ARE YOU READY? YES!

28 października 2016

Światowe Dni Młodzieży, które odbyły się w Krakowie w lipcu tego roku dostarczyły jego uczestnikom wielu niezapomnianych przeżyć i wzruszeń. Ale to był dopiero początek – teraz przed młodymi ludźmi jest kolejne zadanie wyznaczone przez Papieża Franciszka – mają „zamienić wygodne kanapy na wyczynowe buty”, w których wyruszą w świat. Pomóc w tym ma cykl wydarzeń ŚDM. Jesteśmy razem! Organizowanych przez Archidiecezję Krakowską. Pierwsze z nich odbyło się w piątek (28 października) w TAURON Arenie Kraków.

DSC_0076 (1024x683)

Are you ready? YES!

Pierwszym z wydarzeń było spotkanie pod hasłem Are you ready? YES! Spotkanie zorganizowane z inicjatywy ks. bp. Grzegorza Rysia, było skierowane do wszystkich, których połączyła idea Światowych Dni Młodzieży. Organizatorzy chcieli w ten sposób odpowiedzieć na pytanie papieża Franciszka: czy jesteście gotowi, by być nadzieją przyszłości?

W programie znalazły się m.in. koncert NiemaGOtu – twórców hymnu ŚDM „Błogosławieni miłosierni”; świadectwa uczestników ŚDM i Eucharystia z uwielbieniem. Odczytano również wybrane wypowiedzi z ankiet rozesłanych na terenie Archidiecezji. W ankiecie Ks. bp Grzegorz Ryś zadał uczestnikom ŚDM dwa pytania: Co powiedział Ci Papież Franciszek podczas ŚDM?; Co zamierzasz z tym zrobić? Wspólnie z młodymi Światowe Dni Młodzieży wspominał również ks. kard. Stanisław Dziwisz.

Bóg liczy na Ciebie!

Kolejnym wydarzeniem, które odbędzie się w TAURON Arenie Kraków w ramach cyklu ŚDM. Jesteśmy razem! będzie koncert Bóg liczy na Ciebie!  Wezmą w nim udział znani artyści z Polski i ze świata: Sean Simmonds (USA), TGD, Kasia Wilk, Kuba Badach, Kasia Cerekwicka i wielu innych. Podobnie jak podczas Czuwania w Brzegach autorem wyjątkowych aranżacji i dyrygentem Chóru i Orkiestry ŚDM będzie Adam Sztaba.

Koncert, który odbędzie się 13 listopada o godz. 17:00, ma być podziękowaniem Panu Bogu za ŚDM w Krakowie. Inspiracją dla organizatorów były główne spotkania z Papieżem, m.in. Czuwanie w Brzegach.

Uczestnicy koncertu po raz kolejny usłyszą najpiękniejsze pieśni z gatunku hillsong „I believe”, „Mighty to save” czy pieśni uwielbienia „Błogosław duszo moja Pana, a także hymny poprzednich ŚDM. Wielu z uczestników ŚDM podczas Drogi Krzyżowej poruszył rysunek piaskiem – podczas koncertu zobaczą specjalną kompozycję, która będzie do niego nawiązywać. Koncert będzie transmitowany przez TVP1.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakow2016.com.