EUROVOLLEY POLAND 2017

16 maja 2017

DO MISTRZOSTW EUROPY W PIŁCE SIATKOWEJ MĘŻCZYZN ZOSTAŁO 100 DNI!

16 maja (wtorek) w samo południe, na Rondzie Matecznego w Krakowie, uruchomiony został specjalny zegar odliczający czas do rozpoczęcia turnieju, który w dniach 24 sierpnia – 3 września zostanie rozegrany w TAURON Arenie Kraków. Podczas uroczystości ogłoszono także nazwiska krakowskich Ambasadorów Mistrzostw. Zostali nimi: Józefa Ledwig, Elżbieta Porzec-Nowak, Magdalena Śliwa, Wacław Golec, Krzysztof Ignaczak i Grzegorz Wagner.

Podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski zaprosił wszystkich do udział w kolejnej wielkiej imprezie sportowej, które odbędzie się w jednej z największych i najpiękniejszej hal widowiskowo-sportowych w Europie. Prezydent  podkreślił, że Polski Związek Piłki Siatkowej jako pierwszy dostrzegł sportowy potencjał i rolę TAURON Areny Kraków. Przypomniał, że pierwszymi sportowymi wydarzeniami, które odbyły się w tym obiekcie były mecz Ligi Światowej Polska – Brazylia, a po nich mecze Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn. – Od tego czasu wszystkie największe imprezy w tej dyscyplinie i nie tylko niej odbywają się w TAURON Arenie Kraków – powiedział prezydent Jacek Majchrowski.

– Kraków, od momentu kiedy powstała tu najpiękniejsza, moim zdaniem, hala w Europie i może jedna z najładniejszych na świecie, siatkówkę gości bardzo często – dodał prezes PZPS Jacek Kasprzyk. – Bardzo dobrze współpracuje się nam z władzami miasta. To jeden z powodów dlaczego te mistrzostwa są właśnie tutaj – dodał.

Ambasadorowie Mistrzostw

Podczas wtorkowej (16 maja) uroczystości wręczono nominacje krakowskim Ambasadorom Mistrzostw Europy, znakomitym postaciom polskiej i krakowskiej siatkówki. Zostali nimi: Józefa Ledwig, Elżbieta Porzec-Nowak, Magdalena Śliwa, Wacław Golec, Krzysztof Ignaczak i Grzegorz Wagner.

Cztery miasta

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn rozpoczną się 24 sierpnia 2017 roku. Faza grupowa EUROVOLLEY POLAND 2017 zostanie rozegrana w dniach 24-28 sierpnia w czterech Miastach-Gospodarzach: Gdańsku (grupa A – Polska, Serbia, Finlandia i Estonia), Szczecinie (grupa B – Włochy, Niemcy, Słowacja i Czechy), Krakowie – TAURON Arenie Kraków (grupa C – Rosja, Bułgaria, Słowenia i Hiszpania) i Katowicach (grupa D – Francja, Belgia, Holandia i Turcja), z Meczem i Ceremonią Otwarcia na stadionie PGE Narodowy. (Szczegółowy harmonogram spotkań jest dostępny tutaj).

30 sierpnia, po dniu przerwy, w Krakowie i Katowicach rozegrane zostaną spotkania barażowe pomiędzy drużynami z drugich i trzecich miejsc, odpowiednio w grupach A i C oraz B i D. Zwycięzcy tych meczów zmierzą się z najlepszymi zespołami fazy grupowej w ćwierćfinałach, które także odbędą się w Krakowie i Katowicach, 31 sierpnia.

Faza finałowa rozegra się w TAURON Arenie Kraków. W sobotę 2 września odbędą się spotkania półfinałowe, a dzień później mecze o medale mistrzostw Starego Kontynentu.

Godziny spotkań w ciągu całego turnieju są ustalone na 17:30 i 20:30. Na tę późniejszą godzinę zaplanowane są wszystkie mecze Reprezentacji Polski w fazie grupowej.

Warto wiedzieć

Podczas EUROVOLLEY POLAND 2017 z udziałem szesnastu najlepszych drużyn Starego Kontynentu rozegranych zostanie 36 spotkań: 24 w fazie grupowej, 4 barażowe, 4 ćwierćfinałowe, 2 półfinałowe oraz potyczki o trzecie i pierwsze miejsca mistrzostw Europy.

Informacje o wydarzeniu są dostępne na oficjalnej stronie mistrzostw: www.eurovolley2017.com.

Informacje o biletach są dostępne także na stronie: eBilet.pl www.ebilet.pl/sport/sporty-druzynowe/siatkowka/.

Siatkarska TAURON Arena Kraków

Przypomnijmy, że Mistrzostwa Europy będą kolejnym siatkarskim wydarzeniem o międzynarodowej randze, które odbędzie się w TAURON Arenie Kraków.

Do tej pory w największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce odbyły się m.in. Mistrzostwa Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn (2014), Memoriał Huberta Jerzego Wagnera (dwukrotnie: w 2014 i 2016 r.), Final Four Ligii Mistrzów (2016), Final Six Ligii Światowej (2016) oraz mecze Ligi Światowej (2014 i 2015).