9. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ – WIELKI FINAŁ

23 maja 2016

30 maja – Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon

Uwaga! Dostępne są jeszcze ostatnie bilety na koncert do Strefy VIP TAURON Areny Kraków:

85 zł -miejsce na trybunie VIP – bez dostępu do loży

100 zł – miejsce na trybunie VIP – z dostępem do loży

Kontakt: tel. 739 455 725 i 733 376 080

W poniedziałek (30 maja) w TAURON Arenie Kraków odbędzie się finał 9. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Jako wisienkę na torcie i prezent dla fanów muzyki do gier zaplanowano: Video Game Show: Wiedźmin 3. To wspólny projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego i studia CD Projekt RED, które w maju 2015 roku wydało kolejną część gry opartej na sadze Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin to jedna z najbardziej znanych postaci współczesnych gier video, a zarazem jeden z największych kasowych sukcesów polskiego przemysłu gier. Na samą trzecią część złożono ponad 1,5 mln zamówień przedpremierowych, a w ciągu zaledwie sześciu tygodni od premiery sprzedano aż 6 milionów kopii.

Autorem ścieżki dźwiękowej do trzeciej części gry jest Marcin Przybyłowicz, kompozytor na co dzień współpracujący z CD Projekt RED jako dyrektor muzyczny firmy. Liczne nawiązania do muzyki etnicznej, słowiańskiej oraz kultury wikingów pozwolą słuchaczom przenieść się w mroczny świat fantasy.

Koncert wykonają: Chór Pro Musica Mundi, Orkiestra Kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz popularny i znany m.in. właśnie ze ścieżki do Wiedźmina zespół Percival, którego specyficzny styl dodatkowo wzmocni etniczny charakter koncertu.

Koncert zostanie zwieńczony specjalną aranżacją znanej ze zwiastuna A night to remem ber kołysanki Lullaby of Woe, którą zaśpiewa jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek – Brodka. To wspólny projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego i studia CD Projekt RED, które w maju 2015 roku wydało kolejną część kultowej gry „Wiedźmin”.

Warto wiedzieć

Szczegółowy program 9. Festiwalu Muzyki Filmowej oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu i biletach są dostępne na stronie: www.fmf.fm.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

30 maja kasa nr 1 (Organizatora) będzie otwarta od godz. 12:00; kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) – od godz. 17:00.

Do dyspozycji gości będzie szatnia na poziomie A (płatna 2 zł)

Harmonogram koncertu

30 maja (poniedziałek)Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon

Godz. 17:00 – otwarcie bram

Godz. 19:00 – rozpoczęcie koncertu

Godz. 21:00 – zakończenie koncertu

Parking: W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. 30 maja (poniedziałek) będzie czynny od godz. 16:00.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji podczas wydarzenia

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków Festiwalem Muzyki Filmowej 0 maja (poniedziałek) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.