9. FESTIWAL MUZYKI FILMOWEJ

27 maja 2016

8 maja – Gala Muzyki Filmowej – Animacje

29 maja – Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki

30 maja – Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon

Uwaga! Dostępne są jeszcze ostatnie bilety na koncerty do Strefy VIP TAURON Areny Kraków:

85 zł -miejsce na trybunie VIP – bez dostępu do loży

100 zł – miejsce na trybunie VIP – z dostępem do loży

Kontakt: tel. 739 455 725 i 733 376 080

Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki – pokaz filmu z muzyką na żywo, Video Game Show: Wiedźmin 3 oraz Gala Muzyki Filmowej: Animacje, podczas której zabrzmi muzyka z takich bajek jak: Shrek, Jak wytresować smoka czy Strażnicy marzeń – to wydarzenia, które odbędą się w TAURON Arenie Kraków w ramach 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej organizowanego przez Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

Gala Muzyki Filmowej: Animacje

28 maja (sobota), godz. 17:00 zapraszamy do TAURON Areny Kraków na Galę Muzyki Filmowej: Animacje. Bogato ilustrowany klipami do animacji koncert wykonają: Orkiestra Akademii Beethovenowskiej i Chór Polskiego Radia prowadzone przez jednego z najbardziej cenionych dyrygentów muzyki filmowej — Maestro Franka Strobela.

Zaproszenie do Krakowa przyjęli tacy giganci muzyki do animacji jak John Powell (Jak wytresować smoka, Epoka lodowcowa 2: Odwilż) oraz Harry Gregson-Williams (ShrekOpowieści z NarniiArtur ratuje Gwiazdkę). Obydwaj kompozytorzy byli kiedyś członkami prestiżowej Remote Control Productions Hansa Zimmera i często ze sobą współpracują, czego efektem są ścieżki dźwiękowe do takich filmów jak ShrekUciekające kurczaki czy Mrówka Z.

Muzyka do wszystkich trzech filmów zabrzmi podczas koncertu. Usłyszymy także suity z muzyką do obydwu części hitu DreamWorks Pictures Jak wytresować smoka oraz Epoka lodowcowa 2: Odwilż. Gregson-Williams przywiezie do Krakowa suity z takich filmów jak Sindbad: Legenda siedmiu mórz i Artur ratuje Gwiazdkę.

W Krakowie premierowo wykonana zostanie także suita z muzyką skomponowaną przez wieloletniego przyjaciela Festiwalu, Diego Navarro do animacji Paramount Picture — Odlotowa przygoda. Ponadto podczas koncertu usłyszymy wiele pamiętnych ścieżek dźwiękowych z animacji, które w równym w stopniu wzruszają dzieci, jak i dorosłych.

Muzyczny przebój Kolorowy wiatr z kultowej animacji Pocahontas wykona niekwestionowana gwiazda polskiej estrady, gość specjalny 9. FMF – Edyta Górniak.

Superprodukcja Stevena Spielberga

Niedzielny wieczór (29 maja; godz. 19:00) będzie należał do nagrodzonej czterema Oscarami superprodukcji Stevena Spielberga. Mowa o filmie Indiana Jones: Poszukiwacze Zaginionej Arki — film z muzyką na żywo — z nominowaną do Oskara kultową ścieżką dźwiękową Johna Williamsa zostanie wykonany w Krakowie specjalnie z okazji 35-lecia premiery pierwszej części serii filmów fabularnych.

Johna Williamsa nie trzeba nikomu przedstawiać, ale warto podkreślić, że ten kompozytor na swoim koncie ma blisko 50 nominacji do Nagród Akademii i aż 5 Oscarów. Rozpoznawalny Raiders March otwierający ścieżkę dźwiękową z filmuPoszukiwacze Zaginionej Arki to drugi — po Gwiezdnych Wojnach — najbardziej znany motyw filmowy wszech czasów. Koncert w wykonaniu orkiestry Sinfonietty Cracovii poprowadzi doskonale znany festiwalowej publiczności szwajcarski dyrygent Ludwig Wicki.

Wielki finał

Na finał 9. Festiwalu Muzyki F (poniedziałek30 maja; godz. 19:00), jako wisienkę na torcie i prezent dla fanów muzyki do gier zaplanowano: Video Game Show: Wiedźmin 3. To wspólny projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego i studia CD Projekt RED, które w maju 2015 roku wydało kolejną część gry opartej na sadze Andrzeja Sapkowskiego.

Wiedźmin to jedna z najbardziej znanych postaci współczesnych gier video, a zarazem jeden z największych kasowych sukcesów polskiego przemysłu gier. Na samą trzecią część złożono ponad 1,5 mln zamówień przedpremierowych, a w ciągu zaledwie sześciu tygodni od premiery sprzedano aż 6 milionów kopii.

Autorem ścieżki dźwiękowej do trzeciej części gry jest Marcin Przybyłowicz, kompozytor na co dzień współpracujący z CD Projekt RED jako dyrektor muzyczny firmy. Liczne nawiązania do muzyki etnicznej, słowiańskiej oraz kultury wikingów pozwolą słuchaczom przenieść się w mroczny świat fantasy.

Koncert wykonają: Chór Pro Musica Mundi, Orkiestra Kameralna AUKSO pod batutą Marka Mosia oraz popularny i znany m.in. właśnie ze ścieżki do Wiedźmina zespół Percival, którego specyficzny styl dodatkowo wzmocni etniczny charakter koncertu.

Koncert zostanie zwieńczony specjalną aranżacją znanej ze zwiastuna A night to remem ber kołysanki Lullaby of Woe, którą zaśpiewa jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek – Brodka. To wspólny projekt Krakowskiego Biura Festiwalowego i studia CD Projekt RED, które w maju 2015 roku wydało kolejną część kultowej gry „Wiedźmin”.

Warto wiedzieć

Szczegółowy program 9. Festiwalu Muzyki Filmowej oraz dodatkowe informacje o wydarzeniu i biletach są dostępne na stronie: www.fmf.fm.

Organizatorami wydarzenia są Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic.

Informacje o biletach: www.fmf.fm.

W dniach 28-30 maja kasa nr 1 (Organizatora) będzie otwarta od godz. 12:00; kasa nr 6 (VIP TAURON Areny Kraków) – wraz z otwarciem bram.

Do dyspozycji gości będzie szatnia na poziomie A (płatna 2 zł).

***

28 maja (sobota) – Gala Muzyki Filmowej – Animacje

Godz. 15:00 – otwarcie bram

Godz. 17:00 – rozpoczęcie koncertu

Godz. 18:30 – przerwa

Godz. 18:50 – koncert cz. 2

Godz. 20:00 – zakończenie koncertu

Parking: W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. 28 maja (sobota) będzie czynny od godz. 14:00.

***

29 maja (niedziela)Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki

Godz. 17:00 – otwarcie bram

Godz. 19:00 – rozpoczęcie koncertu

Godz. 22:00 – zakończenie koncertu

Parking: W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. 29 maja (niedziela) będzie czynny od godz. 16:00.

***

30 maja (poniedziałek)Video Game Show: Wiedźmin 3 Dziki Gon

Godz. 17:00 – otwarcie bram

Godz. 19:00 – rozpoczęcie koncertu

Godz. 21:00 – zakończenie koncertu

Parking: W TAURON Arenie Kraków dostępny jest parking w cenie 30 zł. 30 maja (poniedziałek) będzie czynny od godz. 16:00.

Dojazd do TAURON Areny Kraków

Wszystkim uczestnikom wydarzenia przypominamy, że nasz obiekt jest bardzo dobrze skomunikowany z resztą miasta. Blisko TAURON Areny Kraków znajdują się zarówno przystanki tramwajowe jak i autobusowe.

Informacje o rozkładach jazdy komunikacji miejskiej są dostępne na stronie: www.rozklady.mpk.krakow.pl. Informacje o możliwych utrudnieniach w ruchu są dostępne na stronie www.zikit.krakow.pl i www.kmkrakow.pl.

W sąsiedztwie TAURON Areny Kraków znajdują się przystanki tramwajowe i autobusowe: „TAURON Arena Kraków/ al. Pokoju NŻ”;

„Wieczysta” (od strony ul. Mogilskiej/al. Jana Pawła II);

„TAURON Arena Kraków NŻ”.

Wzmocnienie komunikacji podczas wydarzenia

W związku z odbywającym się w TAURON Arenie Kraków Festiwalem Muzyki Filmowej w dniach 29 – 30 maja (niedziela, poniedziałek) Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie skieruje w rejon TAURON Areny Kraków dodatkowe rezerwowe tramwaje.

W razie potrzeby będą one wykorzystane na liniach, na których, po zakończeniu wydarzenia, obserwowane będzie zwiększone zainteresowanie pasażerów.