Rodzinna niedziela w Arenie Garden

29 czerwca 2023

Zapraszamy na Piknik Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport 

2 lipca, godz. 11:00-16:00, wstęp wolny

Tereny zielone przy TAURON Areny Kraków

Zastanawiałeś się kiedyś dlaczego samolot lata? Od czego się to zaczęło? Kto pierwszy marzył, aby wzbić się w powietrze? Zapraszamy na piknik z Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport, podczas którego będzie można poznać tajniki lotnictwa cywilnego.

Podczas wydarzenia zmierzysz się z milowymi krokami w lotnictwie, rozgrywając partię domina. Jeśli lubisz konstruować i masz zadatki na budowniczego, spróbujesz zbudować most bez gwoździ. Dla tych, którzy wolą eksperymentować, poznają siły, które działają na samolot, sprawiając, że wzbija się w powietrze.

A kto pracuje na lotnisku? Lotnisko to kilkadziesiąt różnych zawodów, których przedstawiciele współpracują, aby pasażer mógł szczęśliwie wzbić się w powietrze. Dowiesz się, kim jest marszałek w porcie lotniczym, za co odpowiada Dyżurny Operacyjny Portu Lotniczego i z jakimi „łamigłówkami” mierzy się na co dzień. Pytanie, kto sprawuje nadzór nad infrastrukturą lotniska oraz jeździ odśnieżarką, a kto samochodem z pięcioma kołami również przestanie być zagadką! Aby się tego wszystkiego dowiedzieć, zagrasz w memory, dooble XXL i wiele innych. Sam będziesz mógł zostać pracownikiem lotniska i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie. Najmłodsi będą mogli wykonać traumatrop – prostą zabawkę z papieru i skonstruować samolot, a następnie sprawdzić jego zdolność lotu do celu.

Dodatkowe informacje o Centrum Edukacji Lotniczej Kraków Airport znajdziecie na: www.facebook.com/CELKRK 

www.krakowairport.pl