DOJAZD DO TAURON ARENY KRAKÓW

Wszystkim uczestnikom CEV Mistrzostw Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn – LOTTO EUROVOLLEY POLAND 2017 przypominamy, że wybierając się TAURON Arena Kraków mogą skorzystać z tramwajów i autobusów Komunikacji Miejskiej w Krakowie.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe:

„TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„TAURON Arena Kraków Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

Wzmocnienie komunikacji w trakcie mistrzostw

W dniach, w których w TAURON Arenie Kraków organizowane będą mecze (24, 26, 28, 30, 31 sierpnia oraz 2 i 3 września) około godz. 22:30–24:00 na liniach tramwajowych 4, 52 i 72 (dla linii 72 nie dotyczy dni 2 i 3 września) z przystanku „TAURON Arena Kraków Wieczysta” i linii 22 z przystanku „TAURON Arena Kraków Al. Pokoju” w kierunku centrum Krakowa uruchomione zostaną dodatkowe kursy, które łącznie z kursami rozkładowymi będą tworzyły częstotliwość około 15-20 minut.

Ponadto, w wyżej wymienionych dniach około godz. 22:30–24:00 zostaną uruchomione dodatkowe kursy na linii 128, realizowane z częstotliwością co 40 minut. Do obsługi linii 128 od około godz. 15:00 do ostatnich kursów wieczornych będzie kierowany tabor przegubowy.

Przygotowane zostaną także dodatkowe pojazdy rezerwowe, które w razie potrzeby będą kierowane do obsługi wybranych linii.