4. PZU CRACOVIA PÓŁMARATON KRÓLEWSKI

6 października 2017

15 października (niedziela)

Start: godz. 11:00

PZU Cracovia Półmaraton Królewski to impreza organizowana w Krakowie na zakończenie sezonu biegowego. Już po raz trzeci jej meta zostanie zlokalizowana w TAURON Arenie Kraków, a start na ul. Stanisława Lema, czyli przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowo-sportową w kraju. W tym roku odbędzie się także bieg na 5 km, czyli „5 dla Kościuszki”. Rywalizacja na krótszym dystansie ma upamiętnić ważny fakt z historii Polski – dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Pokonanie półmaratonu, czyli dystansu 21 km i 97,5 m w podwawelskim grodzie to znakomite zakończenie sezonu biegowego. Impreza daje szansę na zmierzenie się z długą trasą, prowadzącą wśród zabytków i malowniczych uliczek Krakowa.

Wydarzenie spotkało się ze znakomitym odbiorem środowiska biegowego. Z roku na rok znacznie wzrasta frekwencja, która w 2016 roku osiągnęła już liczbę 7100 osób. W tym roku bieg  spotkał się z rekordowym zainteresowaniem. Po zakończeniu przyjmowania zgłoszeń internetowych, wypełniony został limit wynoszący 10.000 uczestników! W związku z tym, w Biurze Zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

TRASA PÓŁMARATONU

Po raz trzeci z rzędu, niewątpliwą atrakcją wydarzenia jest lokalizacją mety – na płycie głównej TAURON Areny Kraków. Uczestnicy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego będą mieć w zasięgu wzroku nie tylko zabytki – takie jak Wawel czy historyczne budowle sakralne – jak kościół Na Skałce, ale też najnowocześniejsze i najbardziej spektakularne krakowskie obiekty. Oprócz TAURON Areny Kraków, będą to Centrum Kongresowe ICE czy Kładka im. Ojca L. Bernatka.

Zawodnicy wystartują z ul. Stanisława Lema o godz. 11:00. Brama startowa zostanie zamknięta po ok. 20 minutach od startu.

Długość trasy półmaratonu wynosi 21,0975 km. Trasę należy pokonać w czasie do 3 godzin tj. do godz. 14:00. Trasa będzie posiadała oznaczone kilometry od 1 do 21. Punkty odżywcze znajdować się będą na 5,15 i 19 km. Punkty odświeżania znajdować się będą na 7,5 i 17,5km. Za punktami odżywiania i punktami odświeżania będą znajdowały się kabiny WC.

O godzinie 12:40 rozpocznie się dekoracja najlepszych zawodników oraz zawodniczek 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego w kategorii OPEN. Od 13:00 do 13:15 – dekoracje najlepszych zawodników w kategorii niepełnosprawnych z tytułu narządu wzroku – B1 i B2. Od 13:15 do 14:00 – dekoracje najlepszych zawodników w kategoriach wiekowych.

Szczegółowy opis trasy jest dostępny TUTAJ