5 DLA KOŚCIUSZKI

2 sierpnia 2017

WEŹ UDZIAŁ W BIEGU UPAMIĘTNIAJĄCYM NARODOWEGO BOHATERA

15 października 2017 r. odbędzie się wspólny start do 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego oraz biegu na 5 km, czyli „5 dla Kościuszki”. Rywalizacja na krótszym dystansie ma upamiętnić ważny fakt z historii Polski – dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki.

Zapraszamy każdego, kto chciałby wyruszyć na trasę z tej samej linii startu (ul. Lema przed TAURON Areną Kraków) co półmaratończycy i finiszować na płycie głównej wewnątrz największej i najnowocześniejszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce.

Organizatorzy 4. PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego: Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie postanowili przypomnieć o przypadającej właśnie 15 października dwusetnej rocznicy śmierci bohatera Polski i Stanów Zjednoczonych Tadeusza Kościuszki, organizując bieg „5 dla Kościuszki”.

W 1794 roku, w Krakowie na Rynku Głównym, generał Kościuszko złożył narodowi polskiemu uroczystą przysięgę i objął formalne przywództwo insurekcji jako Najwyższy Naczelnik Siły Zbrojnej Narodowej. Po śmierci jego ciało sprowadzono do Krakowa i złożono w grobach królewskich na Wawelu.

Warto wiedzieć

Zapisy internetowe na „5 dla Kościuszki” będą przyjmowane do 30 września 2017 r., a opłata wynosi 30 zł. W przypadku niewyczerpania limitu zgłoszeń (2 500 osób), będzie jeszcze możliwość zapisania się w Biurze Zawodów (13 i 14 października 2017 r.) i uiszczenia wpisowego w wysokości 50 zł gotówką.

Aby wziąć udział w biegu należy mieć ukończone 16 lat i być w stanie dotrzeć do mety w regulaminowym czasie 40 minut.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronach: www.pzucracoviapolmaraton.plwww.zis.krakow.pl.

Regulamin wydarzenia jest dostępny TUTAJ

Informacje o zapisach są dostępne TUTAJ