MISTRZOWIE W KRAKOWIE

29 lipca 2015

Już dziś (29 sierpnia, sobota) emocjonujący finał wakacji w TAURON Arenie Kraków! O godz. 15:15 spotkają się: trzeci zespół Europy Vive TAURON Kielce z francuskim mistrzem Paris Saint-Germain. Organizatorzy zapowiadają frekwencyjny rekord – mecz ma obejrzeć komplet publiczność. Zachęcamy do wcześniejszego przybycia. Bramy zostały otwarte o godz. 13:00.

Podczas meczu w TAURON Arenie Kraków naprzeciw siebie staną gwiazdy polskiej reprezentacji piłki ręcznej: Sławomir Szmal, Karol Bielecki, Piotr Chrapkowski, Krzysztof Lijewski i Michał Jurecki oraz mistrzowie Francji: Nicola Karabatić, Mikael Hansen, Thierry Omeyer, Daniel Narcisse i Luc Abalo. Zawodnicy obu zespołów podkreślają, że jest to bardzo ważny sprawdzian przed sezonem 2015/2016.

TAURON Arena Kraków została otwarta dla kibiców o godz. 13:00.O godz. 15:15 rozpocznie się mecz.15 minut wcześniej zgasną światła i rozpocznie się specjalnie przygotowana na wydarzenie oprawa artystyczna. Tuż przed meczem odbędzie się oczywiście prezentacja obu zespołów. Organizatorzy zapowiadają frekwencyjny rekord, jeśli chodzi o sportowe rozgrywki klubowe w krytej hali w Polsce. Na widowni ma zasiąść komplet publiczności – ponad 15 tys. osób.

UWAGA! Bilety na to wydarzenie zostały wyprzedane.

Organizatorem wydarzenia jest: Klub Sportowy Vive Kielce. Strategicznym sponsorem meczu jest TAURON.

DOJAZD

TAURON Arena Kraków jest doskonale skomunikowana z resztą miasta. Blisko obiektu znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe. Na przystanku: Kraków Arena/ al. Pokoju NŻ zatrzymują się linie tramwajowe nr: 1, 14 i 22 oraz autobus nr 128; na przystanku: Wieczysta (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II) zatrzymują się linie nr: 4, 5, 9, 10 i 52 oraz autobusy nr 124, 128 i 424. Autobus nr 128 zatrzymuje się także na przystanku Kraków Arena NŻ.

Informujemy, także, że w związku z wydarzeniem w TAURON Arenie Kraków. Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie 29 sierpnia (sobota) w godz. 13:00-18:00 skierował do ich obsługi dodatkowe rezerwowe tramwaje i autobusy. Zamówione tramwaje i autobusy w razie potrzeby będą wykorzystane na liniach, na których obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów, zarówno przed imprezą, jak i po jej zakończeniu. Dodatkowo, do obsługi linii 128, która zatrzymuje się bezpośrednio przy TAURON Arenie Kraków, skierowane zostały bardziej pojemne autobusy.

Uwaga! Przed przyjazdem do TAURON Areny Kraków prosimy o sprawdzanie aktualnych rozkładów jazdy i informacji o zmianach spowodowanych prowadzonymi w centrum miasta remontami. Aktualne rozkłady jazdy są dostępne na stronie: www.mpk.krakow.pl, a dodatkowe informacje o remontach i spowodowanych nimi zmianach są dostępne na stronie: www.kmkrakow.pl oraz www.zikit.krakow.pl.

Przypominamy także, że w TAURON Arenie Kraków dostępny jest również parking w cenie 30 zł. 

Mecz będzie transmitowany w Polsat Sport.

UWAGA! 29 sierpnia (sobota) w związku z meczem Mała Hala nie jest dostępna.