3. TWIST – muzyczne spotkanie przyjaciół!

13 lutego 2020

70-te urodziny Zbigniewa Wodeckiego, fortepian w roli głównej, uwielbiane przez publiczność koncerty w plenerze i wielka gala pod tytułem „DOBRZE, ŻE JESTEŚ” w TAURON Arenie Kraków.  5 czerwca 2020 ruszy po raz trzeci festiwal WODECKI TWIST. Do Krakowa na trzy dni przyjadą najznakomitsi artyści sceny rozrywkowej, klasycznej oraz jazzu.

Festiwal, który jak co roku odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Krakowa, będzie mieć dwie inauguracje – pierwszą na krakowskim Rynku Głównym, gdzie ponownie połączą swoje siły wspaniałe chóry, śpiewając piosenki Zbigniewa Wodeckiego. Temu wzruszającemu śpiewaniu Kraków się nie tylko przysłuchuje, ale też do niego dołącza! Jak zawsze będą z nami mieszkańcy, turyści, goście festiwalowi, rodzina i bliscy Zbigniewa Wodeckiego.

Druga, już oficjalna inauguracja będzie mieć miejsce wieczorem tego samego dnia, czyli 5 czerwca. WODECKI TWIST: FORTEPIAN to trzeci taki koncert z cyklu. I jak zawsze z udziałem gwiazd! Dwa pierwsze poświęcone były skrzypcom i trąbce, dwóm najważniejszym instrumentom Patrona festiwalu. Ale nie zapominamy, że fortepian towarzyszył mu równie często. Inauguracyjne koncerty festiwalowe w niesamowity sposób łączą muzyczne style i gatunki, gromadząc na jednej scenie artystów, którzy najczęściej nigdy wspólnie nie występowali. Mariaże klasyki, jazzu i rozrywki to nasza specjalność!

5 i 6 czerwca na scenie plenerowej Forum Przestrzenie zaplanowano otwarte dla wszystkich koncerty WODECKI TWIST: WYSPA MUZYKI. Klimatyczne miejsce nad Wisłą, nazywane też nowoczesnym domem kultury, ponownie wypełni energia i muzyka artystów, którzy łączą pokolenia. Pod hasłem Folk&Rock wystąpią m.in. Voo Voo, Tulia, Natalia Sikora, Cheap Tobacco i inni. Koncerty WYSPY MUZYKI to relaksujący, muzyczny piknik, który zdobył już sympatię wielu mieszkańców Krakowa i gości.

7 czerwca w TAURON Arenie Kraków odbędzie się wielka gala, którą uczczona zostanie przypadającą w tym roku 70-tą rocznica urodzin Zbigniewa Wodeckiego. Wśród licznych gwiazd, które wystąpią w koncercie „DOBRZE, ŻE JESTEŚ”, będą między innymi: Kayah, Sebastian Karpiel-Bułecka, Daria Zawiałow, Ania Rusowicz, Mrozu, Renata Przemyk, Grażyna Brodzińska, Andrzej Lampert oraz Kasia Moś. Galowe koncerty WODECKI TWIST to pełne wzruszeń wydarzenia, przygotowywane na najwyższym muzycznym poziomie. I tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku artystów połączy muzyka, osobowość i… niepowtarzalne poczucie humoru Zbigniewa Wodeckiego.

3 WODECKI TWIST to niecodzienny, muzyczny festiwal. Wydarzenie potrwa trzy dni i zgromadzi aż kilkuset wykonawców.

– „Jak w zeszłych latach,  tak i w tym jubileuszowym roku ważna, jest różnorodność muzyczna i pokoleniowa. Przygotowujemy, jak co roku, szereg koncertów na najpiękniejszych krakowskich scenach. Usłyszymy niebanalne głosy należące do najpopularniejszych wykonawców na polskiej scenie muzycznej różnych pokoleń” – mówi dyrektor  festiwalu Katarzyna Wodecka-Stubbs.

Zapraszamy do grona jego przyjaciół!

Strona wydarzenia:  http://wodeckitwistfestiwal.pl/.

Organizator:  Fundacja im. Zbigniewa Wodeckiego