16. PZU CRACOVIA MARATON OBOK TAURON ARENY KRAKÓW

27 kwietnia 2017

SPRAWDŹ ZMIANY W ORGANIZACJI RUCHU I KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ

30 kwietnia (niedziela) w Krakowie odbędzie się 16. edycja najważniejszej imprezy biegowej w Krakowie – PZU Cracovia Maratonu. Start i meta biegu usytuowane będą na krakowskim Rynku Głównym. Zgodnie z hasłem imprezy: „z historią w tle”, uczestnicy maratonu przebiegną obok wielu wspaniałych zabytków podwawelskiego grodu, a także obok nowych inwestycji takich jak TAURON Arena Kraków.

Organizowany od 2002 roku Cracovia Maraton to jedna z najpopularniejszych imprez biegowych w Polsce. Jest to też najbardziej międzynarodowy spośród wszystkich polskich maratonów, z najwyższą w kraju frekwencją uczestników z zagranicy. W dotychczasowych edycjach imprezy brali udział biegacze z 55 krajów. Organizatorem wydarzenia jest Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Rywalizacja na dystansie 42 km i 195 m po raz kolejny będzie zwieńczeniem Krakowskich Spotkań Biegowych, które będą trwały od 28 do 30 kwietnia (szczegóły: www.pzucracoviamaraton.pl i www.zis.krakow.pl).

Trasa 16. PZU Cracovia Maratonu będzie biegła m.in. ulicami: Grodzką, św. Idziego, Podzamcze, Powiśle, Zwierzyniecką, al. Krasińskiego, al. 3 Maja, ul. Na Błoniach, deptakiem przy al. Focha, al. Krasińskiego na Most Dębnicki. Dalej trasa będzie prowadzić ul. Konopnickiej, Ludwinowską, Rollego na Bulwar Podolski i na ul. Zabłocie. Dalej na Most Kotlarski, Rondo Grzegórzeckie i al. Pokoju aż do ul Lema biegnącej przy TAURON Arenie Kraków. Następnie biegacze wrócą al. Pokoju do Ronda Grzegórzeckiego, z ul. Podgórskiej wbiegną na Bulwary Wiślane dalej na ul. Podzamcze, św. Idziego i Grodzką wrócą na Rynek Główny.

Zmiany w organizacji ruchu

W związku z organizacją maratonu w mieście wprowadzone zostaną liczne zmiany w organizacji ruchu oraz funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

30 kwietnia (niedziela) utrudnienia w ruchu będą występować od godz. 6:00 do 18:00 na Rynku Głównym i ul. Grodzkiej oraz od godz. 7:30 do godz. 15:00 na pozostałych ulicach na trasie biegu.

Zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej będą obowiązywać od godz. 7:30 do 16:00.

Szczegółowe informacje są dostępne m.in. na stronie: www.pzucracoviamaraton.pl oraz www.zis.krakow.pl.

Zobacz: zmiany w organizacji ruchu 28-30 kwietnia

Zobacz: organizacja komunikacji miejskiej 30 kwietnia