5. PZU CRACOVIA PÓŁMARATON KRÓLEWSKI: OD 16 SIERPNIA ZMIANA OPŁATY STARTOWEJ

13 sierpnia 2018

Jeszcze tylko do 15 sierpnia włącznie obowiązuje początkowa opłata za start w 5. PZU Cracovia Półmaratonie Królewskim w wysokości 50 zł. Od 16 sierpnia do końca przyjmowania zgłoszeń internetowych (3 października) wpisowe wzrośnie do 70 zł, a w Biurze Zawodów (12 i 13 października) będzie to 150 zł.

Bieg, którego piąta edycja zostanie zorganizowana 14 października, po raz kolejny będzie miał metę zlokalizowaną na płycie TAURON Areny Kraków, a start na ul. Stanisława Lema – przed największą i najnowocześniejszą halą widowiskowosportową w kraju.

Na liście startowej znajduje się już blisko 7.000 zawodników. Przypominamy o limicie – 10.000 biegaczy. Lista zostanie zamknięta w momencie nadania numeru 10.000, po dokonaniu opłat przez 10.000 uczestników. W przypadku wyczerpania limitu, również w Biurze Zawodów zapisy nie będą już prowadzone.

Więcej szczegółów można znaleźć w regulaminie imprezy.

Zgłoszenia internetowe przyjmowane są TUTAJ.

5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski wchodzi w skład projektu Korony Polskich Półmaratonów. Wraz z 17. PZU Cracovia Maraton i 12. PZU Biegiem Trzech Kopców, 5. PZU Cracovia Półmaraton Królewski tworzy również Królewską Triadę Biegową 2018.

Specjalistów od krótszych dystansów zachęcamy natomiast do startu w 5 dla Niepodległej. Uczestnicy wyruszą na trasę wspólnie z półmaratończykami, a meta umiejscowiona będzie także w TAURON Arenie Kraków! Rywalizacja na krótszym dystansie organizowana jest w ramach krakowskich obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

Organizatorem wydarzenia jest Miasto Kraków, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.zis.krakow.pl oraz www.pzucracoviapolmaraton.pl.