ANDRÉ RIEU

1 czerwca 2016

Król Walca ponownie oczarował krakowską publiczność

Gdziekolwiek na świecie jestem o czym myślę? – Spytał  publiczność zgromadzoną w TAURON Arenie Kraków André Rieu na samym początku sobotniego koncertu. – Oczywiście o Krakowie! I dziś wieczór jesteśmy w Krakowie, z najlepszą publicznością świata!!!

Jego koncerty to jedyne w swoim rodzaju widowiska, a ich sekretem jest po prostu radość płynąca z muzyki! I tak samo było już po raz drugi w TAURON Arenie Kraków.

André Rieu wystąpił w TAURON Arenie Kraków wspólnie z Orkiestrą Johanna Straussa i grupą międzynarodowej sławy solistów. Po każdym utworze publiczność nagradzała muzyków gromkimi brawami!

Międzynarodowa sława

Z liczbą ponad 600 tysięcy widzów każdego roku, trasy koncertowe André Rieu regularnie znajdują się w ścisłej czołówce tras koncertowych według magazynu Billboard, plasując się obok koncertów takich sław jak Cher, Depeche Mode, Bon Jovi, Miley Cyrus czy Eltona Johna. Trwający ponad 20 lat sukces muzyki Rieu dowodzi, że jego twórczość nie zna granic, zarówno wiekowych jak i geograficznych. Jego sława dotarła także do Los Angeles gdzie będący niegdyś muzykiem Anthony Hopkins postanowił powierzyć André i jego orkiestrze pierwsze w historii wykonanie skomponowanego przez siebie ponad 30 lat temu walca.

Od Jermaine Jackson po Anthony’ego Hopkinsa – niewielu jest artystów z którymi André Rieu dotąd nie pracował. Orkiestra Johanna Straussa jest największą na świecie prywatną orkiestrą symfoniczną zatrudniającą na stałe około 100 osób. W związku z częstymi podróżami, każdy z instrumentów, na których grają muzycy, występuje w 4 egzemplarzach. Wszystko po to, aby uniknąć opóźnień w transporcie i wpadek w przypadku uszkodzenia cennego sprzętu. Sam André gra na skrzypcach Stradivariusa z 1732 roku.

Ponad 40 milionów sprzedanych DVD i CD, 411 Platynowych i 171 Złotych płyt, 1,6 miliona fanów na Facebooku i komplet publiczności na każdym koncercie, mówią same za siebie: André Rieu to niekwestionowany Król Walca!

Zobacz i posłuchaj

Ballade pour Adeline: www.youtube.com/watch?v=qMuKw1NYpjs

Second Waltz: www.youtube.com/watch?v=vauo4o-ExoY

Kilka słów od Maestro: http://youtu.be/DNkwW7wi62o