2. DZIEŃ BEZPIECZEŃSTWA W TAURON ARENIE KRAKÓW

17 września 2019

Jak bezpiecznie poruszać się po mieście? Jak zachować się w przypadku, gdy dojdzie do przestępstwa oraz jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy? Na te i inne pytania odpowiedzieli policjanci, strażacy i strażnicy miejscy uczniom krakowskich szkół, którzy we wtorek 17 września wzięli udział w drugiej edycji Dnia Bezpieczeństwa w TAURON Arenie Kraków.

Blisko 100 uczniów z czwartych i piątych klas szkół podstawowych nr 95, 114 i 159 w Krakowie wzięło udział w wydarzeniu na zaproszenie Agencji Rozwoju Miasta S.A., Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, Straży Miejskiej Miasta Krakowa oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie. Było to drugie z cyklu bezpłatnych spotkań, które odbywają się w TAURON Arenie Kraków.

– Celem programu „Dzień Bezpieczeństwa w TAURON Arenie Kraków” jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży zasad bezpiecznego zachowania. Pokazanie im zagrożeń, z którymi mogą mieć do czynienia na co dzień i sposobów, jak sobie z nimi radzić – powiedziała Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu ARM S.A.

Program wpisuje się w działania edukacyjne prowadzone przez spółkę, przy współpracy ze służbami i jednostkami miejskimi. – To kolejne po Wielkiej Lekcji Ekologii wydarzenie skierowane do dzieci i młodzieży, które ma uczyć bezpiecznych zachować i prezentować działania prowadzone przez miejskie służby – mówiła Małgorzata Marcińska. – Organizujemy „Dni Bezpieczeństwa” cyklicznie i będziemy na nie zapraszać uczniów z kolejnych szkół. Już dziś zapraszamy także na kolejną Wielką Lekcji Ekologii, która odbędzie się we wtorek 7 października roku w TAURON Arenie Kraków – dodała.

Noś odblaski i dbaj o bezpieczeństwo

Spotkanie w TAURON Arenie Kraków poświęcone było m.in. bezpiecznemu poruszaniu się pieszych na drogach – zwłaszcza tych słabiej oświetlonych. Aby uczniowie pamiętali o tym, żeby być lepiej widocznymi po zmroku, każdy z nich dostał specjalne odblaskowe opaski przygotowane przez ARM S.A.

Przedstawiciele służb, które wzięły udział w Dniu Bezpieczeństwa, przygotowali dla uczniów wykłady i pokaz sprzętu, który na co dzień wykorzystują w swojej pracy. Podczas zajęć przygotowanych przez Straż Miejską Miasta Krakowa funkcjonariusze zapoznawali uczniów z występującymi zagrożeniami, prezentowali sposoby ich unikania. Na stanowisku Straży Miejskiej stanął samochód, a strażnicy zaprezentowali umundurowanie i wyposażenie.

W Dniu Bezpieczeństwa wzięły też udział zastępy ratowniczo-gaśnicze Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Krakowie, a na stanowiskach przygotowanych przez PSP uczniowie mogli uczyć się udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz zobaczyć sprzęt wykorzystywany do ratowania ludzi podczas wypadków.

Policja przywiozła do TAURON Areny Kraków radiowóz, a także mini miasteczko ruchu drogowego, przy którym uczniowie mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie poruszać się po drogach na rowerze oraz mieli możliwość wykonania odcisków linii papilarnych.

Cykliczne spotkania

Dzień Bezpieczeństwa w TAURON Arenie Kraków to wydarzenie cykliczne organizowane przez Agencję Rozwoju Miasta S.A. Szkoły zainteresowane udziałem w spotkaniach są proszone o przesłanie wiadomości na adres: sekretariat@tauronarenakrakow.pl.