Kraków solidarny z #17milionami

24 września 2020

Kraków kolejny już raz przyłączy się do ogólnopolskiej akcji społecznej #17milionów wspierającej osoby zmagające się z mózgowym porażeniem dziecięcym. We wtorek, 6 października wieczorem w geście solidarności z chorymi osobami krakowskie budynki rozświetlą się na zielono. Iluminację zyska również TAURON Arena Kraków.

6 października obchodzimy Światowy Dzień Mózgowego Porażenia Dziecięcego. Na całym świecie choruje na nie aż 17 milionów osób. To najczęstsza, przewlekła przyczyna niepełnosprawności występująca u dzieci. Z tej okazji Fundacja Pomocy Dzieciom „Kolorowy Świat” z siedzibą w Łodzi, która na co dzień zajmuje się specjalistyczną opieką nad dziećmi cierpiącymi na mózgowe porażenie dziecięce, po raz kolejny organizuje kampanię #17milionów. Motywem przewodnim kampanii jest kolor zielony. Zielony jest kolorem nadziei i symbolem solidarności z ludźmi dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym. Celem kampanii i podejmowanych w niej działań jest uwrażliwienie społeczeństwa oraz zwrócenie uwagi na codzienne problemy osób dotkniętych tym schorzeniem.

Z roku na rok rośnie liczba zabytkowych obiektów i budynków użyteczności publicznej, które w geście solidarności z osobami dotkniętymi mózgowym porażeniem dziecięcym, 6 października wieczorem podświetlą się na zielono. W tym roku świecić się będą budynki od Szczecina, Gdańska, Białegostoku po Warszawę, Łódź, Poznań, Wrocław, Kraków oraz setki profili społecznościowych osób prywatnych, instytucji i znanych osób publicznych.

W Krakowie na zielono rozbłysną: kładka o. Bernatka, estakada tramwajowa Lipska-Wielicka, TAURON Arena Kraków, wieża firmy Emitel na Krzemionkach, Galeria Krakowska, Kapelanka 42B, Imperial Business Center, Jasnogórska 1, Galeria Bronowice, Galeria Kazimierz zwracając uwagę tysięcy osób na kampanię #17milionów.

Każda osoba może przyłączyć się do kampanii #17milionów i wesprzeć ją w indywidualny sposób. Szczegółowe informacje dotyczące akcji można znaleźć na stronie internetowej 17milionow.pl.