5. URODZINY TAURON ARENY KRAKÓW

3 czerwca 2019

NAJWIĘKSZA DOMÓWKA W HISTORII!

5. Urodziny TAURON Areny Kraków

9 czerwca 2019 r. (niedziela)

godz. 10:00-17:00

godz. 13:00 – oficjalne otwarcie i słodka urodzinowa niespodzianka

godz. 20:00 – wieczorny seans oskarowy

WSTĘP WOLNY!

Wejście do obiektu: nr 3 (od strony Parku Lotników Polskich)

Milion atrakcji a wśród nich: oskarowy seans filmowy, pokazy salsy i zumby, rywalizacja podczas zawodów e-sportowych oraz turniejów: karate, siatkówki i futbolu amerykańskiego. Jazda po najdłuższej pętli rolkowej w Polsce, emocje podczas przejażdżki gokartami, warsztaty akrobatyczne, nauka żonglowania, eksperymenty chemiczne, wirtualna rzeczywistość i bitwa na poduszki! W niedzielę 9 czerwca zapraszamy wszystkich do TAURON Areny Kraków na NAJWIĘKSZĄ DOMÓWKĘ W HISTORII!

– Tradycji stało się zadość. Ponownie zapraszamy krakowian do wspólnego świętowania urodzin największej i najwspanialszej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Chcemy w ten sposób podziękować wszystkim naszym gościom za to, że są z nami, tworzą wyjątkową atmosferę podczas wydarzeń i są naszymi ambasadorami. To dzięki nim TAURON Arena Kraków jest miejscem magicznym – mówi Małgorzata Marcińska, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Miasta S.A. zarządzającej areną.

– Chcemy, aby w tym wyjątkowym dla nas dniu, goście poczuli się w arenie jak w domu, a dokładnie na wielkiej urodzinowej, domowej imprezie i tu spędzili swój wolny czas. Wśród licznych atrakcji, które przygotowujemy na pewno każdy znajdzie coś dla siebie – dodaje Małgorzata Marcińska.

Od gokartów po hulajnogi

Z okazji urodzin po raz pierwszy w historii TAURON Areny Kraków w obiekcie, na podziemnym parkingu VIP, powstanie tor gokartowy, na którym odbędą się pokazy GoKarting Center. Chętni będą mogli przejechać się dwuosobowym gokartem z instruktorem i zmierzyć się na symulatorze refleksu.

Z okazji urodzin na parking podziemny powróci Kraków Street Park, czyli idealne miejsce dla wszystkich osób jeżdżących na rolkach, wrotkach, rowerach typu BMX, hulajnogach, longboardach oraz deskorolkach. Będzie można wziąć udział w warsztatach m.in. z jazdy na deskorolkach i rolkach.

Wyjątkowe emocje towarzyszyć będą uczestnikom zawodów Super Game e-sport, na które zapraszamy przez dwa dni – 8 i 9 czerwca. W TAURON Arenie Kraków odbędzie się wielki finał tegorocznego sezonu rozgrywek. Będzie także można wziąć udział w turniejach indywidualnych i rywalizować na symulatorze rajdowym. Dodatkowe informacje o zawodach na stronie: www.tauronarenakrakow.pl/wydarzenia/super-game-e-sport-finaly-sezonu-2018-2019.

Taniec, kino i pokazy chemiczne

Na scenie, która stanie na płycie Areny Głównej będzie można posłuchać występów muzycznych i zobaczyć pokazy zumby i salsy. O godz. 13:00 odbędzie się oficjalna ceremonia otwarcia 5. urodzin TAURON Areny Kraków. Dla gości zostanie przygotowana słodka urodzinowa niespodzianka i inne atrakcje. Wtedy poznamy też zwycięzcę Wielkiego testu wiedzy o TAURON Arenie Kraków.

W strefie kino najmłodsi będą mogli obejrzeć dwie pełnometrażowe bajki. Pierwszy seans rozpocznie się o godz. 10:30, drugi o godz. 13:45. Wieczorem kino przeniesie się do Małej Hali, gdzie, o godz. 20:00 dorośli będą mogli wziąć udział w seansie oskarowym – „muzyczna droga do sławy”. Tytuł filmu widzowie poznają dopiero na miejscu!

W strefie zabaw dla dzieci odbędą się warsztaty parkour i akrobatyczne, warsztaty programowania, bitwa na poduszki i nauka żonglowania. Będzie można wziąć udział w tworzeniu muzyki w Boom Time za pomocą tzw. Boomwhackerów, czyli tub wydobywających z pustego wnętrza niepowtarzalne dźwięki oraz wejść w wirtualny świat dzięki grze teambuildingowej The Infinite Loop. Najmłodsi będą się bawić dużymi i małymi klockami, skakać na trampolinach oraz wezmą udział w pokazach i warsztatach chemicznych – dowiedzą się jak powstaje papier i szkło?

Siatka, kosz i karate

W Małej Hali oraz Dojo zorganizowane zostaną otwarte treningi i turnieje siatkarskie, koszykarskie, footballu amerykańskiego i karate. Poprowadzą je trenerzy klubu Sparta Volleyball Kraków, Radwan Sport, Kraków Football Kings i Akademii Karate Tradycyjnego Niepołomice-Kraków.

Zawodnicy AKT przygotują również specjalny pokaz karate na Arenie Głównej. Na zewnątrz będzie można pograć w siatkówkę na specjalnie przygotowanym boisku.

Symulator dachowania i tory przeszkód

Przed TAURON Areną Kraków powstanie specjalna strefa auto-moto przygotowana przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Będzie symulator dachowania, radiowóz i motocykl policyjny oraz rowerowy tor przeszkód. Dzięki alkogoglom i narkogoglom będzie się można przekonać jaki wpływ na postrzeganie rzeczywistości mają alkohol i inne używki.

Straż Miejska Miasta Krakowa zorganizuje konkursy o bezpieczeństwie dla dzieci i pokaże Autochodzik. Najmłodsi będą mogli zdobyć swoje Pierwsze Prawo Jazdy.

Arena od kulis

Jak co roku w czasie urodzin zapraszamy do zwiedzania TAURON Areny Kraków i zajrzenia w miejsca, które na co dzień nie są dostępne uczestnikom wydarzeń. Goście zobaczą m.in. szatnie zawodników, staną na każdym z poziomów hali, odwiedzą jedną z lóż VIP, dowiedzą się, kto do tej pory odwiedził TAURON Arenę Kraków, poznają historię budowy oraz możliwości techniczne największej hali widowiskowo-sportowej w Polsce. Godziny zwiedzania: 11:00, 12:00, 14:00 i 15:00.

Pięcioletnią historię TAURON Areny Kraków będzie sobie można także przypomnieć oglądając wystawę, która stanie w foyer areny.

Zapisy na część atrakcji

Na niektóre atrakcje obowiązują wcześniejsze zapisy: zwiedzanie areny, wieczorny seans filmowy oraz warsztaty jazdy na deskorolce, hulajnodze, BMX i rolkach. Zgłoszenia przyjmowane są także na turniej w siatkówce i footballu flagowym. W dniu wydarzenia będzie można się zapisać na przejazdy gokartem, turnieje indywidualne Super Game e-sport oraz aktywności przygotowane przez firmę Exprofesso.

UWAGA! wszystkie miejsca na zwiedzanie zostały zarezerwowane.

Szczegółowe informacje o zapisach są dostępne TUTAJ.