miasto Kraków oraz Agencja Rozwoju Miasta S.A. w Krakowie zarządzająca TAURON Areną Kraków.

Sponsorem skateparku jest Techramps, partnerem branżowym: BEAR HDWR CO.

Patroni medialni: www.krakow.pl, dwutygodnik miejski Kraków.pl i Telewizja Kraków.pl.

***

KRAKÓW STREET PARK W TAURON ARENIE KRAKÓW – CO WARTO WIEDZIEĆ?

MIEJSCE

Parking podziemny TAURON Areny Kraków (poziom 0), ul. Stanisława Lema 7. Wejście na parking znajduje się po północnej stronie areny – przy drodze dojazdowej do Małej Hali.

HARMONOGRAM

10 grudnia (poniedziałek) – Dzień Otwarty, godz. 16:00-22:00. Wstęp wolny!

Godziny otwarcia:

poniedziałek – piątek: godz. 16:00-22:00,

sobota – niedziela: godz. 11:00-22:00,

24 grudnia: godz. 11:00-16:00,

31 grudnia: w godz. 11:00-16:00.

Kraków Street Park będzie udostępniany osobom uprawiającym poszczególne sporty w określonych godzinach: szczegółowy harmonogram podamy wkrótce.

Sprawdź TUTAJ.

TERMINY, W KTÓRYCH STREET PARK BĘDZIE NIECZYNNY

15-16 grudnia 2018 r.

18-19 grudnia 2018 r.

BILETY

Poniedziałek – piątek:

12 zł – bilet normalny;

9 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat);

6 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca),

Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Sobota – niedziela:

15 zł – bilet normalny;

12 zł – bilet ulgowy (dla osób w wieku od 5 do 18 lat);

8 zł – bilet dla opiekuna (osoba nie jeżdżąca),

Dzieci do lat 5 oraz osoby 65+ wstęp wolny.

Bilety do nabycia bezpośrednio przy wejściu do Street Parku przy drodze dojazdowej do Małej Hali. Istnieje możliwość płatności bezgotówkowej za pomocą karty płatniczej.

Uczestnicy korzystają z własnego sprzętu.

BEZPŁATNE WARSZTATY

Uwaga! zapisy na warsztaty są możliwe od 6 grudnia (czwartek), od godz. 10:00.

Warsztaty z nauki jazdy na BMX  dla osób w każdym wieku

Termin: 17 grudnia (poniedziałek), godz. 16:00.

Czas trwania: 1 godzina.

Zapisy przyjmuje Michał Basta, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 694 954 284 lub za pomocą poczty elektronicznej: michalbastabmx@gmail.com. Zapisy na warsztaty będą możliwe od 6 grudnia (czwartek), od godz. 10:00.

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 15 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

Warsztaty z nauki jazdy na DESKOROLCE dla osób w każdym wieku

Terminy: 14 grudnia (poniedziałek) godz. 16:00, 17 grudnia (poniedziałek), godz. 17:00, 21 grudnia (piątek) godz. 16:00, 28 grudnia (piątek) godz. 16:00.

Czas trwania: 1 godzina.

Zapisy przyjmuje Łukasz Gawąd, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 698 991 120 lub za pomocą poczty elektronicznej bearskateboardingschool@gmail.com. Zapisy na warsztaty są możliwe od 6 grudnia (czwartek), od godz. 10:00.

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 15 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

Warsztaty z nauki jazdy na HULAJNODZE dla osób w każdym wieku

Termin: 11 grudnia, (wtorek), godz. 17:00.

Czas trwania: 1 godzina.

Zapisy przyjmuje Raymond Dudek, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 570 662 816 lub za pomocą poczty elektronicznej: raymond.9000@yahoo.com. Zapisy na warsztaty są możliwe od 6 grudnia (czwartek), od godz. 10:00.

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 15 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

Warsztaty z nauki jazdy na ROLKACH dla osób w każdym wieku

Terminy: 13 grudnia, 20 grudnia, 27 grudnia (czwartki), godz. 16:00.

Czas trwania: 1 godzina.

Zapisy przyjmuje Kamil Nowaczek, z którym należy kontaktować się telefonicznie pod numerem telefonu +48 739 000 390 lub za pomocą poczty elektronicznej: narolki.krakow@gmail.com. Zapisy na warsztaty są możliwe od 6 grudnia (czwartek), od godz. 10:00.

Jednorazowo w zajęciach może brać udział max. 15 osób. Aby wziąć udział w zajęciach należy posiadać swój sprzęt i ochraniacze.

INFRASTRUKTURA

Infrastrukturę skateparku  zapewnia firma Techramps – renomowany wykonawca elementów skateparków. Wszystkie elementy infrastruktury to elementy atestowane.

Przeszkody są użyteczne zarówno dla rolkarzy, deskorolkowców, osób jeżdżących na hulajnogach i BMX (z plastikowymi nakładkami na pegi).

REGULAMIN

Warunkiem korzystania z oferty, która jest skierowana dla osób w każdym wieku, będzie podpisanie oświadczenia dotyczącego zapoznania się z regulaminem Street Parku, który będzie dostępny na stronie www.facebook.com/krakowstreetpark oraz na miejscu w TAURON Arenie Kraków.

Regulamin  Kraków Street Park jest także dostępny TUTAJ.

Zgoda opiekuna prawnego jest dostępny TUTAJ.

Oświadczenie użytkownika pełnoletniego jest dostępne TUTAJ.

Oświadczenie opiekuna prawnego jest dostępne TUTAJ.

Informacja o przetwarzaniu danych osobowych jest dostępna TUTAJ.

Regulamin TAURON Areny Kraków jest dostępny TUTAJ.

TOALETY

Toalety znajdują się przy wejściu do Małej Hali TAURON Areny Kraków.

PARKING

Osoby, które przyjadą samochodem będą go mogły zostawić na parkingu zewnętrznym (górna płyta).