AKADEMIA PRZEDSZKOLAKA W MAŁEJ HALI TAURON ARENY KRAKÓW

28 października 2016

 

WAŻNA INFORMACJA DLA KRAKOWSKICH PRZEDSZKOLI

Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa planuje uruchomienie nowego, bezpłatnego programu „Akademia Przedszkolaka”, skierowanego do najmłodszych mieszkańców Krakowa – dzieci w wieku 4-6 lat z oddziałów przedszkoli publicznych i niepublicznych. Program ma być realizowany w Małej Hali TAURON Areny Kraków. Zgłoszenia będą przyjmowane do 7 listopada 2017 r.

Głównym celem projektu jest zainteresowanie najmłodszych systematyczną aktywnością ruchową, zapoznanie z różnorodnymi i atrakcyjnymi formami ruchu oraz rozbudzenie sportowej pasji w dziecku, która może przerodzić się w miłość do sportu na całe życie.

Taniec, gimnastyka i zabawa

Obecnie trwają prace nad szczegółami projektu, obejmującego cykl spotkań, w ramach których dzieci będą mogły poznać różne dyscypliny sportowe, m.in. z podstawowe zasady gier zespołowych, tańców integracyjnych i nowoczesnych, gimnastyki, lekkoatletyki i zabaw rekreacyjnych. Dodatkową atrakcją będzie możliwość udziału w zajęciach prowadzonych w nowoczesnym obiekcie jakim jest Mała Hala TAURON Areny Kraków.

Zajęcia prowadzone będą przez nauczycieli wychowania fizycznego z różnych specjalności, w atmosferze wzajemnego szacunku, z poszanowaniem zasad fair play. Ćwiczenia będą miały charakter ogólnorozwojowy, zabawowy, rekreacyjny  z wykorzystaniem sprzętu sportowego, odpowiedniego do grupy wiekowej uczestników. W ramach programu prowadzone będą również konkursy dla dzieci.

Formularz zgłoszenia

Planowany termin rozpoczęcia programu to przełom listopada i grudnia 2016 r. Placówki zainteresowane uczestnictwem w projekcie są proszone o wypełnienie i przesłanie formularza zgłoszenia do Wydziału Sportu UMK drogą elektroniczną na adres: sp.umk@um.krakow.pl w terminie do 7 listopada 2016 r.

Formularz jest dostępny również TUTAJ.

W przypadku konieczności uzyskania dodatkowych informacji, można kontaktować się z p. Justyną Chwedczuk-Gołda (tel.12 616-9417, e-mail: justyna.chwedczuk-golda@um.krakow.pl).