A PERFECT CIRCLE W TAURON ARENIE KRAKÓW!

24 kwietnia 2018

15 grudnia 2018 r.

godz. 20:00

Jeden z najbardziej ekscytujących projektów muzycznych XXI wieku. Zespół, którego głosem jest jeden z najbardziej charyzmatycznych wokalistów naszych czasów. Formacja, która w wielkim stylu powraca z nowym studyjnym albumem na muzyczną scenę po ponad czternastoletniej przerwie. Po raz pierwszy w Polsce na jedynym koncercie – A PERFECT CIRCLE! Zespół wystąpi 15 grudnia w TAURON Arenie Kraków, grupa pojawi się w Polsce w ramach trasy promującej swoją najnowszą płytę, „Eat the Elephant”, która właśnie ukazała się na rynku. Bilety trafią do sprzedaży w środę, 25 kwietnia. Zapraszamy!

A Perfect Circle to amerykańska supergrupa, której początki sięgają 1999 roku, a jej historia powiązana jest z formacją TOOL. Zespołowi przewodzi dwójka znakomitych muzyków, gitarzysta Billy Howerdel oraz James Maynard Keenan, wokalista TOOL i Puscifer.

Zespół zadebiutował w 2000 roku płytą „Mer de Noms”, która przez wielu uznana została za jedną z najbardziej przełomowych płyt w historii rocka alternatywnego. To właśnie z tego krążka pochodzą takie hity jak np. „Judith” czy „3 Libras”, a w samych tylko Stanach album uzyskał status Platynowej Płyty. Kolejny krążek „Thirteenth Step” premierę miał 3 lata później, płyta ugruntowała pozycję zespołu na muzycznej scenie i pokazała, że nie jest to tylko jednorazowy projekt lidera TOOL.

W 2004 ukazał się album „eMOTIVE”, który zawierał zbiór 12 coverów o antywojennej wymowie. Po wydaniu tej płyty działalność A Perfect Circle została zawieszona. Keenan skupił się nad nowym krążkiem swojej macierzystej formacji oraz na pozamuzycznych pasjach, natomiast Howerdel stworzył nowy muzyczny projekt, Ashes Divide. Do aktywności koncertowej zespół A Perfect Circle powrócił w 2010 roku, a w późniejszych latach jeszcze kilkakrotnie reaktywował się z okazji kolejnych występów.

W kwietniu i maju zeszłego roku grupa wyruszyła w trasę po Ameryce, a tuż przed trasą ogłosiła podpisanie kontraktu na nowy studyjny album. Przy nowej płycie zespół wspomógł Dave Sardy (m.in. ZZ Top, Paolo Nutini, Royal Blood), a krążek promowały 4 znakomite single: “The Doomed”, “Disilliusioned”, “Talk Talk” oraz „So Long, and Thanks for All the Fish”. Płyta „Eat the Elephant” finalnie ukazała się 4 dni temu, 20 kwietnia. Dyskografię formacji uzupełniają płyty: „aMOTION” (teledyski i remiksy utworów, 2004 r.), „Three Sixty” (kompilacja greatest hits, 2013 r.) oraz „A Perfect Circle Live: Featuring Stone and Echo” (box 5 CD + DVD, 2013 r.). Obecne obok Keenana i Howerdela zespół tworzą: perkusista Jeff Friedl (Puscifer, The Beta Machine), basista Matt McJunkins (m.in. Eagles Of Death Metal, Puscifer) oraz gitarzysta James Iha (Smashing Pumpkins), którego na europejskiej trasie zastąpi Greg Edwards (Failure, Autolux).

„Eat the Elephant” już zbiera doskonałe recenzje w mediach: „To jeden z najbardziej imponujących albumów, jakie dane wam będzie usłyszeć w tym roku” (Prog), „…piękny i mistrzowski…” (Planet Rock), „…z impetem otwiera drzwi, które już były rozwarte …cudownie mroczny” (Classic Rock), „po prostu fantastyczny, pięknie dopieszczony trzeci album” (Kerrang), a Music Week podsumowuje „A Perfect Circle to jeden z najbardziej kultowych zespołów rockowych”. Płyta dostępna jest w wielu formatach, w tym w wersji cyfrowej, CD, na 180-gramowym winylu, w boxie (CD + LP z kolekcjonerską talią kart do gry).

Zespół w Europie zagra tylko 9 koncertów, a trasa wygląda następująco:

2.12.18 – Glasgow,Academy

3.12.18 – Manchester, Victoria Warehouse

5.12.18 – Londyn, Wembley Arena

7.12.18 – Antwerpia, Lotto Arena

13.12.18 – Hamburg, Sporthalle Hamburg

15.12.18 – Kraków, TAURON Arena Krakow

16.12.18 – Wiedeń, Wiener Stadhalle

18.12.18 – Milan, Mediolanum Forum

19.12.18 – Rzym, Palalottomatica

WARTO WIEDZIEĆ

Koncert zespołu A Perfect Circle odbędzie się w TAURON Arenie Kraków 15 grudnia 2018 r. o godz. 20:00, bramy zostaną otwarte o godz. 18:30.

Organizatorem wydarzenia jest Metal Mind Productions.

Ceny biletów w przedsprzedaży/ w dniu koncertu:

Stojące kat. 1 (płyta stojąca) – 240 / 260 zł

Stojące kat. 2 (early entrance) – 300 / 320 zł

Siedzące kat. 1 – 270 / 290 zł

Siedzące kat. 2 – 210 / 230 zł

Bilety w sprzedaży od środy, 25 kwietnia od godz. 10.00 na stronach: shop.metalmind.com.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, www.biletin.pl, www.ticketportal.pl

Więcej informacji:

http://www.facebook.com/metalmindproductions

www.aperfectcircle.com

http://www.facebook.com/aperfectcircle/

http://twitter.com/aperfectcircle

www.instagram.com/aperfectcircle/

www.youtube.com/user/APerfectCircleVEVO/