14 PAŹDZIERNIKA WYSTARTUJ W „5 DLA NIEPODLEGŁEJ”!

17 lipca 2018

BIEG Z METĄ W TAURON ARENIE KRAKÓW

14 października wspólnie z 5 PZU Cracovia Półmaratonem Królewskim wystartuje bieg dla wszystkich specjalistów od krótszych dystansów – „5 dla Niepodległej”, czyli bieg na 5 km, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W biegu wystartować może maksymalnie 1000 uczestników. Zapisy internetowe ruszają 1 sierpnia.

Zapraszamy każdego, kto chciałby wyruszyć na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i finiszować na płycie głównej wewnątrz największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo – sportowej w Polsce.

Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości organizatorzy 5 PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego czyli Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie pragną uczcić obchody tej wyjątkowej rocznicy. Stąd idea biegu „5 dla Niepodległej”. Dodatkowo, organizatorzy przygotują dla wszystkich uczestników biegu specjalne koszulki z nadrukiem fotografii ze zbiorów narodowego Archiwum Cyfrowego.

Warto wiedzieć

Zapisy internetowe do „5 dla Niepodległej” rozpoczną się 1 sierpnia. Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 18 lat i ukończyć go w regulaminowym czasie tj. do 40 minut.

To już druga edycja biegu na 5 km w Krakowie, która poświęcona jest ważnym, historycznym wydarzeniom. W poprzedniej odsłonie uczczono dwusetną rocznicę śmierci bohatera Stanów Zjednoczonych i Polski – Tadeusza Kościuszki, organizując bieg „5 dla Kościuszki”. Na mecie zameldowało się 803 uczestników, a wśród najszybszych znaleźli się reprezentanci Ukrainy – Rusłan Sawczyk i Oksana Raita.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronach: www.pzucracoviapolmaraton.pl i www.zis.krakow.pl.